Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ista Facebook stranica, drugačiji reach
12-05-2018, 10:22 PM
Ista Facebook stranica, drugačiji reach
Posjedujem jedan portal za koji ste vjerovatno čuli ali ne bih da spminjem ovdje o kojem portalu je riječ. Problem je sljedeći. Izjamljujem već nekoliko godina popularnu FB stranicu od 250k na kojoj reklamiram svoj portal.

U početku je bilo odlično, nedavno je FB mijenjao algoritam, reach je dosta pao u zadnje vrijeme se popravilo ali ne toliko.. No, to nije bitno toliko, samo sam htio da vas upoznam sa pričom, zbog narednog pitanja.

Nedavno sam iznjamio još jednu popularnu stranicu, na kojoj se također reklamiram. Pored mene postoji još jedan portal koji objavljuje svoje linkove. Problem je taj što on uvijek ima veći reach od mene, od mojih objava. Bez obzira što istu tematiku objavljujemo, jer su nam portali otpilike slični.

Moj reach bude sličan kao i kada objavim postove na svojoj stranici, gdje jedini objavljujem i koja je moja "primarna" stranica.

Nadam se da ste razumjeli. Reach je premal, s obzirom na popularnost stranice a sada sam vidio da drugi portali imaju mnogo veći reach od mene.

Da li je problem u portalu? Da li nešto u vezi portala može uticati na reach? Feature image, naslovi tekstova, veličine slika.. Sve je urađeno kako treba. Da li neki pop up od firmi koje reklamiram može uticati na reach ili tako nešto?

Unaprijed se zahvaljujem i bio bih sretan kada bi se neko ko zna više o ovome uključio u raspravu i pomogao mi. Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
13-05-2018, 02:47 AM
RE: Ista Facebook stranica, drugačiji reach
Ja mislim da je problem u tebi. Ako bas volis da testiras a testiranje je majka znjanja kod neta Smile onda napravis sledeci test... Cekaj da taj konkurent nesto objavi na toj stranici onda odmah ako je moguce u roku od par minuta objavi i ti tu njegovu objavu na tvojoj stranici a posle pola sata na toj gde placas i na tvojoj istu objavu.

Pokazace ti se da je ipak on u necem bolji...

Normalno da naslov utice, slike, pa cak fb ima i ocenu za svaki sajt i to iz vise segemanata...
13-05-2018, 10:08 AM
(13-05-2018 02:47 AM)Deni Wrote:  Ja mislim da je problem u tebi. Ako bas volis da testiras a testiranje je majka znjanja kod neta Smile onda napravis sledeci test... Cekaj da taj konkurent nesto objavi na toj stranici onda odmah ako je moguce u roku od par minuta objavi i ti tu njegovu objavu na tvojoj stranici a posle pola sata na toj gde placas i na tvojoj istu objavu.

Pokazace ti se da je ipak on u necem bolji...

Normalno da naslov utice, slike, pa cak fb ima i ocenu za svaki sajt i to iz vise segemanata...
Hvala ti na savjetu, odaradit ću test pa javim rezultate.

Da li možda znaš na osnovu čega FB ocjenjuje sajt? Da li wordpress ima veze, odnosno, da li WP ima loše veze sa FB? Možda neki plugin koči veći doseg objave.

Jer mizerno mi je da je reach na stranici od 250k bude u prosjeku 3.000-5.000. A kada se objavi slika reach bude u prosjeku 50.000. Znam da slike postižu veći reach, ali nije mi realna ovolika razlika.
13-05-2018, 02:07 PM
Moze biti da fejsbuk jednostavno vise "voli" njegov sajt.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
Find all posts by this user
13-05-2018, 02:37 PM
(13-05-2018 02:07 PM)Loxo Wrote:  Moze biti da fejsbuk jednostavno vise "voli" njegov sajt.

Na osnovu čega Facebook bira koga više voli? Biggrin Sumnjam da je do toga Biggrin
13-05-2018, 06:11 PM
FB-ov algoritam je poprilicno cudan. Jednostavno FB verovatno vise vrednuje taj drugi sajt. Moze biti milion razloga.

Pravljenje AdSense naloga za sve drzave - lukam@null.net
Find all posts by this user
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nova stranica i kako privući posloprimce i poslodavce denza258 9 1,545 02-08-2015 09:23 PM
Last Post: denza258
  Viralna stranica, monetizacija? neobase 2 1,079 09-11-2014 01:35 PM
Last Post: gamerxyz
Smil42c642f95f382 Besplatno reklamiranje vlastitih stranica slobodanl 9 12,494 21-12-2013 03:59 PM
Last Post: Igor Tomić
  Dali je ovo scam stranica? dooxx12 5 1,986 04-03-2011 04:36 AM
Last Post: rovad
  Linkbuilding i promocija izrađenih web stranica za klijente Superbad 0 1,255 06-09-2010 06:31 PM
Last Post: Superbad
  Lista od 200 video sharing stranica Davor Bomestar 8 3,415 30-07-2009 12:22 AM
Last Post: Davor Bomestar
  Top 50 najpopularnijih web 2.0 stranica Davor Bomestar 0 2,925 20-03-2009 04:06 PM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)