Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nerezidentni račun za srpskog državljanina
» potreban savet gde i kako
18-12-2017, 02:16 PM
Nerezidentni račun za srpskog državljanina
Obzirom da je u Srbiji sve veći problem kako podići fiat valutu nakon prodaje kripto valuta, da li neko ima iskustva oko otvaranja nerezidentnog računa (Madjarska, Austrija...) i da se tamo povlače valute?
Shvatam da je pitanje nezgodno, pa mi pišite na PM.
Hvala unapred.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-12-2017, 06:40 PM
RE: Nerezidentni račun za srpskog državljanina
Na Telenor bankomatima možeš podići evre

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
Send this user an email Find all posts by this user
19-12-2017, 03:05 AM
Ja jos uvek cekam (online) odgovor od banke iz Rumunije.
Izgleda da cu morati ili da odem licno tamo (u Rumuniju) ili da ih jos jednom nazovem telefonom.Kad sam ih predhodno zvao,rekli su mi da mi treba,pored pasosa,i "fiscal certificate",tj. da placam porez u Srbiji.Nisam bas skroz pohvatao sta su time hteli da kazu.I ispitivali su me za cega ce mi sluziti taj racun.

A kako mi je rekao drug,"Lazar,money have no smell!".
Znaci,moze.

Samo,jedna je stvar to sto moze (na papiru),a sasvim druga stvar je izboriti se sa šalterušama u banci,ciji jezik ne pricas,a koje ce ti postaviti jos 1000 dodatnih uslova (i troskova).U onom razgovoru su mi rekli i da necu moci da imam karticu prva 3 meseca (ako sam ih dobro razumeo).

Sve u svemu...
Ako i pokusas,naoruzaj se strpljenjem i racunaj da najverovatnije iz prvog puta neces uspeti to sto si naumio.Zbog "fali ti jedan papir" sindroma.Uvek ce naci da ti nesto fali.
Dobro bi bilo ako imas nekog poznanika,koji prica njihov jezik (madjarski,nemacki ili koji vec).Onda pretpostavljam da vec ide mnogo lakse.

I imaj na umu da,sa njihove tacke gledista,ti (kao strani drzavljanin) mora da nesto "mutis",cim otvaras racun u drugoj drzavi.Mozda zbog toga,vise iz predostroznosti,ce pokusati da oduze proces,dok se ne uvere da su ti namere postene Smile
19-12-2017, 01:24 PM
Mislim da je zbog poreza svuda problem. Banke bi ti rado izašle u susret jer su lihvari koji jedva čekaju novu mušteriju, ali vode računa da posluju u okviru zakona. Ja sam probao da otvorim račun u Grčkoj pre godinu dana na letovanju u njihovoj Alpha banci i rekli su mi da mi treba neki poreski broj AFM i pasoš. Kada sam probao da aplikujem za taj AFM, prvo su me pitali da li imam radnu vizu i pregledali pasoš, a onda su me pitali da li posedujem neku nekretninu u Grčkoj. U svakom slučaju rekli su mi da mogu da mi izdaju broj, ali su mi tražili izvod iz matične knjige rođenih (FT1P). Pošto ga, naravno, ne nosim sa sobom na letovanja, nisam ništa uspeo da uradim.

E sad, ako bih dobio taj AFM, mislim da bi mi banka izašla u susret. Nisam pitao da li mi još nešto treba osim tog broja i pasoša, ali verovatno postoji i neki minimalni depozit.

Negde sam pročitao na netu da su ljudi iz Srbije uspevali u Austriji da otvore račun, bez mnogo problema i da im osim pasoša i depozita nisu ništa drugo tražili. Ne znam koliko je ova informacija tačna.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
19-12-2017, 06:40 PM
Sad sam se setio,za Austriju - pricao sam letos sa nekim Nemcem (iz Nemacke,ne Austrije).On je hteo da ima bankovnu karticu (i racun) u Austriji,iako zivi u Nemackoj.I kako je besno izjavio "Man,they ask for LOT of papers".Ne mogu da se setim da li je uspeo na kraju,ali se svakako pomucio.

Ako je tako sa onima koji i pricaju isti jezik i imaju EU pasose,kako li je tek sa nama?
19-12-2017, 07:08 PM
mislim da bi bilo mnogo lakse da imas neki biznis u rumuniji pa da otvaranje naloga tako da pravdas ... ali skuplja pita neg tepsija Biggrin
20-12-2017, 09:52 AM
(18-12-2017 02:16 PM)Markus-bgd Wrote:  Obzirom da je u Srbiji sve veći problem kako podići fiat valutu nakon prodaje kripto valuta

Zbog čega je problem podići eure, dolare u Srbiji nakon prodaje kriptovaluta?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Povezivanje srpskog E-Baya sa USA PayPalom? harnemo7007 1 764 14-02-2015 04:45 AM
Last Post: nickname-zg

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)