Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO nacin pronalazenja kljucnih rijeci?
» Pomoc
01-07-2017, 07:08 PM
SEO nacin pronalazenja kljucnih rijeci?
Pozdrav,zelim da otvorim sajt u skorije vrijeme,tj. Shop na kome cu preprodavati proizvode.Zanima me na koji nacin da trazim kljucne rijeci i long tail kljucne rijeci.
Pravo pitanje je,na kiji nacin vi trazite kljucne rijeci za domen.
A drugo pitanje,da li za svaki proizvod trazim kljucne rijeci i long tail kljucne rijeci koje cu da stavljam u sadrzaj proizvoda,znaci nadjem neke patike i za te patike trazim kljucnu rijec za naslov i long tail kljucnu rijeci za sadrzaj.

Svaka pomoc je dobrodosla,hvala.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-07-2017, 07:40 PM (This post was last modified: 01-07-2017 07:40 PM by mrgood.)
RE: SEO nacin pronalazenja kljucnih rijeci?
Ako imas shop moras traziti tzv. buying keyworde kao što su npr. cheap nike shoes, best nike shoes under 200$, where to buy nike shoes itd. Na koji način? Imaš dosta besplatinih alata npr. kwfinder.com, traffic travis,serpstat.com i slično.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
Thanks given by (1): faroALI
01-07-2017, 10:15 PM (This post was last modified: 01-07-2017 11:22 PM by barbarosa.)
To su takozvane long tail keywords?

Samo me zanima,ako npr imam sajt o majicama,trazim keywords na taj nacin tj. Long tail KW,i znaci nemoram posebno svaki proizvod da izvlacim LT KW?

A na koji nacin da dobijem ideje za glavni KW za domen ili naslov.

Jer citao sam na internetu istrazivanja rijeci,i nisam razumio najbolje.Ako mozes navesti svoj nacin pronalazenja Kw i LT Kw,i da li to radis za svkj proizvod.Lakse cu razumijeti kroz primjer,hvala. Smile

Inace,mislio sam da koristim google analit tool za trazenje KW.
02-07-2017, 09:05 AM
Ako ides u google keyword planner on ti vise ne pokazuje tocan broj pretraga nego ti napise npr. 1-10k,tako da ne znas da li keyword ima 1100 pretraga ili 9900. Ne znam kako je kad imas shop i kako se tada traze naslovi,ja imam review site pa mi je naslov ime proizvoda plus detailed review ili na primjer best rc cars under 200 $ for kids.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
02-07-2017, 06:17 PM
Procitao sam da ime domene ne utice na SEO toliko.
Ja hocu da napravim shop,posto planiram da se oprobam u dropshippingu.Uglavno napravio bih shop ,gdje cu ubacivati kategorije i proizvode vezano za jednu tematiku.I mislim da na svakom proizvodu napisem kvalitetan sadrzaj.
Ne planiram da pravim blog unutar sajta.
Glavni problem mi je,jer ne znam najbolje da odredim kljucne rijeci.
Kada bih npr. prodavao proizvode Harry pottera,na koji nacin bi ti trazio kljucne rijeci i long tail kljucne rijeci?
Da li bi trazio za svaki proizvod,mozes li malo detaljnije da objasnis?
Ako imas neki SEO tutorijal da mi moze biti koristan,zahvalan bih bio.
02-07-2017, 08:27 PM (This post was last modified: 02-07-2017 08:45 PM by aCa87.)
Na primer Ubersuggest i Soovle ce ti pomoci oko kljucnih reci.I ako si pocetnik,idi na Udemy pa potrazi neke free kurseve sa dobrim feedbackom.Takodje,mogu se naci kuponi za kurseve koji kostaju 100$-200$ na primer,pa ih dobijes free.Potrazi malo...E da,MozBar extension za Chrome,na njihovom sajtu imas da vidis broj mesecnih pretraga sa navodno 95% preciznoscu(ali samo 5 upita dnevno ako imas free nalog).
Find all posts by this user
03-07-2017, 12:07 AM
Hvala,gledao sam vec neke free kurseve za seo.

1.Pomozite mi da razjasnim,znaci ovako.
Biram odredjene proizovde iste tematike,i na osnovu njih pocinjem da trazim KW kao i Long tail KW jer je LT KW lakse rangirati.Da li tim nekim redosledom idem?

2.Zanima me na koje nacine mogu da procjenim da li se isplati rangirati odredjeni KW,tj. na koji nacin mogu da procjenim koliko je konkurencija jaka?

3.Posto mislim da se bavim dropshippingom kao sto sam gore rekao i gledao sam sajt po imenu worldofharry.com,covjek koji ga drzi i koji se bavi dropahippingom isto.Rekao je da na pocetku kada je otvorio sajt imao je saobracaj sa google-a,pa mi nije jasno kako je uspio da dovede saobracaj kada njegov sajt je klasicni shop,gdje nema nekog kvalitetnog sadrzaja.Svaki proizvod mu nije detaljnije opisan i nema neke KW za optimizaciju na google-u.Ako grijesim ispravite me.

4.I poslednje pitanje,da li se moze otvoriti blog u sastavu shopa gdje dajemk neke koriane savjete u vezi proizvoda i na taj nacin probamo rangirati neke Kljucne rijeci(kw)?

Hvala svima za pomoc.
03-07-2017, 01:35 PM (This post was last modified: 03-07-2017 01:36 PM by novii.)
Blog je poželjno da otvoriš, iz svakog posta jedan link ka nekom spoljnom sajtu sa kvalitetnim sadržajem i 2 - 3 linka ka tvojim unutrašnjim stranama.

Za ključne reči keywordshitter.com i kwfinder.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
03-07-2017, 03:44 PM
Na koji nacin dropshiperi optimizuju neke kljucne rijeci,npr ovaj sajt worlfofharry.com,on nema blog i nije optimizovao za nege long tail rijeci tipa "where i can buy ..."?

Na koji nacin on optimizuje ako ne poseduje blog a samim tim nema neki kvalitetan sadrzJ u opisu proizvoda?
03-07-2017, 04:34 PM
Prema similarweb taj sajt ima 60% posjeta direktno, oko 18 % referral posjeta a sa search enginea tj.pretraga ima samo 15 ℅.

Best Juicers In 2019
Super Mario Igre
Bose Solo 5 Review
Fireboy And Watergirl
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Pomoc pri trazenju dobrih kljucnih rijeci dibidus 8 3,339 31-12-2011 04:28 AM
Last Post: rappin
  Spinanje članaka na pravi način maximum 13 3,590 15-11-2011 12:55 AM
Last Post: LeonMak
  Naše riječi i Google Ace_ 12 3,385 02-03-2011 07:55 PM
Last Post: marko_radovic
Smile GKT export rijeci fole13 0 1,191 03-12-2010 03:37 AM
Last Post: fole13
  Kako uspješno optimizirati stranicu za više od 10 000 ključnih pojmova maximum 5 3,323 19-05-2010 05:43 PM
Last Post: Hellas
  Odabir ključnih pojmova-struktura pojma maximum 3 2,140 16-04-2010 01:34 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Link building na lakši način M00nlander 8 3,955 23-03-2010 06:39 PM
Last Post: skomre1
  Najbizarnije ključne riječi koje su dovele nekog na vašu stranicu :) InFlames20 13 4,487 08-12-2009 12:55 AM
Last Post: rovad

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)