Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podizanje novca u Srbiji
31-05-2017, 07:20 PM (This post was last modified: 31-05-2017 07:21 PM by 123ms.)
Podizanje novca u Srbiji
Pozdrav

Imam sledeci problem:

zaradjujem preko online igara, i do sada sam koristio Paypal, jednostavno sam dobijao uplate PP na PP, 100+$ nedeljno, otvorio sam Visa elektron karticu u Intesi koja je povezana sa deviznim racunom. Povlacio sam uglavnom iznose od 500-600$, placa se standardno 5$ fee, plus konverzija iz dolara u eure koje uzima banka.

Medjutim od nedavno ovi koji me placaju su presli na Skrill. Da me placaju na Paypal mi ne odgovara, jer sam transfer sa skrilla na pp uzima 10% provizije. Otvorio sam skrill nalog, i povukao 100$ na devizni racun, cisto informativno da vidim provizije, kad ono stize mi poruka od banke da moram da potpisem nekakvu Izjavu o osnovu priliva sredstava.

Moja pitanja su:
Sta staviti u izjavi, da je to poklon ili sta? Placa li se na to porez, ako da koliko? Da li cu ubuduce imati slicnih problema?

Kako najjeftinije proci? Da li otvoriti Payoneer acc i uzeti karticu pa prebacivati sa Skrilla (koji je btw u dolarima jer su mi i isplate u dolarima), pa i tu ima 1% nekakve provizije?

Ako me ubuduce nece gnjaviti sa ovim Izjavama i ako nece biti zbog toga nekih dodatnih oporezivanja, da li je isplativije prebacivati novac direktno sa skrilla na bankovni racun, ili ipak ici preko kartica?

Suma sumarum sta mi je ciniti?

Unapred zahvalan na odgovorima
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
31-05-2017, 11:59 PM
RE: Podizanje novca u Srbiji
Naruci skrill karticu ceka se 10-15dana. I onda sa njom na bankomatu dizes novac. Nema slanja na racun ili karticu.

https://www.skrill.com/skrill-prepaid-mastercard/

Obavezno biraj valutu kartice $. I tad dizes na bankomatu novac u dinarima. Na raiffeisen bankomatu imas dve opcije da ti banka radi ili skrill promenu i dinar testiraj obe jedna je povoljnije nisam bas siguran. U svakom slucaju daleko povoljnije i bolje nego da prebacujes na svoj racun.
Send this user an email Find all posts by this user
01-06-2017, 08:47 AM
(31-05-2017 11:59 PM)Deni Wrote:  Naruci skrill karticu ceka se 10-15dana. I onda sa njom na bankomatu dizes novac. Nema slanja na racun ili karticu.

https://www.skrill.com/skrill-prepaid-mastercard/

Obavezno biraj valutu kartice $. I tad dizes na bankomatu novac u dinarima. Na raiffeisen bankomatu imas dve opcije da ti banka radi ili skrill promenu i dinar testiraj obe jedna je povoljnije nisam bas siguran. U svakom slucaju daleko povoljnije i bolje nego da prebacujes na svoj racun.

Ali skrill kartica nije dostupna u Srbiji koliko znam, od decembra prosle godine...
Find all posts by this user
02-06-2017, 12:41 AM (This post was last modified: 02-06-2017 12:42 AM by Deni.)
Nisam je dugo koristio, stvrno ukinuli Srbiju.

Dok jos nije bila kartica za Srbiju mogu su narucivali karticu na adresu nekog rodjaka u eu. To je sad i Hr, Slo...

Sto se izjave o poreklu novca tice ona ne znaci ama bas nista. Poreska uprava vidi svaki priliv, nekad se pije izjava nekad ne. Za sad poreska uprava ne pravi probleme...
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): 123ms
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Paypal problem oko podizanja novca Lovac 4 5,258 22-08-2017 03:27 AM
Last Post: Lovac
  Otvaranje firme u Srbiji za rad preko Interneta harnemo7007 2 3,989 06-12-2014 01:32 AM
Last Post: snisson
  Koliko bi dali novca dragan.25 8 3,880 01-08-2014 04:24 PM
Last Post: joker123
  PRimanje novca na neverificirani Paypal ? vukadin91 12 4,525 14-11-2011 05:40 PM
Last Post: anarchox

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)