Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaci i slabiji meseci
18-03-2017, 02:07 AM
Jaci i slabiji meseci
Ljudi, jos nisam punu godinu u AdSensu pa mi treba vasa pomoc...

Koji su jaci a koji slabiji meseci u godini?

Zabrinut sam jer mi je trenutno zarada 6x manja nego recimo u decembru... I npr duplo manja nego u avgustu prosle godine...

Mozete li da mi napisete kako se krece vasa zarada po mesecima i kakvo je stanje trenutno?

Evo kako izgleda moja zarada: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
18-03-2017, 09:40 AM
RE: Jaci i slabiji meseci
A kako se kretala posećenost za to vreme, da nije i ona doživela pad.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
18-03-2017, 06:22 PM
Pa nije, nisam retard Biggrin

Naprotiv, posecenost je veca...

Kakvo je stanje kod tebe?
18-03-2017, 10:09 PM
Svima izgleda pada zarada jer koliko se meni cini oglasivaci polako napustaju adsense. Zasto je to tako ne znam,ali takodjer sam primijetio da se na nekim sajtovima sa sasvim dovoljno teksta prikazuju totalno nerelevantne reklame. To uzrokuje nizak ctr a zatim i smanjeni cpc nakon nekog vremena sto je i uzrok smanjene zarade.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
Send this user an email Find all posts by this user
19-03-2017, 08:29 AM
Ja zadnja dva dana po 500 pregleda na YT imam ali ni jedan klik Smile Prosto da covek ne poveruje Smile Nesto se desava sa Adsensom.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
19-03-2017, 09:51 AM
Pa objasnio sam sta se desava. Oglasivaci napustaju adsense,vjerojatno zbog visokih cijena oglasivanja. Opcenito cini mi se da cijeli google polako tone,jer imaju politiku cim vece zarade a ne obracaju dovoljno paznju na korisnike. Jos malo pa ce prvih 10 rezultata u googleu biti adwords reklame.

Bad Ice Cream Games
FNAF Games
Super Mario Igre
Best Turntables Under 500
19-03-2017, 11:59 AM
(19-03-2017 08:29 AM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja zadnja dva dana po 500 pregleda na YT imam ali ni jedan klik Smile Prosto da covek ne poveruje Smile Nesto se desava sa Adsensom.
Mislim da su se i prosecni, obicni korisnici interneta dosta izucili, znaju o cemu se radi, pa ne klikcu, ne obracaju paznju na reklame, ili ih iskljucuju na X, a takodje, dosta njih ima neke blokere koji to efikasno rade (pretpostavljam da moze i na youtube blokiranje tih reklama)

Apartmani i smestaj u Srbiji
Oglasi Srbije, CG, HR i BIH
19-03-2017, 08:07 PM
(19-03-2017 11:59 AM)asix Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(19-03-2017 08:29 AM)Jeronimo034 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja zadnja dva dana po 500 pregleda na YT imam ali ni jedan klik Smile Prosto da covek ne poveruje Smile Nesto se desava sa Adsensom.
Mislim da su se i prosecni, obicni korisnici interneta dosta izucili, znaju o cemu se radi, pa ne klikcu, ne obracaju paznju na reklame, ili ih iskljucuju na X, a takodje, dosta njih ima neke blokere koji to efikasno rade (pretpostavljam da moze i na youtube blokiranje tih reklama)

To bi trebala biti korisna stvar sto su "izucili" , da nisu kao to sada 90% informaticki nepismeni pa misle da je to "virus" pa ne klicke.
19-03-2017, 10:22 PM
Postavio sam konkretna pitanja i niko ne zeli konkretno da odgovori?

Ne kapiram sta se desava...
19-03-2017, 10:45 PM
(19-03-2017 10:22 PM)noob Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Postavio sam konkretna pitanja i niko ne zeli konkretno da odgovori?

Ne kapiram sta se desava...

Zato sto ti niko ne moze dati konkretan odgovor, zavisi od vise faktora ali opet ti ne moze dati 100% tacan odgovor, sve zavisi od broja oglasivaca, tematike stranice itd itd..

Pretezno je svima najbolji mjesec decembar a najgori januar, februar, sto konkretno u mom slucaju nije.
20-03-2017, 10:29 AM
(19-03-2017 11:59 AM)asix Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

Ma nije to veruj mi. Reklame se pojavljuju, i to cak na svakom videu sto je dosta retko (obicno na nekih 60% pregleda se pojavljuju reklame). Ovo mislim da je neki bag jer je nemoguce. Procenat klikova na reklame mi je bio do sada 2-3-4% a sada nema ni jedan. Ovo mora da je ili bag ili nesto trece. Ovo gore pomenuto sigurno nije.

@Mrgood
Dok se ne budu obracunali sa posetama sa FB-a i dok ne naprave neki filter za takve stavi naravno da ce dosta oglasivaca da ih napusta jer nem svrhe oglasavati se.
Evo ja sam npr dao 30$ za Adwords, i od toga sam dobio 50% prave publike, ostalo mi je dosla "fake" publika koja bukvalno samo klikne i izadje (verovatno zato sto su na mobilnom). Tako da mi je propala investicija, uspeo sam skoro sve ulozeno da vratim ali kada sam trebao i da zaradim i da ta reklama ima smisla, nisam uzpeo zbog loseg trafica...
Tako da dok ne budu resili problem "divljaka" ja vise Adwords ne koristim.

20-03-2017, 01:13 PM
30$ je premala investicija. Ja testiram adwords na affiliate siteu, trenutno sam potrosio cca 2000$, od toga sam oko 1200$ doslovno bacio u vjetar, ali izgleda da sam pogodio oglas jer zadnjih tjedan dana imam oko 1:4 ulozeno/dobiveno, ako ovako nastavi, godinu cu zavrsiti sa sesteroznamenkastom cifrom, ali jos je puno prerano govoriti o tome.
20-03-2017, 03:11 PM
(20-03-2017 01:13 PM)djetlic Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. 30$ je premala investicija. Ja testiram adwords na affiliate siteu, trenutno sam potrosio cca 2000$, od toga sam oko 1200$ doslovno bacio u vjetar, ali izgleda da sam pogodio oglas jer zadnjih tjedan dana imam oko 1:4 ulozeno/dobiveno, ako ovako nastavi, godinu cu zavrsiti sa sesteroznamenkastom cifrom, ali jos je puno prerano govoriti o tome.

Pa normalno da je malo, tek sam krenuo da cackam te stvari, tako da nisam retard da odmah roknem jacu lovu...

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Unovcavanje Adsense ceka starijeg od 6 meseci? Sseo 3 1,162 06-09-2014 04:32 PM
Last Post: Sseo

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)