Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dropshipping
» Iskustva drugih o dropshippingu
30-06-2017, 08:44 AM
RE: Dropshipping
onda nisi imao srece na alibabi
kod ovih dobavljaca van alibabe mozes i kao privatno lice, mada i na alibabi mozes sa mnogima
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
30-06-2017, 05:41 PM
(30-06-2017 08:44 AM)probotzor Wrote:  onda nisi imao srece na alibabi
kod ovih dobavljaca van alibabe mozes i kao privatno lice, mada i na alibabi mozes sa mnogima
Da li je ovo objasnjenje ili nagadjanje?
Nista nam nisi pomogao.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
05-02-2018, 04:00 PM
Moze li mi neko objasniti samo sta treba imati od tih pravnih stvari?? Citam po netu treba neki ein broj ili nesto tako nije mi bas najjasnije pa ako bi neko mogao da mi objasni. Iz srbije sam
Find all posts by this user
05-02-2018, 07:01 PM
EIN dobijas ako otvoris firmu u SAD npr. u drzavi Delaware, a treba ti da bi otvorio poslovni racun u banci u SAD i da bi placao porez.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
06-02-2018, 12:54 PM (This post was last modified: 06-02-2018 03:38 PM by Lazar023.)
@djoka: Prvo,budi malo precizniji,pa defini za koje trziste pitas sta ti treba od legalnih stvari.Nije za sve isto.

Pretpostavljam da je u pitanju USA (kao i kod vecine).
U tom slucaju - da,treba ti EIN (Employer Identification Number) da bi poslovao u USA.Bez toga nema legalnog trgovanja u Americi (kao firma;ne pricam o onome kad na tavanu imas ko zna sta,pa resis to da prodas na eBay-u).

Bitno je napomenuti da ne moras da budes gradjanin USA,niti da imas bilo kakav legalan status u USA (da imas svoju firmu tamo i slicno) da bi dobio EIN.Mozes da otvoris i firmu u Srbiju,pa da trazis taj EIN.To uradis na sajtu IRS-a (http://www.irs.gov),njihove poreske (lopovske Smile ) sluzbe,popuni tamo obrzac 10-BEN.Tom prilikom ce ti traziti dokaz da posedujes firmu u stranoj zemlji (u Srbiji).

Pored dokazivanja mogucnosti poslovanja (posedovanja firme) bitna stvaka ce ti biti i porez (yea,yeah...you can't runaway from it).
Ako ces da osnujes firmu ovde (u Srbiji),onda ovde sredjujes taj porez na dobit i to.
A ako ces da osnujes firmu u USA,vecina ljudi preporucuje osnivanje LLC-a (mislim da se to prevodi kao "drustvo sa ogranicenom odgovornoscu" kod nas).Onda tamo sredjujes i porez i knjigovodstvo.Preporucljivo je imati nekog poreskog savetnika u USA (sem ako nisi strucnjak za njihove zakone).
06-02-2018, 02:29 PM
Da mislim na USA . Hvala na odgovoru
Find all posts by this user
22-03-2018, 08:55 PM
Jel moze neko ko vec radi dropshiping iz Srbije da napise sta je potrebno uraditi sa pravne
strane u nasoj zemlji ? Za ostale tehnikalije oko dropshipinga i marketingas ima dosta materijala i
kurseva na internetu.
Nije mi jasno da li mogu da radim kao fizicko lice ili da otvorim firmu odma, jer valjda i za PayPal business
account ti treba firma?
Da li se 2Checkout moze odma srediti ili i za to treba da imamo firmu 90 dana, kako sam procitao?
Da li neko ima iskustva sa otvaranjem firme u Estoniji , preko e-Residency ?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dropshipping Amazon - Ebay žžžž 3 486 06-03-2018 02:23 AM
Last Post: Lazar023

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)