Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO za sajt zasnovan na slikama
11-03-2017, 01:01 PM
SEO za sajt zasnovan na slikama
Pre svega pozdrav svima Smile

Nigde na forumu nisam mogao da nadjem post koji se odnosi na optimizaciju sajta zasnovanom na slikama i da li je moguce odraditi dobru optimizaciju bez nekog preteranog tekstualnog sadrzaja ?

Napravio sam website i spremio nekih 10.000 postova (slika) koje planiram da kacim po 30-40 dnevno do kraja godine , znaci unapred sam spremio kompletan sadrzaj, preimenovao sam sve slike i podesio da mi naziv slike bude naziv posta. I hocu da idem na dosta malih keyworda.

E sad , da li se vise isplati da idem na 4-5.000 malih keyworda gde je konkurencija dosta slaba , ili na jedan glavni keyword gde je konkurencija jaka ?

npr. sajt je o filmskim posterima i glavni keyword bi bio "movie posters" a sporedni svaki film posebno npr. "American Beauty Movie Posters". Da li mi se vise isplati da idem da mi "American Beauty Movie Posters" bude glavni keyword i tako za svaki film posebno ?

I da li je uopste moguce odraditi dobar SEO za sajt koji nema neki tekstualni sadrzaj ? Ili je bolje da stavim i kao neki kratak opis filma na svakom postu ? Snimio sam yoast i na 99% postova mi je "Readability: OK , SEO: OK" kada za title uzmem sporedan keyword "American Beauty Movie Posters". I da li je bolje recimo da idem na "American Beauty Movie Posters" ili na "American Beauty Posters" odprilike i jedno i drugo imaju isti broj mesecnih pretraga, i da li je velika greska ako recimo stavim American Beauty (1999) Movie Posters za title, tj. ako ubacim i godinu filma u naziv posta (da li je greska sa SEO gledista)

I sta je sve potrebno odraditi da se optimizuje takav sajt sa samo slikama.
Na svaku sliku sam stavio alt text, preimenovao je pre uploadovanja, stavio focus keyword i meta description, stavio permalink /american-beauty-movie-posters
da li je ovo sve dovoljno ili mora jos nesto da se odradi ? Smile

znam da je dosta stvari ovde napisano vezano za keyword ali necete zameritiTonuge2

unapred zahvalan na odgovoru Waving Drinking

Best Free Backlinks Source
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (1): faroALI
14-03-2017, 09:36 AM
RE: SEO za sajt zasnovan na slikama
Nemam puno iskustva sa slichnim sajtovima ali planiram i ja slichan projekat uskoro. Koliko sam ja primetio dok sam gledao kako to drugi rade je da dozta koriste tagove tako da mozda razmislish o tome. Menr tu vishe muchi kako cu struktura sajta tj silo i kako povezati postove i kategorije i gde usmeriti linkove... pozz i srecno.
Find all posts by this user
14-03-2017, 10:54 PM
(14-03-2017 09:36 AM)Keljmenc Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Nemam puno iskustva sa slichnim sajtovima ali planiram i ja slichan projekat uskoro. Koliko sam ja primetio dok sam gledao kako to drugi rade je da dozta koriste tagove tako da mozda razmislish o tome. Menr tu vishe muchi kako cu struktura sajta tj silo i kako povezati postove i kategorije i gde usmeriti linkove... pozz i srecno.

Ja bas i ne bi isao silos i tagove.

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
16-03-2017, 09:00 PM
Pa ne bi ni ja ali kazem ne znam kako drugachije seo uraditi a pogotovu ne znam gde usmeriti link na home, kategoriju, ili svaki zaseban post... Ovo zadnje je nemoguca misija he he. Ja sam dosad pravio samo male sajtove tako da je i za mene ovo sve novo ali kao i uvek sistem "probe i greshke" ce sve to dovesti u red.
Find all posts by this user
17-03-2017, 11:45 AM
Ma naravno. Ja imam trenutno dva glavna sajta koje guram, jedan test na kom isporbacam plugine i tako te zajebancije i jos dva koji mi sluze za eksperimente. Jedan od tih je na exp domenu sa vec nasledjenim linkovima ka njemu. Najbolje je kad sam sve provaljujes jer realno drugacije resenje i ne postoji. Ljudi su skrti na recima i slabo ko hoce da pomognena zalost...

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
Thanks given by (1): faroALI
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Multijezican sajt ili dupli sajt Pedja82 7 1,769 28-04-2013 01:34 PM
Last Post: Zalcan

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)