Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Priprema za štampu kataloga od 10-tak stranica
01-03-2017, 09:49 PM
Priprema za štampu kataloga od 10-tak stranica
Ćao svima. Inače se bavim web dizajnom, ali sada radim neki katalog proizvoda koji će imati 10-20 stranica. Radim ga u Photoshop-u na A4 formatu, ali sad me zanima da li će pri štampanju tog kataloga biti problem ako svaku stranicu posebno sačuvam...

To pitam pošto je npr. u novinama prva i poslednja stranica na jednom istom papiru, pa druga i pretposlednja i tako dalje... Nadam se da kontate šta pitam Biggrin Znači da li treba tako da ih sačuvam - prvu i poslednju zajedno ili svaku pojedinačno jednu po jednu?

I još jedno pitanje? U kom formatu da sačuvam sve to na kraju? Da li može PNG ili mora PSD ili nešto treće?

Nikada ranije nisam to radio, pa ne bih da bude problema pri štampanju... Hvala unapred.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
01-03-2017, 11:07 PM
RE: Priprema za štampu kataloga od 10-tak stranica
Mislim da za štampu idu posebni programi kao na primer QuarkXPress. Sad ne bih znao koje ekstenzije oni koriste.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
01-03-2017, 11:21 PM
A sta mislis o InDesign-u, jel bi to bilo dobro resenje?
Ranije sam pravio neki casopis u njemu, ali nije isao na stampu... tako da bi se tu verovatno dobro snasao.
13-03-2017, 07:28 PM
U sustini mozes i u wordu sloziti da ide na stampu. Moje iskustvo sa pripremom za stampu nije toliko sveze. Najlakse mi je bilo svakako da finalno slozim u Quarku i izvezem pdf. Ali sada vecina stampara sama slaze polugotov materijal, tako da ne moras da razmisljas o tome, lepo ti njima samo posalji PSD-ove i nece biti problema.
InDesigne je samo adobov konkurent Quarku, pa ne bi bilo problema. Mozes isto to uraditi i u Corelu ili njegovim alternativama, sve zavisi sta tebi i stamparu najvise pase

Filmovi online
Keramicar Beograd
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-03-2017, 11:21 PM
Nemoj nista slagati, samo im spremi u PDF od prve do zadnje stranice, a oni ce prilikom printa namjetiti kako ce ici.To sto ti govoris da namjestis prvu i zadnju, pa drugu i predzadnju je samo gubljenje vremena, to se zove booklet print i namjesti se u printanju.
Find all posts by this user
Thanks given by (1): faroALI
27-03-2017, 06:21 AM
Pri štampanju tog kataloga neće biti problem ako svaku stranicu posebno sačuvaš. Grafičaru koji bude pripremao to za tisak češ olakšati ako sačuvaš svaku stranicu posebno. On će to pripremiti tako da redoslijed stranica bude točan, kao u novinama. Sačuvaj to u običnom formatu, JPG, PNG. Obavezno imaj i PSD fajlove za svaki slučaj. InDesign je namijenjen za pripremu raznih tiskovina. Napravi to u InDesignu.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Priprema za stampu flajera i karata Baki00 2 442 09-11-2016 11:12 AM
Last Post: Gadafi
  Grafička priprema |HELP| duzda 4 1,100 10-04-2015 02:52 PM
Last Post: mr_black

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)