Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youtube Partnerske mreze 2016
» Pomoc oko zarade
04-09-2016, 05:31 PM (This post was last modified: 04-09-2016 08:27 PM by Lovac.)
Youtube Partnerske mreze 2016
Pozdrav svima! Dosao sam na ideju da svi koji se bave Youtube zaradama napisu iskustva o mrezi sa kojom su povezani: koji procenat zarade daju toj mrezi, CPM za Ameriku, Evropu itd.. Sa koliko pretplatnika i pregleda ste se povezali sa tom mrezom, ako ste ih nekad kontaktirali koliko ste cekali odgovor itd. Mislim da je ovo korisno jer ima mnogo ljudi koji su bili u potrazi za ovakvim odgovorima, nisu se dobro informisali i zarobili se sa nekim losim mrezama i do 2 god. Postoji slicna tema na ovom forumu, ali od tada su se neke mreze dosta promenile, tako da bi dobro doslo da je osvezimo. Evo ja cu prvi napisati neke mreze sa kojima sam povezan:

Freedom!
Dobra stvar kod ove mreze je to sto mozes sa njima da se povezes cim napravis kanal, bez bez klipova i pratioca, a losa je to sto ta mreza danas ima 100443 povezanih kanala i kada bi im se obratio za pomoc dosta bi se nacekao..
RevShare: 60% ali kako kanal raste tako dobijate veci procenat zarade, mozete da dogurate do 95%
Ugovor Zbog ovoga je i pozata mreza, jer mozete da prekinete ugovor kad zelite, medutim ako odlucite to da uradite moracete da sacekate 30 dana da vas otkace.
CPM
Evropa: 0.5
Azija: 0.3
USA: 2.8
Ukupan CPM: 0.44

BroadbandTV
Jedna od najpopularnijih mreza danas ima 171640 povezanih kanala. Ova mreza izgleda da nema neke specijalne zahteve, ali morate da imate solidan kanal, bar 100/200 pretplatnika da bi vas prihvatili.
RevShare: 60% i ne moze da se poveca Busted
Ugovor Traje 2 godine, tako da dobro razlislite pre nego sto se povezete.
CPM
Evropa: 0.98
Azija: 0.68
USA: 4
Ukupan CPM: 1.02

Zoomin.TV
Ova mreza i nije toliko poznata ima 6507 povezanih kanala. Trebate da imate 300 pregleda dnevno da bi vas prihvatili.
RevShare: 80%
Ugovor Kada se povezete imate 3 meseca probni period da prekinete ugovor.
CPM
Evropa: 0.53
Azija: 0.20
USA: 2.1
Ukupan CPM: 1.48
Ovde mi je veci CPM jer je vecina pregleda iza Amerike.

MusicNations
Sa njima imam kanal povezan od koga sam odustao, za poslednjih 30 dana imao sam oko 5k pregleda tako da ne znam da li ce cpm biti skorz tacan. Treba vam 1500 pregleda u poslednjiih 30 dana da bi vas prihvatili. Ima 2874 povezanih kanala.
RevShare: 70%
Ugovor 10 meseci
CPM
Evropa: 0.05
Azija: za 350 pregleda 0.00
USA: 0.19
Ukupan CPM: 0.14
Jos jednom ponavljam nisam siguran da je tako los CPM ako su veci pregledi..

Adsense
Ako ne zalite da se povezujete sa partnerskim mrezama, mozete unovciti vase klipove preko Adsensa. Dobre strane su to sto kada napravite kanal mozete odma dobiti reklame, ne uzima vam odredjeni procenat zarade, odnosno Google uzima neki procenata ali vi to ne vidite, koliko vam pise na Youtube analitici toliko dbijate. Preko Adsena zaradujete od klikova na reklame dok na ostalim mrezama od pregleda..
Ugovor nema ugovora, odnosno kad god hocete mozete da se povezete sa nekom mrezom.
CPM
Evropa: 0.59
Azija: 0.41
USA: 2.49
Ukupan CPM: 0.49
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (2): faroALI, Loxo
04-09-2016, 05:36 PM
RE: Youtube Partnerske mreze 2016
Sa svim mrezama sto si nabrojao sam imao iskustva i sva su negativna iskustva.
04-09-2016, 06:33 PM
(04-09-2016 05:36 PM)volimdaucim Wrote:  Sa svim mrezama sto si nabrojao sam imao iskustva i sva su negativna iskustva.
Zato sam i napisao da svi napisemo iskustva kako bi dosli do najbolje mreze! To_clue
04-09-2016, 07:33 PM
Ja nemam iskustvo sa mrezama,koristim AdSense ali nisam zadovoljan zaradom.
Na 10k pregleda imam 1$ , 90% su sa Balkana.

Da li ovaj CPM za Evropu vazi i za Balkan? Biggrin
Sta mislis,da li bih vise zaradjivao i koliko ako bih postao parner nekoj mrezi?

Hvala unapred i pozdrav! Smile
04-09-2016, 08:24 PM (This post was last modified: 04-09-2016 08:27 PM by Lovac.)
(04-09-2016 07:33 PM)kiba Wrote:  Ja nemam iskustvo sa mrezama,koristim AdSense ali nisam zadovoljan zaradom.
Na 10k pregleda imam 1$ , 90% su sa Balkana.

Da li ovaj CPM za Evropu vazi i za Balkan? Biggrin
Sta mislis,da li bih vise zaradjivao i koliko ako bih postao parner nekoj mrezi?

Hvala unapred i pozdrav! Smile

Evo napisacu ti CPM za neke Balkanske drzave koje izracunam za BroadbandTV.
Srbija:0.14, Bosna i Hercegovina:0.08, Hrvatska:0.12, Bugarska:0.15, Makedonija:0.12
Uglavnom je slican Cpm, plus ti BBTV uzima 40%. Tako da je tebi verovatno i bolje da nastavis sa Adsensom. Gledaj da pravs sto vise sadrzaja za Americko trziste.
04-09-2016, 08:54 PM
Lovac jesi li ti siguran da mreze placaju za preglede a ne klikove,?

Rodjen da peca a teraju ga da radi...
04-09-2016, 09:17 PM
Ma najisplativi je AdSense. Bio sam partner sa vise razlicith mreza (sa nekima sam jos uvek) i najvise mi se isplatio AdSense.
Find all posts by this user
04-09-2016, 09:50 PM
Na osnovu cega izvlacis prosek CPM-a ?
Pretpostavljam da imas 4 razlicita kanala u svakoj gore navedenoj mrezi, ali kako se to moze smatrati merodavnim, ako ne mozes da dobijas identican saobracaj i demografiju na ta 4 kanala ?
Na istom kanalu moze da ti se desi da za mesec dana variraju top 5 zemlje koje gledaju, a da ne pricamo kada imas nekolicinu.
Od kada mreze opet placaju po pregledima, a ne po klikovima ? Fixni CPM niko ne koristi jos od 2014 godine.
04-09-2016, 11:03 PM
Na adsense su mi 4 kanala i nikad nebi uzeo neko partnerstvo Waving
05-09-2016, 12:20 AM (This post was last modified: 05-09-2016 12:30 AM by Lovac.)
(04-09-2016 09:50 PM)K1z4 Wrote:  Na osnovu cega izvlacis prosek CPM-a ?
Pretpostavljam da imas 4 razlicita kanala u svakoj gore navedenoj mrezi, ali kako se to moze smatrati merodavnim, ako ne mozes da dobijas identican saobracaj i demografiju na ta 4 kanala ?
Na istom kanalu moze da ti se desi da za mesec dana variraju top 5 zemlje koje gledaju, a da ne pricamo kada imas nekolicinu.
Od kada mreze opet placaju po pregledima, a ne po klikovima ? Fixni CPM niko ne koristi jos od 2014 godine.
Prvo pitanje ne razumem.. mislis kako racunam?

Zato sam i pisao CPM za neke zemlje, jer na jednom kanalu imam mnogo vise poseta iz Amerike, dok na drugom npr iz Evrope. Tako da je ukupan cpm nista ne znaci, msm bas sam naznacio kod 3 mreze da je vecina poseta iz Amerike..

Mislim da placaju po pregledima jer mi se nikada nije desilo da npr iz Amerike imam 50 pregleda i 0.00$, dok na Adsensu jeste i mnogo vise sam pregleda imao, a nisam nista zaradio. Ako neko klikne na reklamu kod partnerskih mreza zarada se povecava.. tako sam bar skontao da placaju i klikove i preglede.

Evo primer na jedom videu koji sam skoro okacio: [Image: 0a5df2b5fc204b0fb56d60ff675a800e.png]
(04-09-2016 11:03 PM)Vehinho Wrote:  Na adsense su mi 4 kanala i nikad nebi uzeo neko partnerstvo Waving
Ja se i dalje predomisljam.. na BBTV je trenutno najbolji CPM ali deru sto se tice uzimanja procenta, da je RevShare bar 80% Sigh
05-09-2016, 12:09 PM
@Lovac dobro bi bilo da navedete na koje platne procesore isplacuju te mreze.

PayPal Skrill WebMoney

Dont have other...
05-09-2016, 06:54 PM
(05-09-2016 12:09 PM)Nikolasi1 Wrote:  @Lovac dobro bi bilo da navedete na koje platne procesore isplacuju te mreze.

Sve mreze isplacuju preko PayPala, samo sto ko Zoomin.TVa ako ako je isplata preko PayPala odbijaju jos nekih 9% ili vise. Tako da je najbolje tu da podesis isplatu preko Payza.
05-09-2016, 07:54 PM
A posle ti pejza skine vise Smile
Mene interesuje kad bi ja napravio kanal nezavisno od mog acc-a koji vec imam na moj primarnim gmail-u, jel bi mogao u neku mrezu? Uf al sam ga zamrsio. Sustina ke jel mogu da monetizujem kanal koji nije bio u adsensu?
Cisto malo da eksperimentisem kako se ponasaju mreze.

05-09-2016, 08:17 PM (This post was last modified: 05-09-2016 08:18 PM by Nikolasi1.)
Meni naj vise odgovaraju plati procesori koji namaju refund (Merchant) kao sto su webmoney ,Qiwi Wallet ,Yandex Money.Sa njima mogu da trgujem sa fizickim licima bez ikakvih problema.Dok sa Merchant platnim procesorima niko nece da trguje mislim na: PayPal,Payza itd.Da li postoji mreza koja isplacuje na BitCoins?

PayPal Skrill WebMoney

Dont have other...
05-09-2016, 08:35 PM
@Jeronimo034 mozes naravno. Ja sam tako pristupio QuizGroup mrezi pre 3 godine. Ali ne smem da pisem o njima neki review zato sto su polovicna iskustva, na moju srecu ja imam dobro za sada.

U pravu je ovo sto je napisao @Nikolasi1, ja sam se bas opekao proslog meseca preko pp za jedan refund koji ni na pamet mi ne bi palo to. Zato citajte oko zastite "prodavca" kada primate novac na paypalu.

Imam pitanje oko adsensa i yt. Povezao sam novi kanal i hteo da isprobam, ispunio sam kvotu prosli mesec ali tek ovog meseca 15 obracunace mi se zarada i tek tada otkljucati detalji oko isplate. Da li je kasno tada da upisujem podatke?

QuizGroup
24/7 podrška, 80% Rev-Share, No minimum payout, Unique dashboard, 10% Referral program
05-09-2016, 09:23 PM (This post was last modified: 05-09-2016 10:53 PM by volimdaucim.)
Zar BroadbandTV nije davao 90% rewshare?
06-09-2016, 04:08 AM
Izvinjavam se što se ubacujem u raspravu, jer pitanje nema direktne veze sa temom. Do danas nisam znao da postoji sajt koji se bavi analizom yt kanal i ostalih društvenih mreža (SocialBlade). Vidim da za youtube postoji i neka analiza za zaradu, gde piše koliko dnevno zaradi, mesečno i za godinu dana. Ali pišu dve cifre, od xy do xy, pa me zanima koliko je to sve realno i tačno. Zanima me kolika je zarada nekih youtube-ra, pa mi deluje poprilično nerealno.

Primer za našeg youtubera sa najviše prijavljenih korisnika: https://socialblade.com/youtube/user/supersrbgamer
06-09-2016, 08:31 AM
Tacnu zaradu zna samo vlasnik kanala. Sve te zajebancije koje analiziraju youtube klipove/kanale su bazirane na fixnom CPM tako da nisu tacne jer CPM varira od dana do dana.

06-09-2016, 02:25 PM
Koliko vam se krece ctr na yt/adsensu?

QuizGroup
24/7 podrška, 80% Rev-Share, No minimum payout, Unique dashboard, 10% Referral program
06-09-2016, 06:57 PM
(06-09-2016 02:25 PM)jocar96 Wrote:  Koliko vam se krece ctr na yt/adsensu?

Kod mene ovih dana oko 1.5
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)