Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Affiliate ideja za sajt.. Ako moze neko da proceni
» Imam ideju za nich pa ako neko moze da proceni dal je ovo okej
08-07-2016, 07:53 PM
Smile Affiliate ideja za sajt.. Ako moze neko da proceni
Pozdrav sima, voleo bih da se oprobam u affiliate sistemu zarade pa bi napravio sajt na temu jednog nicha na koji sam naisao i sad bi dao ovde rezultate mog istrazivanja pa ako neko moze da proceni dal je ovo vredno truda.

Broj pretraga za taj nich je 4400 mesecno, ali to je bukvalno keyword koji bi neko trazio pre kupovine pa iako je mali broj valjda je to okej.

Na prvoj strani googla kad se googluje taj keyword pise da ima oko 500.000 rezultata sto svako zna da je zapravo ekstra zato sto je taj broj mnogo manji kad se gleda ne toliko bukvalno.

E sad ono sto se nalazi u top10 na google pretrazi je sledece:

Ebay, Amazon, neki youtube snimci na tu temu (totalno off topic - kupce ne zanimaju youtube snimci toliko), jedan pinterest account koji je ne bitan skroz i 2 sajta vezana za taj nich. Jedan je dobar i profi a drugi je tesko sranje.

U principu imam konkurenciju jedan profi sajt koji se nalazi pri dnu top10.

Sad mene zanima dal je pametno da probam da napravim affiliate sajt za ovaj nich i da li bi mogao da dobijem neki saobracaj sa googla?

Dal je to uopste pametno i pokusati s obzirom da mi je amazon i ebay konkurencija, to mene zanima.

Proizvodi koje bi prodavao na to niche sajtu variraju po ceni u zavisnosti od kvaiteta od 40-200$

Zato mi ovo zvuci jako primanjivo.

Ako moze neko da pogleda ove brojke sto sam ovde naveo i da me posavetuje dal da krenem sa ovim ili ne.

Autor sajta http://fifthdimensionart.com
Vlasnik facebook stranice https://www.facebook.com/art5dimension/
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
08-07-2016, 09:13 PM
RE: Affiliate ideja za sajt.. Ako moze neko da proceni
(08-07-2016 07:53 PM)Fifth Wrote:  Pozdrav sima, voleo bih da se oprobam u affiliate sistemu zarade pa bi napravio sajt na temu jednog nicha na koji sam naisao i sad bi dao ovde rezultate mog istrazivanja pa ako neko moze da proceni dal je ovo vredno truda.

Broj pretraga za taj nich je 4400 mesecno, ali to je bukvalno keyword koji bi neko trazio pre kupovine pa iako je mali broj valjda je to okej.

Na prvoj strani googla kad se googluje taj keyword pise da ima oko 500.000 rezultata sto svako zna da je zapravo ekstra zato sto je taj broj mnogo manji kad se gleda ne toliko bukvalno.

E sad ono sto se nalazi u top10 na google pretrazi je sledece:

Ebay, Amazon, neki youtube snimci na tu temu (totalno off topic - kupce ne zanimaju youtube snimci toliko), jedan pinterest account koji je ne bitan skroz i 2 sajta vezana za taj nich. Jedan je dobar i profi a drugi je tesko sranje.

U principu imam konkurenciju jedan profi sajt koji se nalazi pri dnu top10.

Sad mene zanima dal je pametno da probam da napravim affiliate sajt za ovaj nich i da li bi mogao da dobijem neki saobracaj sa googla?

Dal je to uopste pametno i pokusati s obzirom da mi je amazon i ebay konkurencija, to mene zanima.

Proizvodi koje bi prodavao na to niche sajtu variraju po ceni u zavisnosti od kvaiteta od 40-200$

Zato mi ovo zvuci jako primanjivo.

Ako moze neko da pogleda ove brojke sto sam ovde naveo i da me posavetuje dal da krenem sa ovim ili ne.

Sto se tice ebay, amazona,youtube i sl mislim da je to dobar znak ako su oni u top 5
Find all posts by this user
Thanks given by (1): Fifth
08-07-2016, 10:24 PM
(08-07-2016 09:13 PM)dr3am Wrote:  Sto se tice ebay, amazona,youtube i sl mislim da je to dobar znak ako su oni u top 5

Hvala ti na odgovoru Biggrin , znaci oni se mogu pobediti? Biggrin

Autor sajta http://fifthdimensionart.com
Vlasnik facebook stranice https://www.facebook.com/art5dimension/
08-07-2016, 10:45 PM
(08-07-2016 10:24 PM)Fifth Wrote:  
(08-07-2016 09:13 PM)dr3am Wrote:  Sto se tice ebay, amazona,youtube i sl mislim da je to dobar znak ako su oni u top 5

Hvala ti na odgovoru Biggrin , znaci oni se mogu pobediti? Biggrin

To je dobar znak da je konkurencija slaba cim nema nikoga iznad njih
Find all posts by this user
11-07-2016, 12:46 PM
Postoji Traffic Travis program, besplatna verzija, uz pomoc ovog programa mozes da proveris konkurenciju, a najbitniji je PA/DA sajtova kojih su u prvih 5. Ako je DA preko 40, onda preskoci.
11-07-2016, 01:27 PM
(11-07-2016 12:46 PM)imwebmaster Wrote:  Postoji Traffic Travis program, besplatna verzija, uz pomoc ovog programa mozes da proveris konkurenciju, a najbitniji je PA/DA sajtova kojih su u prvih 5. Ako je DA preko 40, onda preskoci.

Pa Ebay, Amazon i ostali jači sajtovi po defaultu imaju DA skoro na maksimumu. Nisu nužno jaka konkurencija.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
11-07-2016, 02:25 PM
[/quote]

Pa Ebay, Amazon i ostali jači sajtovi po defaultu imaju DA skoro na maksimumu. Nisu nužno jaka konkurencija.
[/quote]

Da, ali ako su Amazon i Ebay u prvih 5, PA je uglavnom 1, pa se to moze prestici, zato sto nema puno sadrzaja, samo opis proizvoda uz poneku sliku. Isto tako, Youtube ima DA preko 50, ali je to samo video, pa se isto moze prestici.

Ako su u prvih 5 "regularni" sajtovi, tipa pcmag.com, thekitchn.com i slicno, sa DA preko 40, a PA preko 15-20, to je vec malo teza konkurencija.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Trixxs trazi iskusne affiliate i pocetnike,procitajte korijenko 0 1,243 03-10-2018 12:06 AM
Last Post: korijenko
Icon4 trazimo affiliate,obavezno pogledajte korijenko 0 884 09-08-2018 01:33 PM
Last Post: korijenko
Icon4 Tražimo ljude! Affiliate marketing posao! žžžž 0 938 08-08-2018 12:04 PM
Last Post: žžžž
  Affiliate programi - pomoc ca$hflow 7 2,023 11-06-2018 12:32 PM
Last Post: ca$hflow
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 1,714 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
  Kako napraviti online affiliate proizvod? revealed 2 10,029 28-09-2017 12:25 AM
Last Post: qqlele
Smile Zetaniche - Affiliate network / program Stacy90 2 1,657 08-09-2017 12:46 PM
Last Post: Stacy90
  SFI affiliate program seastar78 4 5,944 16-04-2017 09:02 PM
Last Post: Loxo

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)