Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prvi pozdrav - a i vreme je bilo
28-06-2016, 11:33 PM (This post was last modified: 28-06-2016 11:47 PM by Mixon.)
Tongue Prvi pozdrav - a i vreme je bilo
Evo sad će skoro dve i po godine kako sam član foruma, pa je red i da se predstavim. Waving

Za internet marketing i online rad sam krenuo da se zanimam krajem 2012. godine kada sam upisao kurs IM gde sam prošao neke osnove SEO i Copywriting-a. Kurs nisam ispratio do kraja jer sam našao posao par nedelja pre njegovog završetka, ali iskra je ostala. Smile Počeo sam da radim u najvećem domaćem trgovinskom lancu sredinom decembra 2012. godine i posle godinu dana intenzivnog rada sam premešten iz jednog sektora u drugi(iz komercijale u finansije) uz nametnutu pauzu od mesec dana. Tada sam imao više vremena i ponovo sam počeo da istražujem mogućnosti online rada i početkom januara sam se registrovao na IZ forum koji sam u međuvremenu posećivao sporadično. Smile

Nisam imao konkretne aktivnosti već se sve svodilo na neko usputno učenje. Na novoj poziciji sam proveo nešto više od godinu i po dana i u međuvremenu sam ušao u bračne vode i počeo da pčelarim(pre tačno godinu dana). Posao sam promenio septembra prošle godina i postao otac u oktobru. Drinking

Interesovanje za rad na internetu se nije ugasilo, ali sam samo pasivno pratio blogove i čitao knjižice. Zbog nedostatka vremena nisam bio aktivan, ali je došlo vreme i to da se promeni. Tako da sam ovog meseca pokušao da uradio jedan posao i ostvario prvu zaradu (vrlo sitnu, doduše). U pitanju je bilo pisanje teksta, jer sam u tome imao nekog iskustva.

Sada tražim nišu koja mi odgovara i to mi je prioritet za naredni period. Jer, iako sebe smatram svestranim, u realnom svetu se ne ceni površno znanje svega i svačega. Biggrin

Ovo je bilo od mene za početak, a kuckaćemo se i ubuduće. Winking
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (5): Srdjan87, Loxo, Igor Tomić, Davor Bomestar, drsb
29-06-2016, 10:11 AM
RE: Prvi pozdrav - a i vreme je bilo
Vrlo je verovatno da si doneo dobru odluku da se aktiviraš malo više oko rada na netu.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Mixon
29-06-2016, 12:20 PM
Dobrodošao. Smile Lep intro!

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): Mixon
29-06-2016, 11:03 PM
Hvala, pa stvarno je trebalo malo da pojasnim situaciju jer sam dugo član, povremeno visio ovde i ništa pisao.

@novii Verujem da jeste dobra odluka, jer se ne mogu stvari odlagati zanavek. Smile
30-06-2016, 02:01 AM
Pozdrav!Zainteresovao sam se za internet zaradu pre godinu dana, i vec 3,4 meseca aktivno ucim stvari koje su mi potrebne da bi krneuo. Trebalo mi je malo vise vremena da odlucim u kom pravcu da krenem citao sam o svemu i svacemu. Savldao sam HTML, CSS, znam Wordpress, mada jos uvek nemam svoju stranicu. Trebalo mi je vremena da shvatim kako funkcionise Internet marketing tj.kako se zaradjuje(jos uvek nisam siguran da li sam dobro ukapirao) . Citajuci ovaj forum,blog Igora Tomica, i razne tekstove ja sam to shvatio ovako: Potrebno je pronaci odgovarajucu nisu,za koju ces pokrenuti svoj sajt,na koji ces kvalitetnim sadrzajem,promocijom i SEO metodama privuci posetioce koji kliktati na reklamama koje se nalaze na vasem sajtu ili kupovati proizvode koje promovisete za sta vi dobijate proviziju??? Da li sadrzaj na engleskom jeziku pisete sami, ili trazite pisce i kako ih pronaci?? Pitam zato sto ne znam dovoljno dobro engleski jezik da bi pisao sam.
30-06-2016, 11:55 PM
Pozdrav stefanshee,

Otprilike si dobro shvatio kako funkcioniše IM, ali ti primeri što si naveo su samo neki od načina. Postoje razne varijacije na temu - pored sajta, može i FB stranica ili YT kanal ili neke druge mreže. Bitna je publika i kvalitetan sadržaj za dugoročnu priču, a postoji i bezbroj metoda koje obuhvataju neko muljanje gde se može zaraditi, na ovom forumu one se ponegde mogu naći, ali je mnogo više zastupljen školski pristup razvoja biznisa. Naravno i kod publike su bitne karakteristike, možeš imati mali broj posetilaca od kojih dobijaš veliku zaradu (ako ih ubodeš u srce kao pesma u kafani), a možeš imati i sto hiljada bez zarade. Zato je bitno istraživanje kod odabira niše. A kad imaš publiku možeš da je monetizuješ na mnogo načina što je opisano na forumu.

Što se tiče pisanja, ako si ekspert za neku oblast i praviš ekspertski sajt više ti se isplati da sam pišeš i neko drugi ti prevodi jer je jeftinije nego da ti plaćeni pisac razvija sadržaj. A ako vodiš veći broj manjih sajtova, kao što ima webmastera na forumu da tako rade, tada ti treba pisac koji može da pokriva to.

Moje gledište je da treba da uradiš što više stvari sam jer stičeš iskustvo i znanje, a kada to imaš onda ćeš lako da delegiraš i znaćeš gde da gledaš kada kontrolišeš urađeni posao.
01-07-2016, 11:17 AM
(30-06-2016 11:55 PM)Mixon Wrote:  Pozdrav stefanshee,

Otprilike si dobro shvatio kako funkcioniše IM, ali ti primeri što si naveo su samo neki od načina. Postoje razne varijacije na temu - pored sajta, može i FB stranica ili YT kanal ili neke druge mreže. Bitna je publika i kvalitetan sadržaj za dugoročnu priču, a postoji i bezbroj metoda koje obuhvataju neko muljanje gde se može zaraditi, na ovom forumu one se ponegde mogu naći, ali je mnogo više zastupljen školski pristup razvoja biznisa. Naravno i kod publike su bitne karakteristike, možeš imati mali broj posetilaca od kojih dobijaš veliku zaradu (ako ih ubodeš u srce kao pesma u kafani), a možeš imati i sto hiljada bez zarade. Zato je bitno istraživanje kod odabira niše. A kad imaš publiku možeš da je monetizuješ na mnogo načina što je opisano na forumu.

Što se tiče pisanja, ako si ekspert za neku oblast i praviš ekspertski sajt više ti se isplati da sam pišeš i neko drugi ti prevodi jer je jeftinije nego da ti plaćeni pisac razvija sadržaj. A ako vodiš veći broj manjih sajtova, kao što ima webmastera na forumu da tako rade, tada ti treba pisac koji može da pokriva to.

Moje gledište je da treba da uradiš što više stvari sam jer stičeš iskustvo i znanje, a kada to imaš onda ćeš lako da delegiraš i znaćeš gde da gledaš kada kontrolišeš urađeni posao.
Hvala ti na odgovoru.Da citao sam i o tim drugim nacinima zarade od IM, uskoro cu zakupiti hosting i domen i krenucu, IM mi deluje jako uzbudljivo i interesantno pa cemo videti koliko cu biti uspesan Smile
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dobar Dan i Sretan Prvi May dadaas 1 1,027 02-05-2016 08:06 PM
Last Post: Madoxx

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)