Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otvaranje računa u susjednoj zemlji i porez
» Otvaranje nerezidentnog računa u susjednoj zemlji i porez
22-01-2016, 02:42 PM (This post was last modified: 22-01-2016 03:32 PM by author.)
Otvaranje računa u susjednoj zemlji i porez
Iz Hrvatske sam, a budući da RH nema s SAD-om sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, htio bih izbjeći plaćanje poreza Hrvatskoj.
Kod registracije accounta na jednom američkom sajtu sam morao ispuniti i formular IRS-a (amer. porezna) kojima sam dao svoje osobne podatke i hrv. porezni broj. Postoji i neki ugovor o razmjeni podataka između RH i SAD-a, nadam se da ta razmjena ne ide po automatizmu, nego na poseban zahtjev.
Hrv. porezna zasad ne kontrolira tekuće račune (osim u slučaju ogromnih uplata). Ako bih otvorio nerezidentni račun u nekoj banci u susjednoj zemlji, koliko je zapravo moguće da bi netko to uopće pokušao, a i bio u mogućnosti u to dobiti uvid?

Druga mogućnost koja me zanima je otvaranje računa online na nekoj egzotičnoj destinaciji.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-01-2016, 10:25 PM (This post was last modified: 22-01-2016 10:25 PM by author.)
RE: Otvaranje računa u susjednoj zemlji i porez
(22-01-2016 02:42 PM)author Wrote:  Iz Hrvatske sam, a budući da RH nema s SAD-om sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, htio bih izbjeći plaćanje poreza Hrvatskoj.
Kod registracije accounta na jednom američkom sajtu sam morao ispuniti i formular IRS-a (amer. porezna) kojima sam dao svoje osobne podatke i hrv. porezni broj. Postoji i neki ugovor o razmjeni podataka između RH i SAD-a, nadam se da ta razmjena ne ide po automatizmu, nego na poseban zahtjev.
Hrv. porezna zasad ne kontrolira tekuće račune (osim u slučaju ogromnih uplata). Ako bih otvorio nerezidentni račun u nekoj banci u susjednoj zemlji, koliko je zapravo moguće da bi netko to uopće pokušao, a i bio u mogućnosti u to dobiti uvid?

Druga mogućnost koja me zanima je otvaranje računa online na nekoj egzotičnoj destinaciji.

Vidim na jednoj staroj zaključanoj temi da se spominjalo da se na sve uplate iz inozemstva mora platiti porez, međutim ovo i "nije uplata iz inozemstva", tj. uplata bi u ovom slučaju išla iz jedne inozemne zemlje u drugu.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Transfer novca sa racuna firme morison 0 1,234 12-05-2017 02:04 PM
Last Post: morison
  Payoneer i porez? Lakisa94 10 14,456 12-02-2016 09:21 AM
Last Post: zoran blaf
  Placanje porez od zarade miamia005 4 3,254 12-08-2013 02:32 PM
Last Post: Davor Bomestar
  Ovlascenje za podizanje para za deviznog racuna nesone 8 11,555 24-03-2012 03:54 PM
Last Post: Hellas
  Porez pavlek 15 9,454 20-12-2011 06:48 PM
Last Post: poloki

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)