Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sajtovi za razmenu traffica - iskustva?
14-11-2015, 01:52 PM
Sajtovi za razmenu traffica - iskustva?
Primetio sam sada da nekoliko jakih portala ima widgete sa sajta Povezano.com koji radi po principu razmene traffica, kao pre sto je bilo pokusaja sa Linkeri ili slicno kako su se zvali ne secam se.

Takodje, ne znam kako li radi Clanci.com?

Kakva su vasa iskustva sa tim? Ja sam to davno koristio pa se ne secam i ne znam kako bi to sada sljakalo na vecu posetu i vise sajtova, mozda bi bilo korisno. Takodje, zaboravio sam i koji procenat bese, mislim da je pre na takvom sajtu znalo da dolazi i preko 150% poseta, tj npr ako ste poslali 100 poseta, znalo je da vam daje i preko 150 poseta.

Ima li ko skorija iskustva sa nekim slicnim servisom?
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
14-11-2015, 02:02 PM
RE: Sajtovi za razmenu traffica - iskustva?
Nisam imao iskustva, ali sam razmisljao o tome.
Adsense ne voli to, citao sam da je dosta banovano zbog invalid traffic-a prouzrokovano traffic exchange-om i zbog toga sam odustao.
Thanks given by (1): IMEmperor
14-11-2015, 02:58 PM
Postoji razlika. Ovo sa vidžetima je u stvari kao razmena banera, a problematičo je ono kada odeš na sajt za razmenu posetilaca, pa gledaš tuđe sajtove, kako bi gledali tvoje.

Free Classfieds Biz | Nije teško biti pismen | Citati o uspehu
Visit this user's website Find all posts by this user
14-11-2015, 03:19 PM
I ja sam primijetio Povezano, volio bih da neko iznese ako ima iskustva.

Isto tako, na nekim sajtovima sam primijetio ContentExchange pa bih volio ukoliko neko zna da mi objasni na kom principu oni rade.

Sad prelazim na ova dva Biggrin

Koristio sam Linkere duži period dok su bili aktuelni ... zajedno sa AdSenseom i nije bilo problema. Oni su slali dosta posjete u odnosu na ono što sam ja njima slao ... sjećam se npr. ubacim 5 članaka pa kada odobre 1-2 uff naleti posjeta ... čak sam neke limite prešao pa su mi njihovi fini administratori preko štele smanjili procenat kako bi izbjegao ban Biggrin

Ali to je bilo prije 2-3 godine, što se tiče Clanci.com i njih sam koristio skoro godinu ali sam otkrio adnow pa sam sklonio clanci.com widgete. Ugl. oni nisu slali puno posjete kao linkeri ali je bio pošten odnos 100:150 i to se nije mijenjalo.

Samo je uslov da imaš featured slike u RSS feedu jer oni uzimaju postove iz RSSa. Nije mi se sviđalo to što nisu ažurni što se tiče ubacivanja članaka. Na linkerima sam ja slao članke kada im pošaljem određen broj posjeta, zavisno od posjete mogao sam poslati 5-7 članaka. Na clanci.com administratori uzimaju postove sa sajtova, dakle ne ti već oni ali u tom poslu nisu brzi. Ili ja nisam imao članaka koji njih zanimaju.

Isto tako mi se ne sviđa što ne možeš editovati widgete, na linkerima si mogao mijenjati font, boju, veličinu slike, teksta a na clanci.com ne možeš ništa od toga. Nema ni popundera, a linkeri su imali i tu opciju.

Linkeri su imali veliki broj bih, srb i hrv sajtova a clanci.com imaju manji broj hrvatskih sajtova, barem su imali, ne znam kako je sad. Podrška im je fina, razumna.

Naravno i clanci.com sam koristio paralelno sa AdSenseom i nisu mi pravili problema. Dok nema divljih posjeta Google te neće dirati.

Bilo kako bilo, na sajtovima sada imam adsense i adnow, posjetu dovodim sa fejsbuka tako da ne razmišljam o razmjeni posjeta dok ova dva ferceraju, ipak bi bilo pretjerano adsense + adnow + clanci.com Biggrin
Find all posts by this user
14-11-2015, 04:10 PM
Hvala svima na odgovorima.

Liquid sve pohvale na dužem odgovoru. ContentExchange sam kontaktirao pre oko mesec dana, ušli smo u spiku, i priča je bila da stavimo widget u sidebar. Želeli su da krenemo sa jako niskom cenom na 1.000 prikaza tipa oko 0.20 eura ili manje. Pošto je sidebar u pitanju možda bi to nekako i moglo, plus su rekli da bi se moglo i povećavati zavisno od nekih faktora itd. Ipak, mislim da smo zaštekali u dogovoru kada sam ih pitao za statistiku, trenutno još uvek nemaju live ili dnevne statistike koliko su mi rekli nego tek na kraju meseca dobiješ izveštaj. To mi nije baš odgovaralo a i cena je bila niža dosta, pa sam ih pitao da li postoji kakva mogućnost za bilo kakvu dnevnu statistiku ali mislim da smo tu stali koliko se sećam tj izgleda nemaju još uvek tu mogućnost. Inače, podrška im je na slovenskom a snalaze se tu i tamo na srpskom ili hrvatskom, a može uvek i na engleksom, ljubazni su i detaljno odgovaraju samo eto niska cena i problem što još uvek nemaju mogućnost za live statistiku. Možda će uskoro biti nešto od njih opipljivije.

Probaću sa povezano sa jednim sajtom kad mi odobre pa da vidimo. Deluje mi nešto da je taj sajt zapravo iz Adnow mreže jer su nastali u istom trenutku kad je i Adnow počeo da radi Srbiju. Smile Možda grešim ali tako deluje sve.
14-11-2015, 05:44 PM
Evo sada sam malo čačkao. Povezano.com izgleda drži isti čovjek koji je držao linkere. U whois podacima domene povezano.com je mejl [email protected] a isti mejl je bio u whoisu linkeri.com ... domeni povezani sa [email protected], 16-ti po redu sajt pogledajte

Ja sam sa linkerima imao odlično iskustvo, nadam se da ćeš i ti sa ovim njegovim novim servisom Biggrin Javi kako ide.
13-12-2015, 03:40 PM
contentexchange.me dakle pravi se neki dogovor sa njima preko kontakt forme interesuje me ima li neko konkretno iskustvo vezano za rad sa njima slao sam im jednom mail nisam nikad dobio odgovor
povezano.com isto tako da li ima neko konkretno iskustvo vezano i za njih i dali ih je koristio za razmjenu sadrzaja
clanci.com sam koristio i nisam bas nesto bio specijalno zadovoljan
13-12-2015, 04:04 PM
Povezano.com odličan sistem, vraćaju izmedju 150 i 200% topla preporuka Smile

Contentexchange.me takodje započeta saradnja, za sada je postignut cpm od 0.33 eura prosečno za reklamu u sidebaru, mada je problem kod njih što ne mogu uvek isporučiti oglase po toj ceni, pa npr na 50k prikaza oni isporuče samo 2-3k prikaza što npr zaradi 1 euro. Fina je cena cpm-a za tu oglasnu poziciju samo je problem što dosta prikaza ne bude monetizovano pa je dobro imati neke backup oglase na toj poziciji.
12-01-2016, 06:23 PM
Pozdrav,
Ja koristim Povezano.com i zadovoljna sam s njima što se tiče razmjene, šalju ljudi pošteno Biggrin Ali sada me zanima da dodam jedan za monetize, koji bi onda bio za preporuku, linkeri, Contentexchange ili neki treći?
12-01-2016, 10:27 PM
Je li se do sada netko možda oglašavao preko linker.hr i ako da, kakva su iskustva?

Izrađujem web stranice
14-01-2016, 08:11 PM (This post was last modified: 14-01-2016 08:31 PM by masterbih.)
I sam sam bio u zabludi 3 godine!

clanci.com i povezano.com drzi jedan te isti covjek i clan je ovog foruma.
Ovi njegovi sistemi ne da ne racunaju dobro vec varaju i kradu da to nije humano!
Taj covjek je godinama clan ovog foruma, ali na svako pitanje u vezi njega i njegovih sajtova je prestao da odgovara.
Lako ga mozete pronaci na opciji search i uvjeriti se u moje rijeci.
Odgovor je prost, sve taj prati, ali se ne javlja jer to skriva, a zasto?
Ovaj podatak vam dosta govori o kakvoj se osobi radi.
Napravi jedan sistem i radi neko vrijeme, a onda radi odma na drugom, kad zavrsi drugi onda naglo krene da vara sa prvim i tako ga lagano unistava te se prebacuje na rad aktivan sa drugim dok pocinje da gradi treci.
Vjerovatno drzi jos sajtova za razmjenu, linkeri su takodje bili u njegovom vlasnistvu, ali nisam ulazio u detaljniju analizu posto sam ga izbacio sa svih svojih sajtova i sajtova mojih prijatelja zbog varanja, a evo sad sam to i javno napisao posto sam vidio da je unistio svu statistiku moju.

Evo ukratko sta se desilo kod mene:

Prvo je navodno bio problem sa statistikom i sve je nestalo, a ostao mi je duzan da posalje veliki broj poseta.
Nakon toga je promjenio sistem i statistiku i krenuo sve od nule ne vracajuci moje staro stanje.
Za sve ovo imam i dokaze, e-mail prepiske i shoots statistike jer odmah sam nanjusio da bi moglo biti problema.
Presao sam preko toga i opet slao veliki broj posjeta jer mi par hiljada dnevno ne znaci nista nadajuci se da ce se odnosi poboljsati i da cemo poceti raditi fer sto se tice njegove strane, a onda se nije uopste javljao na moje e-mailove i pozive, niti je slao i jednu posjetu nazad. Napominjem opet, za sve imam dokaze i slike!
Tad sam shvatio da nesto smrdi i dao se u provjeru, te u roku 5 minuta shvatio da se radi o istom covjeku koji je pokrenuo i povezano.com.
Namjerno sam registrovao svoj sajt na povezano i cekao reakciju.
Pretpostavljate, nije mi odobrio sajt, a statistika kao dokaz sa clanci.com je odmah nakon toga ekspresno uklonjena da nebi nekome dao login podatke da se licno uvjeri u njegovu prevaru.
Sve dokaze imam i ako treba nije problem da ih postavim ovdje, ali iskreno nevolim bas toliko iznosenje prljavog vesa, najradje bih da saljem na pp ako neko zeli, ali ako insistirate postavit cu i javno!

U svakom slucaju, svi zainteresovani za fer i korektnu razmjenu traffic-a neka se jave jer sam uvijek za.

Hvala.

Svemirac Novosti
Thanks given by (1): Perky
14-01-2016, 08:42 PM
Odnosi li se ovo i na linkeri.hr?

Izrađujem web stranice
14-01-2016, 09:45 PM
linkeri i linker su dve razlicite stvari.
Ja mislim da linker.hr nema veze sa ovim jer ga drzi firma Domino efekt d.o.o.
Proguglaj malo i naces veoma brzo dve odgovorne osobe B.P. i S.V.
Imaju jos dosta drugih sajtova koje takodje mozes brzo pronaci i pogledati nakon provjere ip od linker-a, a nakon sto proguglas naices i na potvrde o vlasnistvu istih.

Svemirac Novosti
15-01-2016, 02:44 AM
a da li je to stvarni trafic ili su to samo botovi koji nabijaju preglede, moze li neko da detaljno pojasni proces?
15-01-2016, 05:18 PM
(14-01-2016 08:11 PM)masterbih Wrote:  I sam sam bio u zabludi 3 godine!

clanci.com i povezano.com drzi jedan te isti covjek i clan je ovog foruma.
Ovi njegovi sistemi ne da ne racunaju dobro vec varaju i kradu da to nije humano!
Taj covjek je godinama clan ovog foruma, ali na svako pitanje u vezi njega i njegovih sajtova je prestao da odgovara.
Lako ga mozete pronaci na opciji search i uvjeriti se u moje rijeci.
Odgovor je prost, sve taj prati, ali se ne javlja jer to skriva, a zasto?
Ovaj podatak vam dosta govori o kakvoj se osobi radi.
Napravi jedan sistem i radi neko vrijeme, a onda radi odma na drugom, kad zavrsi drugi onda naglo krene da vara sa prvim i tako ga lagano unistava te se prebacuje na rad aktivan sa drugim dok pocinje da gradi treci.
Vjerovatno drzi jos sajtova za razmjenu, linkeri su takodje bili u njegovom vlasnistvu, ali nisam ulazio u detaljniju analizu posto sam ga izbacio sa svih svojih sajtova i sajtova mojih prijatelja zbog varanja, a evo sad sam to i javno napisao posto sam vidio da je unistio svu statistiku moju.

Evo ukratko sta se desilo kod mene:

Prvo je navodno bio problem sa statistikom i sve je nestalo, a ostao mi je duzan da posalje veliki broj poseta.
Nakon toga je promjenio sistem i statistiku i krenuo sve od nule ne vracajuci moje staro stanje.
Za sve ovo imam i dokaze, e-mail prepiske i shoots statistike jer odmah sam nanjusio da bi moglo biti problema.
Presao sam preko toga i opet slao veliki broj posjeta jer mi par hiljada dnevno ne znaci nista nadajuci se da ce se odnosi poboljsati i da cemo poceti raditi fer sto se tice njegove strane, a onda se nije uopste javljao na moje e-mailove i pozive, niti je slao i jednu posjetu nazad. Napominjem opet, za sve imam dokaze i slike!
Tad sam shvatio da nesto smrdi i dao se u provjeru, te u roku 5 minuta shvatio da se radi o istom covjeku koji je pokrenuo i povezano.com.
Namjerno sam registrovao svoj sajt na povezano i cekao reakciju.
Pretpostavljate, nije mi odobrio sajt, a statistika kao dokaz sa clanci.com je odmah nakon toga ekspresno uklonjena da nebi nekome dao login podatke da se licno uvjeri u njegovu prevaru.
Sve dokaze imam i ako treba nije problem da ih postavim ovdje, ali iskreno nevolim bas toliko iznosenje prljavog vesa, najradje bih da saljem na pp ako neko zeli, ali ako insistirate postavit cu i javno!

U svakom slucaju, svi zainteresovani za fer i korektnu razmjenu traffic-a neka se jave jer sam uvijek za.

Hvala.

On je sistem mijenjao pred gašenje servisa ... što se mene tiče ja imam pozitivnog iskustva jer su mi povecali procenat poslatih posjeta ... odnosno: doibijao sam mnogo više nego što sam slao ... uvijek sam sa procentima njima vraćenih posjeta išao u minus a oni su mi povremeno štimali statistiku Biggrin

(15-01-2016 02:44 AM)haris026 Wrote:  a da li je to stvarni trafic ili su to samo botovi koji nabijaju preglede, moze li neko da detaljno pojasni proces?

stvarni su posjetioci, tvoji članci se prikazuju u widgetima na drugim sajtovima isto kao što se članci sa drugih sajtova prikazuju u widgetima na tvom sajtu ...
27-01-2016, 05:31 PM
(15-01-2016 05:18 PM)liquid Wrote:  On je sistem mijenjao pred gašenje servisa ... što se mene tiče ja imam pozitivnog iskustva jer su mi povecali procenat poslatih posjeta ... odnosno: doibijao sam mnogo više nego što sam slao ... uvijek sam sa procentima njima vraćenih posjeta išao u minus a oni su mi povremeno štimali statistiku Biggrin

Povremeno ti stimali statistiku?
Krasno Busted

Svemirac Novosti
28-01-2016, 12:06 AM
(27-01-2016 05:31 PM)masterbih Wrote:  
(15-01-2016 05:18 PM)liquid Wrote:  On je sistem mijenjao pred gašenje servisa ... što se mene tiče ja imam pozitivnog iskustva jer su mi povecali procenat poslatih posjeta ... odnosno: doibijao sam mnogo više nego što sam slao ... uvijek sam sa procentima njima vraćenih posjeta išao u minus a oni su mi povremeno štimali statistiku Biggrin

Povremeno ti stimali statistiku?
Krasno Busted

Štimali su u moju korist a na njihovu štetu, kako bi me zadržali jer sam jedan od prvih koji ih je počeo koristiti ... a do mene je što nisam widgete stavljao na vidljiva mjesta .. znači opraštali su mi greške ...
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
Smil42c642f95f382 Sajtovi koji su se dobro pokazali za razmenu traffica branislav7539 11 5,198 05-05-2016 11:15 AM
Last Post: Jeronimo034
  Sajtovi..ciji sadrzaj mogu da kopiram..ili editujem? srkicarinho 4 3,138 11-04-2011 07:41 PM
Last Post: Petarcro

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)