Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uniwebhosting - Iskustva
02-11-2015, 12:32 PM (This post was last modified: 02-11-2015 12:34 PM by telekomsrbija.)
Uniwebhosting - Iskustva
Pošto se tema o uniwebhosting-u raširila u ninet-u, neka ovo bude posebna tema, gde će bivši i budući korisnici iznositi svoja iskustva.

Moram replicirati na odgovor člana mgsbgd jer ima dosta neistina

Citat:

Quote:Sajt Sergeja Ćetkovića je i dalje hostovan kod uniwebhostinga, on je naš prijatelj i korisnik 8 godina, domen je bio registrovan na drugom mestu i istekao je, to nije greška uni-a, i zbog toga sajt ne radi, ali se trudimo da mu vratimo sam domen, ili će registrovati drugi.

Ovo naravno nije istina iz razloga jer, kada je meni sajt pao i nisam mogao da se ulogujem na cpanel, pomislio na problem sa hostingom, i kao proveru tražio drugi sajt na istom hostignu. Naravno sergej je bio prvi poznati jer se reklamirao. isto down sa istom porukom.

Da je istekao domen, pisalo bi domain expired, domain for sale itd, a ne greška servera.

Tada je i sajt uniwebhosting bio offline jedno 5-6 dana.

Quote:To da su uniweb serveri offline su glupost, naši serveri su online uvek, kao i naš sajt i npr sajt bioskop.me i još mnogi drugi dajtovi, online su 99.9% , vi ste koristili naše usluge 6 meseci, a povraćaj novca je zagarontovana u prvih 30 dana. Tako da vas tu niko nije pokrao, ako ste imali offline, može vam se reaktivirati hosting i dodeliti gratis period za svaki offline dan, legitimno smo registrovani na google maps kao firma i proverena je adresa, u APR-u je registracija u toku.

Ne znam kako očekujete da neko kome je sajt offline mesec dana, i koji je izgubio svoj sajt, zatraži reaktivaciju i još gratis period na nestabilnom hostingu ??

Na google maps kompaniju može registrovati dete od 5 godina, tako da ne znam što to uopšte pominjete, a što se APR-a tiče, stvarno se divim kako se izbegavali poreznike sve ovo vreme. Delatnost u Srbiji ne možete legalno obavljati bez registrovane firme, a vi je idalje obavljane bez firme NELEGALNO

Quote:Za svaki minut offline, dajemo mesec dana gratis hostovanja, toliko smo sigurni u kvalitet servera i to garantujemo. Kao novi vlasnici smo promenili sve servre, i load na serverima ne prelazi 1.

Znači li to da ja mogu da dobijem doživotni hosting jer mi je sajt bio 43200min offline ??

Možda ste promenili servere, ali džabe kad nemate administratore i stručne ljude za održavanje tih servera.

Quote:Isto tako, ako nekom padne sajt, dodelićemo mu lični vps od hetznera o našem trošku, refundaciju uvek možete da dobijete. Osoba koja je navela da nećemo da vratimo novac, neka ponovo otvori tiket da proverimo, ali ako ste koristili usluge 6 meseci, povraćaj nije omogućen, samo gratis period. Refundacija je garantovana samo prvih 30 dana. Nemam priliku da gleda ovaj forum, tako za dodatna pitanja posaljite email.

Nemam potrebe da otvaram tikete, pravilo za 30dana stoji u pravilima, ali ako nekome uništite sav rad zbog svoje nemarnosti i nesposobnosti, pravilo od 30dana je dodatni šamar na već dovoljno problema nastalih zbog vas.

Još da napomenem da je podrška napisala u mail-u da će refundirati deo novca, što naravno nije uradila, pa to dodatno govori o neozbiljnosti.

p.s.

Ako mislite da nastavite tako što ćete idalje obmanjivati narod, ne smeši vam se svetla budućnost, jer dobar glas daleko se čuje, a loš još dalje.

Nije mi namera da miniram vašu 'kompaniju' već da ukažem budućim korisnica na istoriju koju obmanama pokušavate da sakrijete, smatram da mi je to dužnost da pomognem drugim članovima foruma pri odabiru hostiga iznošenjem svojih ličnih iskustava koja nazalost nisu nimalo pozitivna, a za to ste vi i vaš rad tačnije nemar zaslužni.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
Thanks given by (3): 1kvota1, Sparrowhawk, sunbeach
02-11-2015, 02:03 PM
RE: Uniwebhosting - Iskustva
Quote: u APR-u je registracija u toku.

Firma nije Šredingerova mačka. Ili postoji, ili ne postoji. Ako postoji, onda mora da plaća porez. Ako ne postoji, onda napišite prijavu inspekciji.

Novi Zakon o inspekcijskom nadzoru daje šira ovlašćenja inspekcijama, tako da sada mogu da uz sudski nalog da upadaju u prostorije fizičkih lica gde postoji osnovana sumnja da se vrši neregistrovana delatnost.
Thanks given by (3): 1kvota1, telekomsrbija, vandanic
03-11-2015, 06:46 PM
Svako ko svojevoljno izabere uniwebhosting zasluzuje uniwebhosting.
Thanks given by (3): contrateam, novii, Sparrowhawk
07-11-2015, 07:26 PM (This post was last modified: 07-11-2015 07:30 PM by Deni.)
Ja cu reci sta sam ja doziveo. Drug moj koji zivi od svojih desetak sajtova. Koristio ih neko vreme bilo je zastoja po sat dav... I samo jednog dana ne radi nista. Tad mesecima niko se nije javljao na tel ni na mail, ni jedan sajt mu nije radio mesecima. A njemu i domeni i hosting kod njih... Posle par meseci ne secam se dobro davno je bilo, pojavi se neka zenska osoba koja pise da je hosting promenjio vlasnika.

Mene tad drug pita sta da radim ja kazem sto pre prebaci domene na godaddy a hosting kod drugog. I on prebaci domene ali hosting ostavio.

Posle nekog vremena opet ista prica nema nikog duze vreme sigurno preko 30-40dana, mozda i par meseci. Opet ista prica (promenili smo vlasnika i sad je sve ok) stim sto tad nisu imali backup nego mu nudili da on postavi svoj... Nazalost on nije imao svez star 3 meseca gde je bilo izmena da je morao da radi 4-5 meseci po 8 -10sati na dan dok nije sve doveo u stanje kao pre...

Tad je naravno prasao na drugi hosting i sad vise nema problema.

Znam i slucaj jednog pocetnika web dizajnera koji je isto imao tad problem nije ih bilo mesecima i nekako doceka da se jave... Novi vlasnik i on uplati jos 1 god... A oni umesto da produze izbrisu mu nalog sa vise sajtova... On mlad nije znao nije imao backup... Sto je najgore oni su mu jedno 20-30x obecavali iz dana u dan jedno 10dana bice da vidimo... I na kraju nemaju... Ja kad god bi ga video za to vreme tresao se nije znao sta da radi... Od mene je trazio pomoc i ja bi mu pomogao ali to tad nije bilo moguce...

Od 2009 po forumima se za njih pise sve najgore i dalje ljudi kupuju kod njih...

I nije los taj Teo ja sam ga jednom licno upoznao dobar decko... Trudi se ima ambicije... Ali kad dodje problem njena nema da se javi kao neko dete... I onda ljudi trpe stetu...

Dakle ljudi manite se toga...
Thanks given by (1): Sparrowhawk
07-11-2015, 09:47 PM
Sad će bivši korisnici UniWeba da ti zatrpaju inbox tražeći Teovu adresu Lol

Mada realno štetu koju su Teo i njegova devojka napravili domaćim korisnicima je (finansijski) zanemarljiva kada se uporedi sa onom koju je napravio strancima, uzimali unapred keš za 2 - 3 godine za dedicated server, a zatim otkazivali nakon 3 meseca.
07-11-2015, 10:00 PM

Dobro je da neko iznese lična iskustva i iskustva iz prve ruke, koji dokazuju kakvi su oni zaista.

(07-11-2015 07:26 PM)Deni Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Od 2009 po forumima se za njih pise sve najgore i dalje ljudi kupuju kod njih...

Nisam baš siguran da mnogo foruma pišu o njihovim prevarama, iz razloga jer sam doživeo na jednom od najstarijih domaćih IT foruma bez pardona cenzurišu kritike iznesene na račun ovih prevaranata.

Tako je jedan član izneo iskustva kako mu je ceo sajt i projekat propao zbog njih, javila se par člana sa sličnim pričama, i onda je tema obrisana.

Kada sam ja ponovo pokrenuo temu, tema je opet bila obrisana, uz ozbraloženje da se 'firme' žale kada ih ljudi kritikuju i oni to moraju da brišu.

Tako da upravo zbog toga ljudi idalje kupuju kod njih

(07-11-2015 07:26 PM)Deni Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. I nije los taj Teo ja sam ga jednom licno upoznao dobar decko... Trudi se ima ambicije... Ali kad dodje problem njena nema da se javi kao neko dete... I onda ljudi trpe stetu...

Ne znam dečka, ali će u mojim očima uvek biti najgori šljam od čoveka.

Ne može neko biti dobar, tako što će da doslovno baviti prevarama i tako reći potkradati ljude jer im naplatiti usluge koji ne može da isporuči. Ima tu mnogo drugih odlika koje su svojevrsne ljudima sa etiketom 'šljam', a malo toga kao odlika dobrog dečka osim možda lepog i slatkorečivog kada treba da 'ubedi' potencijalnog klijenta da kupi hosting kod njih.

Što se ambicija tiče, nešto i nisam i siguran, više mi liči da funkcioniše po principu nudim kule i gradove, cenzurišem loša iskustva, i od toga živim.

Da je ambiciozan i pametan, on bi od dobiti ulagao u svoje servere, pravio data centar, otvorio firmu, uložio u marketing, jurio velike kompanije, i napravio korporaciju. Ovako je ambicija ostala kao i na početku, samo da ja uzmem pare, a za ostalo kako bude, bez plana, bez vizije, bez podrške, bez mogućnosti da se reši i najmanji problem.
07-11-2015, 11:04 PM (This post was last modified: 07-11-2015 11:18 PM by Deni.)
Ja sam samo rekao da je posten, ne da je dobar i treba sto dalje od njega. Posten u smislu da nece da vara. Zasto pa znam za dve firme koje imaju server kod njega i ako su placali na 12 meseci niko nije imao problem. Znam da je tad vracao pare nekim a nekima rekao nema sad sacekajte.

Kad mom drugi nalozi nisu radili drugom coveku je radio hosting. Drug preko ip adrese nadje cija je i zove firmu kaze ne radi. Oni pa server radi placeno je ali admin treba da nesto podesi njemu se javite. Dakle on je placao... Ali nije znao da podesi...

Cak su i policiji podneli prijavu za prevaru ali policija nije htela da ide dalje posto kazu prevara bi bila kad bi on uzeo pare i njih doveo u zabludu i ne dao im hosting. Posto je hosting radio je prestao to nije prevara... Tad su trazili dokaz da hosting nije platio (oni su to tako zvali ustvari da provajder da neki papir sto provajder nije hteo kaze da su placeni).

Sve u svemu dobra skola i ovo treba da bude svima koji pocinju lekcija. Birajte ljudi firme, koje rade 10+ godina.

Sto se tice stete nije bas mala pogtovo ako se uzme da je mog druga gazda izbacivao na ulicu decko je imao prihode oko 500-800e mesecno i 3 meseca je imao 0 prihode.. Plus posle toga prvih 6 meseci nije uspeo da predje ni 50e mesecno... Pa je morao da radi i fizicke poslove... Posle 12 meseci je dosao opet na preko 500e i onda neko vreme pa opet padne hosting. Samo tad je imao domene kod sebe pa je uzeo drugi hosting ali backup stari...

(07-11-2015 09:47 PM)Sparrowhawk Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Sad će bivši korisnici UniWeba da ti zatrpaju inbox tražeći Teovu adresu Lol

Mada realno štetu koju su Teo i njegova devojka napravili domaćim korisnicima je (finansijski) zanemarljiva kada se uporedi sa onom koju je napravio strancima, uzimali unapred keš za 2 - 3 godine za dedicated server, a zatim otkazivali nakon 3 meseca.

Ma njegovu adresu niko ne zna... Njega ni policija nije nasla Smile Inace drug o kome sam pisao ga prijavio policiji zajedno sa jos jedno 20 mozda i vise korisnika za prevaru. I posle jedno par meseci idu oni svi i ja reko idem bas da vidim sta je ce da bude... Kad tamo neki policajac kaze ovaj se krije bolje od Mladica.

Posle cujem da je odbaceno prevara je kad neko dovodi nekog u zabludu. Dakle da im je uzeo pare a nije dao hosting on je dao koji je radio neko vreme. Smesno i zalosno...

Tad im je inace receno da mogu da ga tuze za nastalu stetu parnicno ili kako se vec kaze...

Posle su ga prijavili ispekciji koja je u vise navrata zvala sve koji su ga prijavili i trazila neki dokaz gde doticni zivi, mesto gde prodaje... Sta je bilo ne znam...
08-11-2015, 12:00 AM
(07-11-2015 11:04 PM)Deni Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Ja sam samo rekao da je posten..

Pošten čovek protiv koga su 30 i više osoba pokrenula tužbu, a pritom ni policija ne može da ga nađe.

Takođe, nisam baš siguran da policija nije mogla da mu uđe u trag, već da jednostavno nisu hteli da se angažuju na tom slučaju, verovatno zato što nisu imali nalog suda ili nešto što bi pokrenulo detaljnu istragu.

Žiro račun gde je primao uplate je vodio do nekog vlasnika, IP adrese preko kojih šalju mailove, račun preko kojeg uplaćuju zakup servera mogu dobiti od kompanije koja rentira uz nalog i mnogo drugih tragova koji vode do vlasnika ili do ljudi koji su saučesnici

Sigurno nisu profi anonimusi, a da pritom ne znaju ni da održavaju jedan server.

Bilo kako bilo,

(07-11-2015 11:04 PM)Deni Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Sve u svemu dobra skola i ovo treba da bude svima koji pocinju lekcija. Birajte ljudi firme, koje rade 10+ godina.

je najbolji savet
08-11-2015, 03:14 AM
Policija je isla na adrese i pokusala da ga nadje kako bi ga saslusala. Posto ga nisu nasli rekli su ide prijava javnom tuziocu. Posto prevara po zakonu bi bila da je neko doveo u zabludu nekog uzeo mu novac i nije mu dao hosting. Ovaj je dao hosting plus server je bio placen ali nije bio podesen kako treba tuzilac nije imao elemenata za krivicnu prijavu. Nego je rekao svima da mogu da ga tuze za nastalu stetu + povracaj novca. Dok da je bila prevara za to bi isao u zatvor clan 208 krivicnog zakona.

Da je bila prevara on bi isao na poternicu i onda bi sud dao nalog da se nadje, da bi mogli da koriste svoje metode lociranje telefona, racun u banci... Pa i ip adresa ako treba... Ipak danas jedino sud ima ta ovlascena policija mora da ima nalog.

U svakom slucaju nema svrhe dalje pricati, ja sam napisao samo iz razloga da neko nebi opet prosao lose kao moj drug ili kao ti koji su ga tuzili. Tu je bilo vlasnika firmi kojima sajtovi nisu radili svaki dan steta...

Ima dosta provajdera koji rade dobro...
08-11-2015, 10:53 AM
Quote: Posto prevara po zakonu bi bila da je neko doveo u zabludu nekog uzeo mu novac i nije mu dao hosting. Ovaj je dao hosting plus server je bio placen ali nije bio podesen kako treba
Znaci ti od mene kupis hosting a ja ti posaljem na adresu kokosku na kojoj je flomasterom napisano "hosting" i to nije prevara, jer sam ti poslao hosting?
Ako sam platio nesto a ti mi dao nesto drugo, mislim da je to prevara Busted
Mozda sam staromodan....
08-11-2015, 02:53 PM
Ništa nije učinjeno jer se niko nije obratio tržišnoj inspekciji u Beogradu, čiji je posao da gasi neregistrovane firme i kažnjava vlasnike.
Ko ima volju, neka im napiše prijavu, naćiće odgovornog 99%. Od ove godine imaju šira ovlašćenja, i uz nalog suda zajedno sa policijom mogu da vrše pretres i zaplenu opreme koja se koristi za vršenje neregistrovane delatnosti u privatnim prostorijama fizičkih lica. Ako je tržišna inspekcija našla onog dečka što je imao adsense na sajtu, naćiće i Tea.

Pisanje po forumima nema efekta.
08-11-2015, 03:37 PM (This post was last modified: 08-11-2015 03:44 PM by Deni.)
(08-11-2015 10:53 AM)DraganBr Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
Quote: Posto prevara po zakonu bi bila da je neko doveo u zabludu nekog uzeo mu novac i nije mu dao hosting. Ovaj je dao hosting plus server je bio placen ali nije bio podesen kako treba
Znaci ti od mene kupis hosting a ja ti posaljem na adresu kokosku na kojoj je flomasterom napisano "hosting" i to nije prevara, jer sam ti poslao hosting?
Ako sam platio nesto a ti mi dao nesto drugo, mislim da je to prevara Busted
Mozda sam staromodan....

Da je napisao da papiru i dao bila bi prevara. Ali hosting je radio pre toga preko 2god. I severi su bili online i placeni hosting nije radio zbog tehnickih problema, koje oni pak nisu znali da rese. I sto je najgore ni da se jave. Nego se krili kao neka deca. Na es forumu su ih prvo falili svi jedno godinu dana pa onda pljuvali.. jeste da su imali bolje cene nego registrovani. Ali ja nikad nebi uzeo od takvih hosting. Krive su ifirme koje su kupovale na crno hosting da prodju jeftinije.
On je jedan u nizu koji svercuje i kao i svi sverceri nema neki kvalitet a ni podrsku ako dodje do problema. Niti ima skolu za to niti ima iza sebe tim.

Dok sa druge strane firme koje imaju it sektor pravnike knjigovodje i par njih i preko 200 zaposlenih kupe od njega. Po meni su ti gori...
24-02-2016, 01:20 PM
Pozdrav,
iz prve ruke informacija da se predmet protiv Uni Web Hostinga za prevaru iz člana 208 KZ nalazi u obradi i u Odeljenju za borbu protiv Visokotehnološkog kriminala pri Višem javnom tužilastvu u Beogradu.

Pročitao sam diskusiju i komentare, potvrđujem da se radi o prevari iz razloga što Uni web hosting nije pružao opisane usluge za koje je dobijao novac, a za koje se predstavljao.

Da ne pominjemo što firma radi nelegalno, pa uplate prima na privatni tekući račun.

Za Tea Jovanovića su čuli i u nadležnim inspekcijama i nadamo se da će priča dobiti epilog uskoro.

Grupa prevarenih korisnika je oformila sajt uniwebhostingprevara .com, pa vas molim da nam se pridružite ukoliko smatrate da ste prevareni.
Find all posts by this user
24-02-2016, 09:11 PM (This post was last modified: 24-02-2016 09:28 PM by Sparrowhawk.)
Hvala puno za update. Nisam bio korisnik tog hostinga, ali drago mi je da vidim da je pravda ipak dostižna, iako izuzetno spora. Nadam se da su prevareni korisnici sačuvali uplatnice.
25-02-2016, 12:54 AM
Ja sam uplatio pre više od dve godine ali ko zna gde je uplatnica.Posle uplate nalog nije aktiviran i više niko nije odgovarao na mejlove.

WHO DARE WINS!
25-02-2016, 02:17 AM
Registrirali smo kod njih prije 15 dana domenu klinika i hosting, odmah je aktiviran, tako da mogu potvrditi da ovdje nema osnova za prijevaru. Makar sam ja zadovoljan. Pročitao sam TOS prije kupnje, i vidim da se neki žale da su imali gubitak fajlova, ali po TOS-u koliko sam mogao vidjeti, oni nisu odgovorni za to. Ja nisam za to da se netko linčuje javno, ipak na kraju treba sačekati pravni završetak.

@ 1kvota1
Ako si nešto uplatio, pošalji im sada email ili se javi na LiveSupport, imaju super lika, spreman je sve pomogne, vjerujem da će naći rješenje za tvoj problem, ako si nešto uplatio kod njih. I reaktivirati nalog.
poz
Uroš
25-02-2016, 12:41 PM
(25-02-2016 02:17 AM)urosevic77 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Registrirali smo kod njih prije 15 dana domenu klinika i hosting, odmah je aktiviran, tako da mogu potvrditi da ovdje nema osnova za prijevaru. Makar sam ja zadovoljan. Pročitao sam TOS prije kupnje, i vidim da se neki žale da su imali gubitak fajlova, ali po TOS-u koliko sam mogao vidjeti, oni nisu odgovorni za to. Ja nisam za to da se netko linčuje javno, ipak na kraju treba sačekati pravni završetak.

@ 1kvota1
Ako si nešto uplatio, pošalji im sada email ili se javi na LiveSupport, imaju super lika, spreman je sve pomogne, vjerujem da će naći rješenje za tvoj problem, ako si nešto uplatio kod njih. I reaktivirati nalog.
poz
Uroš

Dragi Uroše,

Vidim da si se registrovao ovde samo da bi nahvalio ovu 'kompaniju', a imas domen i hosting kod njih celih 15dana?!

Inače, svi znamo da su veoma ažurni kada se potegne pitanje o uplati, a kada je pitanje problema, onda i nisu tako ažurni bili u prošlom sazivu(za koji se pretpostavlja da je isti onaj koji je prevario masu korisnika uključujući i mene)

Niko nikoga ne ličuje javno bez razloga. Ono što je ovde izneseno od mene i drugih korisnika je njihova istorija. Istorija se ne menja, i ona je takva kakva jeste, i budući korisnici imaju pravu da znaju šta se u prošlosti dešavalo, kako su poslovali itd.. a na novom korisniku je da odluči da li želi da rizikuje...

I ne znam o kakvom pravnom zadatku govoriš.. jel treba sudija da mi kaže da li mi je hosting bio preko mesec dana offline, i da 6 plaćenih meseci nisam mogao da iskoristim?

Deluješ mi kao Internet Bot-a(današnja masovna pojava) tako da i ne vredi raspravljati, ali sam morao da odgovorim, jer ima dosta stvari koje se kose sa zdravim razumom, pa treba rasčlaniti šta je istina a šta ne da ne bi doveo u zabludu buduće kupce hostinga.

I inače savet da zatraži pomoć da mu reaktiviraju nalog za koji je izvršio uplatu pre dve godine je izuzetan. Treba da zatraži povraćaj novca, a svi znamo da od toga nema ništa.
25-02-2016, 04:57 PM (This post was last modified: 25-02-2016 05:39 PM by urosevic77.)
(25-02-2016 12:41 PM)telekomsrbija Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.
(25-02-2016 02:17 AM)urosevic77 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Registrirali smo kod njih prije 15 dana domenu klinika i hosting, odmah je aktiviran, tako da mogu potvrditi da ovdje nema osnova za prijevaru. Makar sam ja zadovoljan. Pročitao sam TOS prije kupnje, i vidim da se neki žale da su imali gubitak fajlova, ali po TOS-u koliko sam mogao vidjeti, oni nisu odgovorni za to. Ja nisam za to da se netko linčuje javno, ipak na kraju treba sačekati pravni završetak.

@ 1kvota1
poz
Uroš

Dragi Uroše,

Vidim da si se registrovao ovde samo da bi nahvalio ovu 'kompaniju', a imas domen i hosting kod njih celih 15dana?!

Inače, svi znamo da su veoma ažurni kada se potegne pitanje o uplati, a kada je pitanje problema, onda i nisu tako ažurni bili u prošlom sazivu(za koji se pretpostavlja da je isti onaj koji je prevario masu korisnika uključujući i mene)

Niko nikoga ne ličuje javno bez razloga. Ono što je ovde izneseno od mene i drugih korisnika je njihova istorija. Istorija se ne menja, i ona je takva kakva jeste, i budući korisnici imaju pravu da znaju šta se u prošlosti dešavalo, kako su poslovali itd.. a na novom korisniku je da odluči da li želi da rizikuje...

I ne znam o kakvom pravnom zadatku govoriš.. jel treba sudija da mi kaže da li mi je hosting bio preko mesec dana offline, i da 6 plaćenih meseci nisam mogao da iskoristim?

Deluješ mi kao Internet Bot-a(današnja masovna pojava) tako da i ne vredi raspravljati, ali sam morao da odgovorim, jer ima dosta stvari koje se kose sa zdravim razumom, pa treba rasčlaniti šta je istina a šta ne da ne bi doveo u zabludu buduće kupce hostinga.

I inače savet da zatraži pomoć da mu reaktiviraju nalog za koji je izvršio uplatu pre dve godine je izuzetan. Treba da zatraži povraćaj novca, a svi znamo da od toga nema ništa.

Prije svega, sorry ako sam te iznervirao ili nešto loše napisao, rekao sam svoje mišljenje.

Zbog toga ŠTO SI mi se lično obratio i sam nazvao internet botom, lično da odgovorim, ja neću se dalje upuštati u Razgovor, i odgovarati na dalje tekstove, nemam ništ od toga.

Dečko nemoj da budeš skeptičan, ovde nisam došao da me Netko UČI lipom ponašanju, ja Sam došao da kažem da smo dobili ono što smo i uplatili, kužiś?,
I da po TOS-u treba prokužiti ZA ŠTA je netko kriv ili Pak NE. ili pak provjeriti po TOS-u za što je odgovoran ili no. I kak je došlo do razloga za gašenje već aktivne usluge, Pa Tek Onda razgovarati, zato Sam rekao DA NE volim javni Linč. Kužim tvoju frustraciju i nebi ulazio u dalju raspravu sa bilo kim.

Gospodinu Iznad Sam lipo rekao, ako je uplatio, da se može dobiti, NE vidim razloga da NE dobije, nek kontaktira.

Opet izvini ako si moj tekst loše razumio, neću se dalje upuštati u pisanje , i trošiti svoje vrijeme. Zbogom.
25-02-2016, 07:55 PM
Samo da spomenem da sam koristio njihove usluge pre par godina i to par meseci, na vreme sam izvukao podatke i prebacio sajtove kod druge firme. Tada jednostavno nisu odgovarali nedeljama, pa nikako ne mogu da ih preporučim.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
25-02-2016, 10:23 PM
Quote:Prije svega, sorry ako sam te iznervirao ili nešto loše napisao, rekao sam svoje mišljenje.

Zbog toga ŠTO SI mi se lično obratio i sam nazvao internet botom, lično da odgovorim, ja neću se dalje upuštati u Razgovor, i odgovarati na dalje tekstove, nemam ništ od toga.

Nisi ti ništa loše napisao, napisao si svoje iskustvo koje je za sada pozitivno, nadam se da će tako i ostati , ali budi svestan da nemaš nikakve garancije s obzirom da je to divlja firma.

A što se internet bot-a tiče, nemoj lično da shvatiš, ali kada se neko registruje da posle 10 postova kritike ubaci 'sve najbolje' a pritom nas uči o ToS i priča o povratu novca kao da je deo tog unija, to tako ispada.

p.s. kao što je neko već spomenuo proveri na koga je registrovan domen koji si zakupio kod njih, da se ne iznenadiš kasnije.

Quote:Dečko nemoj da budeš skeptičan, ovde nisam došao da me Netko UČI lipom ponašanju, ja Sam došao da kažem da smo dobili ono što smo i uplatili, kužiś?,
I da po TOS-u treba prokužiti ZA ŠTA je netko kriv ili Pak NE. ili pak provjeriti po TOS-u za što je odgovoran ili no. I kak je došlo do razloga za gašenje već aktivne usluge, Pa Tek Onda razgovarati, zato Sam rekao DA NE volim javni Linč. Kužim tvoju frustraciju i nebi ulazio u dalju raspravu sa bilo kim.

Drago mi je da si dobio ono što si uplatio, javi se za jedno 6 meseci pa nam daj izveštaj o padovima servera i vremenu offline, performansama koje si dobio, ping-u i ostalo da vidimo da li se taj uni promenio. Tema se zove uniwebhosting - iskustva, pa bi nam tvoje iskustvo iz prve ruke dobro došlo.

ToS je jedno, zdravo poslovanje je drugo. Mnoge kompanije vrše automatski backup na određeni period i čuvaju na više diskova iako im u ToS piše verovatno isto kao i kod UWH-a.

Tu je razlika između profesionalaca koji brinu o svojim klijentima, i amatera kojima je najvažnije uzeti pare, a za klijente kako bude.

Što se podebljanog dela tiče, u 90% slučajeva kompanija je kriva, a to što se ona ogradila ToS-om ne umanjuje njenu krivicu već onemogućava da je tužiš, a kako je došlo do gašenja usluge nije ni važno, suština je da su korisnici izgubili naloge, sajtove, i godine svog rada. Iako po ToS(koji naručito voliš) oni ne snose posledice, krivi su jer su im se desio veliki propust na štetu korisnika koji su uredno platili.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Moja iskustva sa razlicitim VPS stranim kompanijama allx2011 0 621 24-05-2016 10:25 AM
Last Post: allx2011
  Flippa.com - dali netko ima iskustva sa kupovinom websitova tamo? Davor Bomestar 19 4,889 22-10-2014 07:14 PM
Last Post: sunbeach
  Godaddy neugodna iskustva!!! miralem_SA 9 3,080 04-06-2013 08:34 PM
Last Post: Dzo
Star VPS6.net iskustva? FacebookAds 8 1,376 21-05-2012 01:03 PM
Last Post: ivanm
  webhostingworld.net vaša iskustva KontraVolta 7 1,521 25-11-2011 03:44 PM
Last Post: Srdjan87
  Vasa iskustva sa awardspace? Exreey 4 1,513 07-08-2011 05:33 PM
Last Post: Skipper
Rolleyes KnownSRV - iskustva!? FacebookAds 2 1,358 03-06-2011 05:01 PM
Last Post: FacebookAds

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)