Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Responsive website
08-10-2015, 07:47 PM
Responsive website
Napravio sam sajt od 0, znači, sam sam dizajnirao, pa sve to prebacio u html i odradio css za sajt, ali imam jedan problem, a to je, kako od tog sajta napraviti responsive website. Gledao sam neke klipove, nešto čitao ovde na forumu i sve mi se čini da je bootstrap idealan - prelistao sam temu bootstrap ispod, ali nema nekih korisnih informacija.

Pročitao sam jedan komentar u toj temi, pa me sada to navodi na pitanje, da li ja prvo trebam ubaciti bootstrap, pa tek onda po tome raditi svoj css ili mogu i kasnije? Maločas sam skinuo bootstrap, samo responsive sam štiklirao i kada sam ga ubacio, dobio sam haos, znači, haos. Ne znam je li to problem do bootstrapa ili sam ja napravio početničku grešku, zato što nisam ubacio bootstrap odmah na početku rađenja website-a.

Eh, ako je to problem, da li ima neko savjet, kako sada da riješim taj problem i napravim sajt responsive?

P.S. Kada sam već ovde otvorio temu, pa ću ovde i pitati za taj jedan problemčić, a to je, ispod footer-a imam nekih par pixela praznog prostora i ne znam kako da ga uklonim, pokušavao sa postavljanem peddinga na 0 i margina, imam jedan reset, odličan je, ali ne znam gdje sam napravio grešku, sve sam gledao. Evo i fotka, pa možda neko bude znao.

Hvala!

Attached File(s) Image(s)

Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
09-10-2015, 05:38 AM
RE: Responsive website
Resenje za footer bi trebalo da bude sledece:
Taj div koji predstavlja footer(ili sam tag footer) treba pozicionirati na sledeci nacin:
Code:
position: fixed;
bottom: 0;
Jer se na taj nacin taj div bukvalno prilepi za dno stranice.

Time is money
09-10-2015, 07:45 AM
(09-10-2015 05:38 AM)NikiBgd Wrote:  Resenje za footer bi trebalo da bude sledece:
Taj div koji predstavlja footer(ili sam tag footer) treba pozicionirati na sledeci nacin:
Code:
position: fixed;
Jer se na taj nacin taj div bukvalno prilepi za dno stranice.

Da al zato footer ostaje fixiran i kada se scrolla nije bas fino.

Moguće da nije do classe footer, nego do elemenata unutar footera. Tesko je ovako preko slike, da si dao link rekao bih ti sta je brzo Smile
Thanks given by (1): thegoldeneye
09-10-2015, 03:23 PM (This post was last modified: 09-10-2015 03:24 PM by belmo996.)
Bootstrap nije nista za "ubacivanje" to je CSS framework koji ima responsive layout.Uz to dolazi dosta drugin pre-defined stvari, kao i JS plugini.Da ne pisem isto po ko zna koji put.Procitaj Bootstrap dokumentaciju i sve ce ti biti jasno.

Sto se tice ovog problema sa footerom.Stavi absolute poziciju na footer i bottom: 0;

Code:
.tvojaFooterKlasa {
   position: absolute;
}
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
10-10-2015, 12:46 AM
Hvala svima na odgovoru, pokušao sam stavljati poziciju i bottom 0, ali ništa od toga. Pomogao mi je @strijelacc i njegov komentar da nije možda do footera, nego do elementa u footeru, pa sam odlučio "baciti" oko na logo sliku, unutar footera i gle, pronašao sam da je visina veća, nego što bi trebalo biti, pa sam sredio.
10-10-2015, 08:17 AM
(10-10-2015 12:46 AM)thegoldeneye Wrote:  Hvala svima na odgovoru, pokušao sam stavljati poziciju i bottom 0, ali ništa od toga. Pomogao mi je @strijelacc i njegov komentar da nije možda do footera, nego do elementa u footeru, pa sam odlučio "baciti" oko na logo sliku, unutar footera i gle, pronašao sam da je visina veća, nego što bi trebalo biti, pa sam sredio.

Drinking
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Responsive website thegoldeneye 0 2,920 23-12-2016 03:56 AM
Last Post: thegoldeneye
  website designers devon Stephenz1 0 1,686 11-02-2015 02:32 PM
Last Post: Stephenz1
  Ideja za Website 0tr0v 11 45,223 11-01-2015 03:28 PM
Last Post: novii
  RESPONSIVE LAYOUT ABCDE 28 8,071 16-12-2014 08:20 PM
Last Post: ABCDE
  Šta je to Responsive Web Design? (Infographic) webphp 2 2,415 07-11-2014 01:11 AM
Last Post: ABCDE
  Responsive web design *Queen* 3 1,970 31-07-2014 04:34 AM
Last Post: gagi-D
  Izgradnja website-a,pocetnicki problemi nzm123 2 2,091 11-06-2014 11:06 AM
Last Post: novii
  Website Template za Platni Procesor / Payment Gateway (npr PayPal) VWolf 1 2,696 04-02-2014 11:00 AM
Last Post: jennyparsons

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)