Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon isplata,kako sta?
12-08-2015, 01:54 AM
Amazon isplata,kako sta?
Pozdrav ljudi,znaci imam paypal karticu i znam da bi mogao da povlacim novac preko bankomata treba mi Payoneer US Bank Account.Posto imam paypal account da li mogu nekako da povezem i payonner account ,tacnije us Bank.Nadam se da ste me razumjeli.Ako nije moguce kako izvadim Payoneer US Bank Accounta.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
12-08-2015, 07:59 AM
RE: Amazon isplata,kako sta?
Registruj se na Payoneer sajtu i pri registraciji imaš da izabereš opciju da li hoćeš ili nećeš ACH servis, izabereš da hoćeš, kad ti odobre nalog dobićeš i mail gde će te pitati za šta ti treba US Payment servis ti kažeš da se baviš prodajom preko Amazona ili nešto slično i oni ga odobre.

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
13-08-2015, 02:56 AM
(12-08-2015 07:59 AM)aleksej Wrote:  Registruj se na Payoneer sajtu i pri registraciji imaš da izabereš opciju da li hoćeš ili nećeš ACH servis, izabereš da hoćeš, kad ti odobre nalog dobićeš i mail gde će te pitati za šta ti treba US Payment servis ti kažeš da se baviš prodajom preko Amazona ili nešto slično i oni ga odobre.
Aha ok hvala,a koji je minimalna isplata sa amazona,procitao sam negdje 10$ ,pa nisam siguran.
13-08-2015, 08:26 AM
Imam par Kindle knjiga tamo, šalju mi isplatu svake nedelje, to nekad zna da bude i 5 dolara a nekad 20 centi. Smile Sve to pošalju preko ACH.

13-08-2015, 01:41 PM (This post was last modified: 13-08-2015 01:58 PM by barbarosa.)
(13-08-2015 08:26 AM)aleksej Wrote:  Imam par Kindle knjiga tamo, šalju mi isplatu svake nedelje, to nekad zna da bude i 5 dolara a nekad 20 centi. Smile Sve to pošalju preko ACH.
Ok a kada mi posalju karticu na kucnu adresu,trebam li ista placati? Hvala na odg.

I jos nesto prosao sam kroz registraciju i cekirao sam polje "I agree to the Terms and Conditions and US/EU Payment Service Terms and Conditions"

Jesi li na ovo mislio da cekiram za US account?
13-08-2015, 06:32 PM
Ne znam kako sad ide, ja sam pre 2-3 godine dobio taj servis. Morao sam da otvorim novi nalog i pri registraciji da čekiram da hoću US payment servis. Sad su uveli i EU, to imam i ja, čak su mi novu karticu poslali za EU servis. Plaćaš karticu, ne znam koliko sad košta ali sigurno je $25-30 dolara. Skinuće to ti od prve uplate.

13-08-2015, 08:09 PM
(13-08-2015 06:32 PM)aleksej Wrote:  Ne znam kako sad ide, ja sam pre 2-3 godine dobio taj servis. Morao sam da otvorim novi nalog i pri registraciji da čekiram da hoću US payment servis. Sad su uveli i EU, to imam i ja, čak su mi novu karticu poslali za EU servis. Plaćaš karticu, ne znam koliko sad košta ali sigurno je $25-30 dolara. Skinuće to ti od prve uplate.
Jesi siguran ja sam procitao da je besplatno izvaditi karticu.Pa znaci jeste to?Samo cekiram?
17-01-2017, 02:22 AM
Besplatno je da izvadis (dobijes na kucnu adresu),ali se koriscenje kartice placa (na godisnjem nivou,cini mi se).

Nego,hteo sam da otvorim Amazon Seller account.
I zapelo je kod toga da je potrebno da imas racun u banci u nekoj od zemalja sa njihovog spiska (https://sellercentral.amazon.com/gp/help/201394300):
You need to provide a bank account in one of the countries supported by Amazon. Currently Amazon supports bank accounts in the following countries:
Austria
Belgium
Cyprus
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Ireland
Italy
Luxembourg
The Netherlands
Portugal
Slovakia
Slovenia
Spain
The United Kingdom
The United States

...a tu nema Srbije.
Kako se to resava?Preko Payoneer-a ili kako?

A...
Imam neku Payoneer karticu "od pre 100 godina".Vidim sad da vazi do 03/17.
Sta mi je bolje - da nastavim da koristim tu karticu ili da pravim novi account (predhodno zatvorim stari) i trazim novu karticu?

Pitam,jer ne znam kakve troskove nosi sa sobom koriscenje kartice koja istice uskoro (da ne bude da platim za nju,a onda opet za mesec-dva trebam da platim nesto drugo za novu).
02-02-2017, 07:12 AM (This post was last modified: 02-02-2017 07:14 AM by Lazar023.)
Da odgovorim samom sebi...posto niko nije nasao za shodno da to uradiBored

Ako vam zemlja nije na spisku zemalja na Amazonu - da,to se resava Payoneer karticom.
Quote:Payoneer.com is the solution if you want to sell on Amazon.com but are in a country where Amazon does not accept your bank account: http://www.payoneer.com/payment-services...index.aspx

A ide odprilike ovako:
Quote:Use a service like PAYONEER com They can provide address and banking services for people who are not in approved Amazon countries.

Registering as a non US citizen on Amazon requires the following:

1. A credit card that can be charged internationally, i.e, a Mastercard or Visa. Or sign up for PAYONEER!

2. A local bank in your country that supports ACH which stands for automated clearing house which really means your bank can accept electronic transfers

3. Your local address

4. Your country uses currency supported by Amazon.

5. A phone number (you'll also need your international prefix number)

6. A US EIN number. You don't have to be a corporation and have any type of legal status in the US to get this number. You simply fill out the online form W8-BEN on the IRS gov website (Internal Revenue Service which is the US government tax collection agency)

Please find below the list of the countries currently accepted to register for selling on Amazon:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/d...=200417280

Sad jos cekam odgovore i od Payoneer-a i od Amazona,oko mog problema sa registracijom.

P.S. - Zanimljivo je da na ovom poslednjem linku,tj. listi zemalja koje su odobrene da mogu da budu "Amazon seller" - ima Srbije.
A kad trebas da se registrujes kao "Amazon seller" onda nema.
Ovaj Amazon je prs'o skrozSmack
Thanks given by (2): novii, Igor Tomić
04-02-2017, 11:25 PM
Ovaj Amazon je skroz prs'o.
Ponadao sam se,u prepisci sa njima,da ce dodati mozda i Srbiju na spisak zemalja...ali nista od toga.

Znaci,da bi poslovao na Amazonu,nije dovoljno samo da ti zemlja bude odobrena,na spisku ovde:
http://www.amazon.com/gp/help/customer/d...=200417280

Vec,da bi bio isplacen,mora zemlja (tj. bank account) da ti bude i na ovom (znatno kracem) spisku zemalja,cije su valute odobrene:
https://sellercentral.amazon.com/gp/help/851 pa odatle link ka https://sellercentral.amazon.com/gp/sell...=200497780

Nisam se setio da ih pitam da li je moguce da otvorim racun u banci u stranoj valuti (koju oni priznaju,npr. dolar ili evro),pa da mi na taj racun stizu isplate.Mada,da je to opcija,verujem da bi mi korisnicka podrska vec ponudila to kao resenje,a ne samo da mi kazu "ako ti zemlje nema na spisku,nista od tvog kreiranja naloga".

Tacnije...sad opet citam sta su mi odgovorili,i vidim da ni to (otvaranje racuna u stranoj valuti) nije resenje:
Quote:Regarding your disbursement method, this must be a bank account in one of the countries supported by Amazon. We do not disburse funds to credit cards at this time.
Sigh

Ne mogu da verujem da jedna Albanija moze da bude na tom spisku (makar i uz pomoc Paypal-a),a Srbija ne mozeNo
Thanks given by (1): Igor Tomić
06-02-2017, 08:53 AM
Ovo postaj sve gore i gore.
Taman sam pomislio da se ovaj problem sto nema drzave u kojoj mi je bank account resava Payoneer-om,ALI...Sigh

Da,u sustini se moze to resiti tako...samo ne za ono sto meni treba.
Kad se uzima Payoneer kartica,ona se moze koristiti iskljucivo za individual seller account,ali ne i za company seller account (sto bi meni trebalo,da bih koristio FBA,sto mi je i cilj).Kao sto je receno u ovom njihovom tutorijalu,na oko 2:36:
https://www.youtube.com/watch?v=yDzhofgiBos
(Receive USD Disbursements from Amazon to Your Payoneer Account)

Znaci,da covek poludi.

Ostaje mi izgleda jedino opcija da odem u neku drugu drzavu koja se granici sa Srbijom i da otvorim racun u nekoj tamosnjoj banci.

Nisam ni sanjao da ovakve komplikacije mogu da ispadnu sa isplatom preko Amazona - ako si iz SrbijeBlowup
Thanks given by (1): faroALI
22-02-2017, 08:27 PM
Kod registracije Payoneer kartice nisam imo opciju da izaberem ACH servis. Aktiviro sam Payoneer karticu kako sad da dodam na affilate amazon. Trazi mi neki code da upisem Routing Number / ABA Number payoneer.

Bitcoin
Razmjena linkova design, mobilephones/tech pisite mi na PM
02-03-2017, 03:08 PM
Povezao sam payoneer sa amazonom prije 10 dana, imam neku zarado od prosle godine ali ne nece da me isplate, mora da sam nesto preskocio. Ima neka transakcija 0$ http://prntscr.com/ef38h4.

Svaka pomoc dobro dosla.

Hvala

Bitcoin
03-03-2017, 10:04 PM
Koji tip naloga imas na Amazonu?Individual ili business?
Ako je individual onda ne znam u cemu je problem (trebalo bi da ti isplate to),ali ako je business,onda je ovo razlog (i nece ti isplatiti):
(06-02-2017 08:53 AM)Lazar023 Wrote:  Kad se uzima Payoneer kartica,ona se moze koristiti iskljucivo za individual seller account,ali ne i za company seller account (sto bi meni trebalo,da bih koristio FBA,sto mi je i cilj).Kao sto je receno u ovom njihovom tutorijalu,na oko 2:36:
04-03-2017, 03:47 PM
(03-03-2017 10:04 PM)Lazar023 Wrote:  Koji tip naloga imas na Amazonu?Individual ili business?
Ako je individual onda ne znam u cemu je problem (trebalo bi da ti isplate to),ali ako je business,onda je ovo razlog (i nece ti isplatiti):
(06-02-2017 08:53 AM)Lazar023 Wrote:  Kad se uzima Payoneer kartica,ona se moze koristiti iskljucivo za individual seller account,ali ne i za company seller account (sto bi meni trebalo,da bih koristio FBA,sto mi je i cilj).Kao sto je receno u ovom njihovom tutorijalu,na oko 2:36:

Vjeruj da ne znam sta sam odbarao, evo trazim da provjerim da li je individaul ili bussiness account. Kad sam reg. Paynoeer nije bilo opcija nikakvih, mozda je tako sada (ne kao prije).

Bitcoin
04-03-2017, 04:32 PM
Payoneer i Amazon su mi na dva razlicita email, a ne mogu da dodam u amazon secondary email uvijek mi vratai na primary kad hocu da kliknem confirm.

Bitcoin
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  PayPal isplata na kraju mjeseca dragan.25 4 3,841 23-02-2013 12:15 AM
Last Post: ivanmkci
  paypal isplata bihauto 9 6,234 02-11-2011 06:04 PM
Last Post: VWolf

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)