Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uskoro otvaram affiliate sajt
08-08-2015, 07:46 PM
Uskoro otvaram affiliate sajt
Cao svima,kao sto vidite u naslovu uskoro otvaram affiliate sajt.Sto se tice tog nacina zarade bukvalno sam sve tekstove obuhvatio,ali i ne shvatio neke,zato hocu da pitam neka pitanja.Najkorisniji sajt mi je bio seo.ba (ako je reklama ,izvinjavam se ali sajt je koristan i vrijedan je spomena) i tako sam dosta toga procitao,kao i na ostalim sajtovima.Da se bacim na konkretno pitanje,ne znam kako da odaberem proizvod ,tacnije ne znam koji je isplatljiviji,sta,kako da gledam.Citao sam da gledam neke recenzije ljudi da to bude hot realease,da ima 4-5 zvezdica i da je preko 100$ jer je isplatljivije.Znam da posle odabira trebam da provjerim konkurenciju,pa me zanima koji je najbolji nacin na koji vi radite tu provjeru.
Interesuje me takodjer kako izgledaju neke stranice koje vi pravite,tacnije ne trazim od vas da mi pokazete vec me zanima sta obicno stavljate na pocetnu,i koliko idete u sirinu tj. koliko proizvoda stavljate na stranicu.

Citao sam o linkovanju,gdje i na koje stranice da stavljam kvalitetne linkove ka svojem sajtu.Kako izgleda jedan kvalitetni link?
I sta je spinovanje(nadam se da se nisam pogresno izrazio),kontam da je to mjenjanje teksta ,postoje softveri kao the best spinner.Zasta sluzi spinner.

Napokon do zadnjeg pitanja stigoh.Znam da sa amazona mogu preko ceka da primim novac,koliko se to cega ,cuo sam po 3 mjeseca,da li postoji neki brzi nacin,gdje mogu naprimjer sa papal-a da to odradim.

Nadam se da ne smaram,ali eto to su te neke odprilike stvarcice koje me bune,ti neki postupci sta da radim,a inace sam procitao sve o affiliate sajt.
Planiram da investiram novac u pisce.Hvala vam.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-08-2015, 09:56 AM (This post was last modified: 10-08-2015 10:00 AM by grkis.)
RE: Uskoro otvaram affiliate sajt
Evo ovako, ja već više od godinu dana zarađujem od amazon sajtova pa ću da ti prenesem neka svoja iskustva.
Prvo odabir proizvoda:
To da biraš proizvode preko 100$ je ok, i ja se manje više toga držim. E sad, kako tačno biram nove proizvode (niše) nisam baš siguran. Ja uglavnom biram neke mašine, s obzirom na to da su te industrije mnogo manje podložne zastarevanju u odnosu na elektroniku (telefoni, tableti...). Biraš proizvod sa dosta recenzija (prodaje se) i naravno sa dobrim ocenama 4+. Ipak, ja kad biram proizvode biram one oko kojih mogu da raširim priču tj da lepo gradim sajt. Sve što ima veze sa hobijem odnosno nekim poslom gde već imaš zajednicu na internetu (tetoviranje, woodworking, modeling itd) je zgodno zato što možeš uz recenzije objavljivati i mnogo pratećeg materijala (how to, tips&trics...), a to je dobro iz zbog SEO-a, a i namećeš se kao autoritet kada su ti npr alati u pitanju.
Ja koristim Market samurai i Google keyword planer za proveru obima pretrage i konkurencije. Da li gledam broj pretraga za keyword cele niše ili konkretnog proizvoda to sad zavisi, uglavnom izvučem srednju vrednost svih pojmova koji se odnose na nišu (ne umem baš to da ti objasnim, morao bih na nekom konkretnom primeru da pokažem) i onda posmatram konkurenciju.

Drugo - izgled recenzije: Ja imam već neke šablone koje popunjavam. Prvi paragraf mi je uopšteno o firmi koja pravi model, drugi paragraf uopšteno o modelu, treći paragraf Features, Dimensions, Whats inside the box, Customer reviews... Obavezno bar jedna slika modela sa linkom u njemu. Dva dugmeta (plugin shortcode ultimate preporučujem) sa linkom u njima, prvi u sredini recenzije sa natpisom Check the price, a drugi na samom kraju recenzije Click to buy. Obavezno drečave boje (narandžaste). Link ka Wikipediji ili oficijelnom sajtu firme je sasvim ok. Interno linkanje ka drugim recenzijama sa tvog sajta i ostalim artiklima takođe - dobro "uveži" sajt (kod mene je npr bounce rate na jednom sajtu 10%, kad dođu ne dam im tako lako da pobegnu sa sajta Smile ). Najzanimljivije tutorijale i sve što bi nekog putnika namernika koji je banuo na tvoj sajt zanimalo istakni na sidebar-u. Ako ima na yt nekih klipova, video recenzija tog modela i to stavi u post (jedino ako taj klip ne vodi na tuđi affiliate sajt).
Napravi lep heder, nemoj da ti sajt izgleda kao da si ga napravio u dva klika. Moje iskustvo mi govori da je bolje napraviti tri lepa sajta, sa lepo isplaniranim How to i ostalim artiklima, ozbiljnog izgleda, nego petnaest mini sajtova sa golim recenzijama.
I da, što se dužine recenzije tiče, sve su mi 500+, a za proizvode sa ozbiljnijom cenom (500$+) broj reči ide i preko hiljadu, veruj mi isplati se.

Recenzije ja naručujem jer mi engleski nije perfektan, a tutorijale napišem vrlo često sam pa mi onda neko prevede. Idi po forumima i gledaj šta ljude iz konkretne niše najviše muči, koji su problemi i rešenja, nađi neki zanimljiv topic pa na tu temu napiši neki detaljniji tekst. - veruj mi isplati se trud.

I sad, ja ti ovako nabacah neke gluposti iz sopstvenog iskustva (imao sam par promašaja pa sam neke stvari naučio, a i svakog dana učim), a tebi preporučujem da ne mozgaš previše nego da uz ove i slične sto puta ponovljene savete napraviš prvi sajt, pratiš analitiku (webmaster tools, google analytics) i učiš na sopstvenom primeru.

Želim ti mnogo sreće, dobru posetu i mnogo $$$ Smile
Što se tiče spinovanja, to ti dođe nešto kao prepričavanje već postojećeg artikla. Promeni red reči u rečenici, stavlja sinonime itd. Ja to ne radim, pišem svoje. Preporučujem ti da ozbiljno gradiš sajt, uloži pare u dobre tekstove, isplatiće se.

Ja novac primam preko Peyoneera, povežeš ga sa Amazonom, izguglaj ne bih ti pisao o tome. Sve funkcioniše bez problema, pare dižeš s bankomata.
Thanks given by (4): casio11, Raymond, optimista, vlasta
11-08-2015, 01:11 AM (This post was last modified: 11-08-2015 01:12 AM by barbarosa.)
Hvala ti,pitacu te nesto u PM isto.

Ako neko hoce da podjeli neko iskustvo kako Vi to radite,slobodno napisite ,pomoci ce mi.Hvala.
15-08-2015, 06:45 PM
Grkis, odlican mini tutorijal!
Imam ja jedno pitanje a to je - kako graditi linkove, tj. kako rangirati sajt?
Thanks given by (1): grkis
17-08-2015, 01:23 AM (This post was last modified: 07-09-2015 06:46 PM by Igor Tomić.)
Eo npr:

1. skyscraper technique - nadji zanimljiv i serovan post iz svoje nise i napisi jos bolji. Obavesti sve koji su linkovali ka tom prethodnom.

2. Uradi Infografik na temu takvog posta, pa obavesti i autora tog posta i druge koji su linkovali ka njegovom postu.

3. Pronađi broken linkove na nekom sajtu koji su vodili na neki tekst iz tvoje niše, napiši svoje slične tekstove i obavesti webmastere da je link broken i da ti imaš sličan tekst. (najteža tehnika - treba se oteliti dok ne nađeš za svoju malu nišu sajt koji ima broken links). Davor Bomestar je u jednom postu objavio link ka yt klipu i objasnjenju, jako je dobra fora, ali je i teska jbg. Takodje, možeš naći broken linkove, preko archive.org odes i vidis koji je to bio post pa ga spinuješ (ne bih ja krao tuđe ipak, bolje se pomuči pa napiši svoj, tj prepričaj tuđi)

4. Social bookmarking - servis za šerovanje na društvenim mrežama. Ti šeruješ tuđe, drugi šeruju tvoje: kredite kupuješ ili ih osvajaš šerovanjem tuđih postova. Nisam siguran koliko vredi, ali ja koristim za sve svoje sajtove. http://socialadr.com/join/ (MOD EDIT: af link zabranjen u postu, može u potpis).

5. Submit na Alltop (takođe ne znam koliko vredi, ali ne škodi sigurno)

6. Kreiranje infografika pa obaveštavanje zainteresovanih webmastera da ga objave ili linkuju.

Pola fora sam pokupio od Brian Deen-a sa backlinko bloga.

Jbg, nekad je niša isuviše mala za neke od ovih tehnika, ali jbg. Nekad ti nije ni potrebno uber linkovanje da se lepo rangiraš. Najvažnije je odabrati dobru nišu (bez konkurencije) i namestiti da se ljudi zadržavaju na sajtu.

Ja sam stvarno početnik u ovome, možda grešim u nekim stvarima jer je SEO ipak lov u mutnom (ne mogu pouzdano da znam šta utiče koliko), ali kad se sve sabere, meni uspeva da uz ovo rangiram sajt u top 3. Bude tako poseta 50-60 dnevno, ali ako prodajem skuplje proizvode (npr 800$), uspem da prodam dva komada mesečno ja sam na konju. Plus što prodam i gomilu sitnica koje ljudi uzimaju nakon što kliknu na neki od mojih linkova (sve se računa od tog dana). Ako neko iskusniji ima nešto da ispravi bio bih mu zahvalan.
Thanks given by (1): vlasta
31-08-2015, 06:11 PM
Da li radite analizu kljucne reci i kolike su mesecne pretrage tih kljucnih reci?
Nasam sam kljucnu rec sa 20000 exact match pretraga, ali kljucna rec ne sadrzi buy ili sale, kao ni review. Koliko je ta rec isplativa? Ako dodam reviews na ovu kljucnu rec, ima svega 800 pretraga mesecno.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Trixxs trazi iskusne affiliate i pocetnike,procitajte korijenko 0 1,289 03-10-2018 12:06 AM
Last Post: korijenko
Icon4 trazimo affiliate,obavezno pogledajte korijenko 0 916 09-08-2018 01:33 PM
Last Post: korijenko
Icon4 Tražimo ljude! Affiliate marketing posao! žžžž 0 983 08-08-2018 12:04 PM
Last Post: žžžž
  Affiliate programi - pomoc ca$hflow 7 2,064 11-06-2018 12:32 PM
Last Post: ca$hflow
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 1,761 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
  Kako napraviti online affiliate proizvod? revealed 2 10,198 28-09-2017 12:25 AM
Last Post: qqlele
Smile Zetaniche - Affiliate network / program Stacy90 2 1,692 08-09-2017 12:46 PM
Last Post: Stacy90
  SFI affiliate program seastar78 4 6,016 16-04-2017 09:02 PM
Last Post: Loxo

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)