Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
>>Naucite kodiranje/programiranje!
» Za pocetnike besplatno!!!
03-07-2015, 12:12 PM (This post was last modified: 03-07-2015 12:18 PM by milanmaster.)
Icon2 >>Naucite kodiranje/programiranje!
Codecademy.com je mnogo jaka stvar!!! Ima za cilj da vas na zabavan način nauči programirati putem kurseva u formi igara. Sajt vam nudi seriju kurseva grupisanih oko određenoj tema ili programskih jezika. Pa tako, sa Codecademy.com možete da naučite JavaScript, HTML, CSS, Python, Ruby i jQueri. Registracija je potpuno besplatna, a kao vid motivacije tu su poeni i bedževi koje zarađujete savladavanjem lekcija.Treba reći da završavanjem kurseva nećete dobiti nikakav sertifikat. Ono što je važno istaći jeste da se do sada na učenje sa CodeAcademy prijavilo više 400.000 ljudi. Sretno ucenje Waving
[Image: Codecademy_logo.png]
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
03-07-2015, 01:33 PM
RE: >>Naucite kodiranje/programiranje!
Bas sam pre neki dan naleteo na to jer pocinjem malo da cackam HTML, CSS itd i ovo je predobar sajt Biggrin Ali bas predobro napravljeno, ocaran sam Biggrin

Trebate izradu WordPress sajta, ubrzavanje istog, kvalitetne članke, backlinkove? Pošaljite PM!
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): milanmaster
03-07-2015, 08:04 PM
Ovaj Codecademy mi izgleda kao super stvar. Međutim, ipak malo šteka, izgleda? Sorry

Kapetan se je poveselio da je došao dan kada će malo dublje ući u PHP programiranje. Odabrao sam http://www.codecademy.com/tracks/php i došao do 17%, dosad' nije bilo teško. Smile
Međutim, sada mi daje grešku:
Oops, try again. Did you set $items to a number greater than 5?

Ja mislim da je sve dobro, a tako i pokazuje na slici.

Ovo će mi netko tko zna PHP bez problema potvrditi, ili opovrći, ja mislim da je greška u niihovu webu; Sorry
Moj unos ovako izgleda:

Quote:<html>
<head>
</head>
<body>
<p>
<?php
$age = 17;

if( $age > 5 ) {
echo "You get a 10% discount!";
}
?>
</p>
</body>
</html>

Potrebno je ispravno napisati broj godina da bi se na monitoru pojavila poruka "You get a 10% discount!".
Poruka se pojavi, ali ipak kaže onu grešku gore? Sorry
Savjet? Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
04-07-2015, 01:08 AM
Zapažanje:

Error:

Oops, try again. Did you set $items to a number greater than 5?

Tvoj kod:

$age = 17;

Hello there young padawan :)
Thanks given by (1): Kapetan Bačvica
04-07-2015, 01:27 PM
(04-07-2015 01:08 AM)vandanic Wrote:  Zapažanje:

Naravno, odlično zapažanje, kao i obično, od našeg Vandanica. Smile
Ovaj kod sam stavio jer je tako rečeno u uputstvu, zakleo bih se da sam isprobao i ovu varijantu koji si mi sugerirao, no jasno je da nisam, jer sad dopušta dalje (Way to go! Start Next Lesson):

[Image: zks6xx.jpg]

Hvala još jednom Vandanic. Smile Nadam se samo da će slijedeći put biti neko pitanje na nivou i od postavljača pitanja. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Thanks given by (1): vandanic
06-08-2015, 02:17 PM
Smil42c642f95f382 RE: >>Naucite kodiranje/programiranje!
Ja sam na Codeacademy odradila HTML&CSS i Make a website kurseve. I baš su me oduševili, fenomenalno za učenje, čak i za totalne početnike, kao što sam ja Winking

E sad bi mi bio potreban savet od iskusnijih, šta sledeće da uzmem? Da li da pređem na programske jezike, ili da još malo prčkam po projektima? Mada mi se taj deo baš ne sviđa kako je urađen, postavljeni su neki projekti koje navodno treba da uradimo, a ne vidi se nigde šta smo uradili (možda ja sve i radim kako treba pa mi ne pokazuje greške Biggrin)... Ili ja nisam razumela poentu celog tog dela Busted
Ili je sledeći logični korak Make an Interactive Website?
06-08-2015, 06:54 PM (This post was last modified: 06-08-2015 07:06 PM by dragaN..)
Ne znam, zavisi sta zelis, ukoliko web dizajn onda prouci i jscript koji ti omogucava ocitavanje nekog sadrzaja bez refreshovanja stranice najprostije receno. Ovde je jedna slika koja opisuje koji programski jezik da naucis, ja sam se odlucio za web dizajn i mobile development tacnije Android i trenutno na CA ucim o javascrpit i javi.

P.S Oprosti na gresci, Javu ucim na CodingBat. Smile
06-08-2015, 11:15 PM
Da, mislila sam da malo izučim Web dizajn...

Znači da krenem sad JavaScript na CA Thankyou
Htela sam na Courseri da se prijavim za neki kurs za mobilne aplikacije, ali vidim da su stavili kao uslov poznavanje Jave. I ostavih ga za neki sledeći termin kad ga puste ponovo. A do tada da naučim još ponešto...
EdX ima trenutno Introduction to Java Programming, to bih mogla da pređem.
07-08-2015, 08:44 AM
Fokusiraj se na mobilne aplikacije, nećeš pogrešiti. Batali sajtove i sve ostalo. Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
07-08-2015, 03:42 PM (This post was last modified: 07-08-2015 03:43 PM by Adams.)
(07-08-2015 08:44 AM)aleksej Wrote:  Fokusiraj se na mobilne aplikacije, nećeš pogrešiti. Batali sajtove i sve ostalo. Smile

Ufff... Sad ne znam na šta prvo da se okrenem Stars
Za mobilne aplikacije moram prvo javu da naučim, to pojma nemam. Što bi značilo da moram da pređem taj kurs na EdX-u, dok to odradim pustiće novi ciklus za mobilne aplikacije na Courseri... A usput da hvatam sve drugo što nađem o tome Winking
Iščitala sam vas ja ovde po forumu ihaaajjj, vidi se otkad sam registovana. Samo nikako da složim u glavi šta prvo da radim, htela bih sto stvari a to ne ide...
11-08-2015, 02:20 PM
(06-08-2015 11:15 PM)Adams Wrote:  Da, mislila sam da malo izučim Web dizajn...

Znači da krenem sad JavaScript na CA Thankyou
Htela sam na Courseri da se prijavim za neki kurs za mobilne aplikacije, ali vidim da su stavili kao uslov poznavanje Jave. I ostavih ga za neki sledeći termin kad ga puste ponovo. A do tada da naučim još ponešto...
EdX ima trenutno Introduction to Java Programming, to bih mogla da pređem.

JavaScript uz HTML5 i CSS3 je odlican izbor i kasnije mogu da se prave hibridne mobilne aplikacije, Java nije jedini put za mobilne aplikacije....JavaScript je sigurno jezik koji ce tek da cveta.
12-08-2015, 05:36 PM
Ako si krenula sa HTML/CSS sljedeći prirodni korak ti je PHP, a onda i MySQL ako ćeš raditi s bazama podataka. Nakon toga ti treba jQuery, JavaScript i to je otprilike to, možeš raditi kakav god sajt hoćeš, možeš čak i raditi Wordpress pluginove.

Ne bih na tvom mjestu išao raditi mobilne aplikacije...to je jedan drugi svijet.
26-08-2015, 12:04 AM
(12-08-2015 05:36 PM)Cafa Wrote:  Ako si krenula sa HTML/CSS sljedeći prirodni korak ti je PHP, a onda i MySQL ako ćeš raditi s bazama podataka. Nakon toga ti treba jQuery, JavaScript i to je otprilike to, možeš raditi kakav god sajt hoćeš, možeš čak i raditi Wordpress pluginove.

Ne bih na tvom mjestu išao raditi mobilne aplikacije...to je jedan drugi svijet.

E baš sam ovim putem krenula, i imam kao neku ideju Wordpress.
Prešla sam HTML/CSS i JavaScript, na Code Academy su sledeći jQuery i PHP pa i njih planiram da pređem. A onda da se to malo uobliči, pa da probam nešto sa Wordpress-om. Vidim da na oDesk-u (tj. Upwork-u) ima baš puno takvih poslova... Nekako mi deluje da ću to najbrže da savladam, pa ima vremena posle i za ostalo.
27-08-2015, 12:55 AM
I ja izražavam svoje oduševljenje s Codecademy-jem. U zadnjih nekoliko tjedana sam prošao 6-7 tečajeva (HTML/CSS, JS, JQuery, PHP, projekt Website (ili tako nekako se zove), interaktivni Website) i super sam zadovoljan napretkom i naučenim.

Iako ima dosta grešaka (barem mi se čini tako po mojem iskustvu, ako nije kod mene neki lokalni problem s browser-om...?) na samom sajtu kad ne da dalje na slijedeću lekciju pa to malo zna "ići na živce", ali na linku gdje drugi korisnici daju svoja iskustva i rješenja se obično može brzo pronaći kako "zaobići" problem i nastaviti s tečajem.

Iako, moram priznati da mi je za gotovo sve tečajeve trebalo dosta više vremena nego ono okvirno vrijeme koje je napisano u opisu svakog tečaja.

Toplo preporučujem Codecademy, zaista dobar način učenja jer te tečaj zapravo tjera ne samo da učiš, nego i da odmah kroz rad primjenjuješ naučeno. U paraleli sam koristio i W3Schools, i to dvoje se po mom iskustvu odlično nadoponjuje!
27-08-2015, 01:11 AM
Da li codeacademy ima node.js , angular.js, phantom.js, casper.js, meteor.js i slične framework?

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
27-08-2015, 09:01 AM
Koliko vidim ima za angular.js.
Thanks given by (1): VWolf
28-10-2015, 01:01 AM
Ima za Angular.js, nakon njihovog kursa gruni neki video tutorijal i lecice ti bas kako treba.

Svi starački domovi Srbije i najpraktičniji saveti na jednom mestu!
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kodiranje - koliko otprilike košta ? dragaN. 10 5,991 01-11-2015 03:50 AM
Last Post: Niki Bilejn

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)