Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbolji način zarade na blogu od 25k poseta mesečno?
16-03-2015, 05:08 PM
Najbolji način zarade na blogu od 25k poseta mesečno?
Imam IT blog oko 5 godina, redovno pišem i tako imam od 800 do 2000 poseta na dan. Imam AdSense oglase oko 2 godine i mesečno zaradim oko 20 evra. Imam Google sertifikat za Analytics i znam dobro da pratim posete, prilagođavam banere, postavim na prvo mesto, ciljam korisnike, ali jednostavno klik je jeftin ovde kod nas.

Voleo bih da mi preporučite koji domaći (ili starni) servis može najviše da mi donese zarade? Čuo sam da je AdBuka na lošem glasu, eTarget ne znam ni kako da se registrujem kao fizičko lice a pre svega kao sajt gde ce se reklame prikazivati (a be kao firma koja plaća da mi se prikazuje reklama).

Dakle, koji servis kod nas najviše donosi po kliku? Jer pišem i ciljam iskljuivo domaću publiku. Ili ako imate predlog za drugi vid zarade? Imam mesta za banere, ali niko ne kupuje, a cene su oko 2000 dinara, što mislim da je korektno na tu posećenost.

PR je 3 (mada ovo se ugasilo, vise google ni ne osvezava) a Alexa je oko 700.000

Najviše poseta sa Google-a jer radim SEO dobar, svaki članak je unikatan i radim SEO posebno.

Ako vam trebaju još neke informacije, pitajte.

Hvala Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-03-2015, 05:57 PM
RE: Najbolji način zarade na blogu od 25k poseta mesečno?
Kažeš da imaš mesta za banere ali ih niko ne kupuje. A da li si pitao nekog da li je zainteresovan za oglašavanje na tvom blogu ili si samo postavio nešto tipa: "oglašavajte se ovde"?

Da li poznaješ svoje posetioce - imaš demografske podatke o godištu, polu, primanjima i sl. ili imas samo osnovnu statistiku iz analitike?

Rasadnik sadnice ruža

Web saveti
Find all posts by this user
16-03-2015, 06:34 PM
Nijedan domaći servis ti neće doneti više novca ako funkcioniše kao PPC. Jedino direkno da postaviš baner za nekoga (display ads).

Druga bitnija stvka jeste koju oblast pokrivaš, IT je suviše širok. Ako na primer predstavljaš besplatne programe, teško će se naći neko zainteresovan da postavi svoj baner. Ako radiš testove i opise novije gejmerske opreme tada bi se neko i mogao zainteresovati od e-shopova.

Takođe je bitno da li imaš stranicu Marketing u sklopu bloga i da li imaš dobro pripremljen "Media kit" koji ćeš pokazati zainteresovanima kada se jave. Da li imaš firmu ili si mislio raditi isplatu novca na ruke. Ako bi pokušao sa velim da sarađuješ, oni samo prebacuju novac na račun i traže da im se nakon toga pošalje faktura.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
16-03-2015, 07:05 PM
Slao sam ponude, 90% njih ne odgovori a 10% kaze u fazonu "Videcemo", i nista ne bude.

Znam ko su mi posetioci, umem da izvadim detaljnu statistiku. Dakle osobe 19+, Srbija, BiH, Cro.. imam i iz skandinavije (verovatno naši tamo), Ger, Australija.. Uglavnom ljudi koje zanima IT.

Pa pišem o web-u, smart uređajima i računarima. Dakle sajtovi, sigurnost, bezbednost, tutorijali, recenzije uređaja...

Slao sam ponude prodavnicama telefona, računarske opreme itd. i sve je ostalo na "videćemo još" i nista.

Media kit nemam, nisam neki graficki dizajner da to odradim kako treba.

Imam klasičan račun kao fizičko lice.

Dakle, zaključak je bolje prodati mesto za reklamu. Pitanje je: kako? Nadam se da ćete me uputiti, valjda zato postoji ovaj forum Smile
16-03-2015, 08:39 PM
Vec kada imas posete oko te teme prodavaj nesto,neki smart...
16-03-2015, 09:58 PM
(16-03-2015 07:05 PM)Voterx Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Media kit nemam, nisam neki graficki dizajner da to odradim kako treba.

Ne moraš da budeš grafički dizajner da bi napravio media kit.
Dovoljno je da uradiš nekoliko screenshotova sa google analyticsa, i napišeš 2-3 rečenice na svakoj stranici. To su sve stvari koje već radiš čim pratiš analitiku i pišeš tekstove.
Koristi font koji je na sajtu već, uklopi boje i stavi logotip i url na svaku stranicu.
Možeš da koristiš i PowerPoint bukvalno.
Ako ti treba pomoć, tu sam.

Na ovom linku imaš primer sadržaja:
Code:
http://monetizepros.com/tools/media-kit-template/

Moj savet je da taj media kit šibneš marketinškim agencijama, bar u Beogradu ih ima 20.
Možda i tu imam neke kontakte pa mogu da prosledim.

Ali iskreno, čak i kada dobiješ neku kampanju, ne očekuj da je naplatiš niti lako, niti odmah.
Uglavnom svi imaju taj stav - plaćamo u roku od 90 dana. Možda.

No, nikad se ne zna ...

Turističke agencije - iskustva putnika
16-03-2015, 10:25 PM
To je nikakva zarada, ja zaradim vise sa stranicom sa igricama koja ima posjetu 500-600 ljudi na dan, takodjer je na nasem jeziku. Nesto tu ne stima, vjerojatno pozicija reklama.

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
16-03-2015, 10:47 PM
(16-03-2015 10:25 PM)mrgood Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. To je nikakva zarada, ja zaradim vise sa stranicom sa igricama koja ima posjetu 500-600 ljudi na dan, takodjer je na nasem jeziku. Nesto tu ne stima, vjerojatno pozicija reklama.

Imas predlog za pozicije? Mogu ti poslati link bloga privatnom porukom pa da pogledas.
Te pozicije sam tražio godinu dana, radio razne A/B testove, ovako kako je najbolje rezultate daje. A opet, mozda imas bolji predlog, niko nije savrsen Biggrin Hvala.
16-03-2015, 10:52 PM
Posalji link slobodno pa cu pogledat, imam iskustva s tim.

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
16-03-2015, 11:50 PM (This post was last modified: 16-03-2015 11:51 PM by drsb.)
Teško ćeš doći do nekog sponzorstva ako samo šalješ mejlove. Kao što si i sam napisao, velika većina njih ni ne odgovori, a pitanje je koliko njih i pogleda to kad vidi da se traži sponzor. Oni sigurno dobijaju dosta tih mejlova i ni ne čitaju to. Ja pišem na jednom sportskom sajtu i imao sam malo sreće sa sponzorima, pošto sam jednog našao odmah na početku, a drugog preko veze. Nisu to neke velike pare, ali za ovu posetu, koja je kao tvoja (do 30k mesečno), skroz ok. Takođe, slao sam i ja dosta mejlova ali 99% njih nije odgovorilo, tako da mislim da moraš da spremiš neku prezentaciju, kao što ti je već neko predložio, ali bih ja dodao još jednu stvar - da ako već ne možeš preko nekog prijatelja da središ, onda da odeš u nekoliko firmi i da im prezentuješ ideju, jer je veća šansa da ih ubediš tako, nego preko mejla.

Pošalji i meni na pp link portala, ako možeš, da vidim pozicije. Ne razumem se, nego me zanima gde si stavljao, jer i ja moram sa počnem sa tim.
17-03-2015, 02:08 AM
Moj kolega je imao slican problem ali je on to resio tako sto je bolje pozicionirao reklame. Ne znam da li je mozda to tvoj problem. On je zaradu povecao skoro za duplo sa nekih 30 evra na 50-55 evra
17-03-2015, 11:20 PM
(17-03-2015 02:08 AM)Shone 90 Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Moj kolega je imao slican problem ali je on to resio tako sto je bolje pozicionirao reklame. Ne znam da li je mozda to tvoj problem. On je zaradu povecao skoro za duplo sa nekih 30 evra na 50-55 evra

Jedino opet da jedno godinu-dve testiram pozicije. Ne bih u tekst da ubacujem, mene to lično nervira, ne bih i svoje čitaoce da nerviram. Za sada imam iznad teksta, ispod i pored (sidebar).
18-03-2015, 12:55 AM
Onda se nemoj cudit ako ti je slaba zarada...

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
Thanks given by (2): novii, vandanic
18-03-2015, 03:43 PM
(18-03-2015 12:55 AM)mrgood Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Onda se nemoj cudit ako ti je slaba zarada...
Hoćeš da kažeš da šibnem u tekst oglase? It's so annoying Tonuge2 Ali mogu testirati
18-03-2015, 06:18 PM
Pozdrav svima , izvinjavam se ako sam fulio temu neka admin prebaci - Imam svoj blog i adsense reklame na njemu , sto se tice zarade najvise dolazi sa mobilnih uredjaja dali je to normalno i kakva je kod vas situacija

Napredni mobilni uređaji 45.9 %
Računalo 43.2 %
Tablet uređaji 10.9 %
18-03-2015, 08:29 PM
Naravno da je normalno sve ovisi kakva je stranica. U prosloj godini prvi puta u povijesti se desilo da je vise ljudi islo na net sa mobilnim uredjajima nego sa PC-ima.

Best Horror Games
Hunting Games Online
Super Mario Igre
Best Record Player
18-03-2015, 08:46 PM
(18-03-2015 08:29 PM)mrgood Wrote: Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. Naravno da je normalno sve ovisi kakva je stranica. U prosloj godini prvi puta u povijesti se desilo da je vise ljudi islo na net sa mobilnim uredjajima nego sa PC-ima.

prirodni lijekovi je blog , hvala na odgovoru ali mi je cudno poslednjih dana sam primjetio da skoro i da nema zarade sa desktopa uglavnom je to zarada sa mobilnih aparata Sigh ..
20-03-2017, 11:26 PM (This post was last modified: 20-03-2017 11:27 PM by Voterx.)
Pozdrav.
Evo, sada mi je Alexa oko 400.000 Biggrin
AdSense zarada je skočila, sada mesečno imam oko 150 evra, ali i to je ništa jer imam oko 60.000 unikatnih poseta i još bolji SEO.
Još uvek sam u potrazi za AdSense alternativom ALI ne da zamenim adsense već da stavim na 30%
Stavio sam da mi se adsense prikazuje 70% vremena (jer je i tada zarada 100%) i zelim da iskoristim onih 30%. Šta preporučujete?
P.S. baner i pozicija koji mi donosi najveću zaradu: ad link 728x15 (Google je nedavno ukinuo tu vrstu banera) iznad članka, ispod naslova.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Nacini zarade sa strane preko interneta za studente VladaV97 0 401 25-02-2017 02:33 PM
Last Post: VladaV97
  Pomoć oko zarade preko interneta. coa96 10 627 05-01-2017 10:31 PM
Last Post: novii
  Imam 11 000 korisnika. (300 000 posjetilaca) Dajem 50% od zarade. nookie 3 769 10-08-2016 01:48 PM
Last Post: nookie
  Reklame na blogu vucha 10 857 23-08-2015 03:27 PM
Last Post: vucha
Rolleyes Kako zaraditi na blogu od 100k+ posjeta mjesečno? SteGa 18 1,738 25-03-2015 11:27 PM
Last Post: djetlic
  Koji nacin zarade izabrati? vagabundo 11 1,345 17-02-2015 04:11 PM
Last Post: flex202
Rolleyes Najlaksa metoda zarade na netu za pocetnike bigli100 29 6,670 09-02-2015 05:04 PM
Last Post: rakicko
Smile Pocetak zarade d1n0 3 1,212 27-01-2015 02:25 AM
Last Post: SpawneR

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)