Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promocija knjige za decu
06-03-2015, 08:46 PM
Promocija knjige za decu
Trebao bi na sto bolji nacin da ispromovisem jednu knjigu za decu na engleskom jeziku, ali bez ikakvog budzeta. Ono sto je bitno jeste da to ne bude nista previse napadno, tipa slanja gomile emailova itd.

Za sada sam napravio listu od nekih 30 blogera koji rade recenzije za decije knjige i poslao sam im mailove gde im knjigu dajem na raspolaganje da je procitaju pre nego sto je izdata i pitam ih da ukoliko im se svidja bio bi im zahvalam da je preporuce na svom blogu. Svaki email je istog sadrzaja i svaki sam slao na 2-3 minuta, jer koliko sam upucen(jako malo znam o ovim stvarima) ako se posalje svih 30 za 5 minuta verovatno ce zavrsiti u spam folderu. Slao sam ih sa svog dugogodisnjeg emaila. To je bilo pre 2 dana i dobio sam samo dva odgovora, pa me zanima da li je moguce da su ovi mailovi zavrsili u spam folderu pa da ih oni nisu ni procitali ili su me jednostavno iskulirali!?

Takodje sam se uclanio u nekoliko facebook grupa, gde planiram da budem aktivan dok knjiga ne bude bila izdata pa da je onda samo preporucim u toj grupi. Dakle govorim o facebook grupama za koje morate da posaljete zahtev da bi vas primili, a ne o onim stranicama koje morate samo da lajkujete.

Uopste se ne bavim internet markentingom i sasvim slucajno da sam dobio ovaj posao, pa me zanima koje jos metode reklamiranja mogu da iskoristim?

stefans, ponosan član foruma Internet zarada od Dec 2008.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
06-03-2015, 09:07 PM
RE: Promocija knjige za decu
2 dana je dosta kratak period... mnogima treba dosta duže da ti odgovore na email.

Pretpostavljam da njih zatrpaju ponudama za recenzije knjiga za decu. Postavi sebe u tu situaciju i razmisli koliko bi brzo odgovarao. Smile

A i na 30 poslatih emailova ne možeš se nadati preteranom broju pozitivnih odgovora. Pogotovo što ti blogeri nemaju puno šta da dobiju. Danas puno ljudi piše knjige jer su shvatili da tu može biti profita.

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
06-03-2015, 09:29 PM
Evo ja ti se dajem na raspolaganje da objavis recenziju na mom portalu u koliko ti je to OK ...
Ne znam da li smijem ovdje objaviti link pa ako te zanima link da pogledas site i u koliko ti je site OK imas otvorene ruke da napises tekst i da objavis sve sto zelis vezano za knjigu ..
06-03-2015, 10:02 PM
(06-03-2015 09:07 PM)Igor Tomić Wrote:  2 dana je dosta kratak period... mnogima treba dosta duže da ti odgovore na email.

Pretpostavljam da njih zatrpaju ponudama za recenzije knjiga za decu. Postavi sebe u tu situaciju i razmisli koliko bi brzo odgovarao. Smile

A i na 30 poslatih emailova ne možeš se nadati preteranom broju pozitivnih odgovora. Pogotovo što ti blogeri nemaju puno šta da dobiju. Danas puno ljudi piše knjige jer su shvatili da tu može biti profita.

Moze biti i da sam ja malo uranio. Ali generalno nema puno tih blogera koji pisu recenzije o decijim knjigama, verovatno ispod stotinjak. Ja da se pitam sve bi ih kontaktirao, ali klijent je zeleo samo 30. Sta mislis kakve su sanse da su te moje poruke zarvsile u spam folderu? To je zapravo ono sto me i najvise brine. Sta mislis na recimo 100 kontaktiranih, od koliko mogu ocekivati pozitivan odgovor? Ovo dvoje sto su mi odgovorili, su rekli da su prezauzeti trenutno Smile Meni je u pocetku ovo delovalo kao slepa ulica, jel ko ce za dzabe da procita tvoju knjigu i da napise jos recenziju na svom blogu Biggrin Ali vecina tih blogera je na svojim kontakt stranicama napisalo da pisu recenzije i da mogu da se kontaktiraju preko emaila.

(06-03-2015 09:29 PM)dksmedia Wrote:  Evo ja ti se dajem na raspolaganje da objavis recenziju na mom portalu u koliko ti je to OK ...
Ne znam da li smijem ovdje objaviti link pa ako te zanima link da pogledas site i u koliko ti je site OK imas otvorene ruke da napises tekst i da objavis sve sto zelis vezano za knjigu ..

Hvala na ponudi, ali ne pisem ja recenziju nego mi je potreban neko ko ima blog na engleskom koji se bavi bas ovom tematikom i ko ce da procita i sam napise recenziju.

06-03-2015, 10:49 PM
ok .. sry .. krivo sam povezao ... sretno Smile
06-03-2015, 11:15 PM
U principu nisi losu metodu odabrao. Samo sto je fora da je jako puno firmi na svijetu koje zele ispromovirati stvari pa su blogeri dosta zatrpani sa raznoraznim ponudama. Sve vise blogera danas trazi i da im se plati za reviewanje nekakvih proizvoda. Po meni "blogger outreach" je definitivno dobra strategija, samo sto moras biti agresivniji (na pametan nacin), i mozda poboljsati svoj outreach prema blogerima. Ima jako puno trikova kako mozes povecati sanse za odgovor. Samo cu ti reci da je outreach i blogger outreach jedna od bitnijih stvari kojima se moja firma bavi i sve vise se fokusiramo na to. Nekakav industrijski standard za dobivanje odgovora je recimo 5-10%. Ti sa 2 odgovora od 30 imas 7% konverzije sto nije losa brojka. Ako se radi o engleskom jeziku, ti imas milijarde parenting blogova na internetu, jednostavno umjesto 30 outreachas njima 3000 i dobit ces 200ak odgovora. Osim toga, ekipa je dosta zauzeta i dobija svasta u inbox, slobodno ponovi jos par puta svakih tjedan dva dana followup email. Naravno, nemoj to radit na preagresivan nacin, budi pametan, neka ti poruke djeluju autenticno, prirodno kao da se osoba osobi javlja a ne kao da spamas. Ako sumnjas na email, probaj koristit neki drugi pa testiraj i usporedi.

Ovaj tekst je zanimljiv objasnjava kako u 2 koraka se postize veca konverzija. Razmisli kako to primjenit na svoj pristup pa testiraj na nekom uzorku takav pristup.
http://www.siegemedia.com/blogger-outreach

Ako si u nekoj uskoj nichi, manji broj sajtova za kontaktirat, onda se vise potrudis oko svakog, ne samo da im posaljes mail nego ih stalkaj, postani im best frend i onda ce biti vece sanse da postignes rezultat. Citaj malo o tim stvarima, Googlaj i budes naucio neke trikove.

SaaS SEO Marketing Agency
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): stefans
07-03-2015, 08:21 AM
(06-03-2015 11:15 PM)Davor Bomestar Wrote:  U principu nisi losu metodu odabrao. Samo sto je fora da je jako puno firmi na svijetu koje zele ispromovirati stvari pa su blogeri dosta zatrpani sa raznoraznim ponudama. Sve vise blogera danas trazi i da im se plati za reviewanje nekakvih proizvoda. Po meni "blogger outreach" je definitivno dobra strategija, samo sto moras biti agresivniji (na pametan nacin), i mozda poboljsati svoj outreach prema blogerima. Ima jako puno trikova kako mozes povecati sanse za odgovor. Samo cu ti reci da je outreach i blogger outreach jedna od bitnijih stvari kojima se moja firma bavi i sve vise se fokusiramo na to. Nekakav industrijski standard za dobivanje odgovora je recimo 5-10%. Ti sa 2 odgovora od 30 imas 7% konverzije sto nije losa brojka. Ako se radi o engleskom jeziku, ti imas milijarde parenting blogova na internetu, jednostavno umjesto 30 outreachas njima 3000 i dobit ces 200ak odgovora. Osim toga, ekipa je dosta zauzeta i dobija svasta u inbox, slobodno ponovi jos par puta svakih tjedan dva dana followup email. Naravno, nemoj to radit na preagresivan nacin, budi pametan, neka ti poruke djeluju autenticno, prirodno kao da se osoba osobi javlja a ne kao da spamas. Ako sumnjas na email, probaj koristit neki drugi pa testiraj i usporedi.

Ovaj tekst je zanimljiv objasnjava kako u 2 koraka se postize veca konverzija. Razmisli kako to primjenit na svoj pristup pa testiraj na nekom uzorku takav pristup.
http://www.siegemedia.com/blogger-outreach

Ako si u nekoj uskoj nichi, manji broj sajtova za kontaktirat, onda se vise potrudis oko svakog, ne samo da im posaljes mail nego ih stalkaj, postani im best frend i onda ce biti vece sanse da postignes rezultat. Citaj malo o tim stvarima, Googlaj i budes naucio neke trikove.

Hvala ti puno na ovom opsirnom odgovoru, pravi si admin Smile

18-09-2015, 04:54 PM
Ja mislim da bi trebalo da platiš blogere kojima šalješ mejlove. To bi trebalo da bude profesionalna ponuda. Ovako, ne vidim zašto bi ti pisali recenziju a da ne doobiju ništa za uzvrat. Ja bih napravila i Fjsbuk stranicu gde bih reklamirala knjigu.

CheapWindowsVPS
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Izdavanje knjige - osnovna pitanja? Black Dragon 7 3,952 13-06-2012 12:03 AM
Last Post: Black Dragon
  Prodaja svoje knjige u Clickbank ili 2Checkout danko 6 3,810 06-07-2011 09:01 PM
Last Post: danko
  Linkbuilding i promocija izrađenih web stranica za klijente Superbad 0 1,685 06-09-2010 06:31 PM
Last Post: Superbad
  Knjige vezane uz marketing / SEO / zaradu InFlames20 2 4,666 16-03-2009 02:05 PM
Last Post: ogiogi

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)