Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Redizajn portala - Da li sačuvati sadržaj ili Ne?
» Potrebna pomoć :)
04-01-2015, 01:23 AM (This post was last modified: 04-01-2015 01:30 AM by n0de.)
Sad Redizajn portala - Da li sačuvati sadržaj ili Ne?
Pozdrav svim članovima,

Nedavno sam se registrovao na ovaj forum i u posljednje vrijeme sam jako aktivan na njemu i ovom prilikom bih pozdravio osnivače, moderatore i ostale Smile

Forum je od jakog značaja, što vjerovatno svi znaju ...
Moj prvi post je bio oko Adsensea gdje sam bio impresioniran sa ozbiljnim odgovorima i brzim, i ovim putem im se zahvaljujem .... prva uplata je legla Winking

Imam sada nekoliko pitanja, pa sad, ne znam jesam li na pravom mjestu, ako ne neka neko od moderatora reaguje Smile

Naprotiv, trenutno imam jedan portal koji je po prilično fino rangiran, s'tim da isti radi već nekih 2-3 mjeseca. "Ubačeno je" oko 3.000 članaka.

Sada me interesuje, pošto želim da radim redesign i da smanjim prostor na disku da li ću mnogo izgubiti na rangu, "poštovanju" od strane google-a i slično ukoliko sa novim redesignom izbacim neke tekstove koje su manje čitani, primjerice neke vijesti koje su zastarjele hajmo reći, instant vijesti i neke gluposti tako da se izrazim, a da ostavim ove tekstove koje imaju, socijalno govoreći, 500+ lajkova i koji su i dalje čitani s'vremena na vrijeme ....

Interesuje me znači: Da li ću gubiti na rangu i da li išta gubim ukoliko uradim batch delete ili sl.

Druga stvar, koristim Wordpress ( to sam zaboravio napomenuti ), i novi portal će biti u istom CMS-u samo druga tema... Da li da radim iznova sve, novi wordpress na Localhostu primjerice radi, prebacim "odabrane" članke koje nemam namjeru brisati zajedno sa slikama, jasnije rečeno Fresh WP ili da ostavim ovu platformu trenutnu samo obrišem tekstove i slike!? EDIT: Naravno SEO se ne bi pokvario jer bi sve postavke ostavio iste, kategorije i linkove ... znate o čemu govorim...

U dilemi sam, šta kako gdje :-) Ukoliko ima neko link sa foruma gdje je o ovoj temi raspravljano, bio bih zahvalan da neko ubaci link jer nisam mogao pronaći ništa slično!

Hvala unaprijed na odgovoru Drinking
btw: Sretna Nova godina svima! Drinking
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
04-01-2015, 03:04 AM (This post was last modified: 04-01-2015 03:05 AM by Sceko.)
RE: Redizajn portala - Da li sačuvati sadržaj ili Ne?
Odradis temu u localhost i nju aktiviras posle na host koji koristis sto bi sve brisao i radio iznova?

Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
04-01-2015, 09:32 PM
(04-01-2015 03:04 AM)Sceko Wrote:  Odradis temu u localhost i nju aktiviras posle na host koji koristis sto bi sve brisao i radio iznova?

Ostavio bih oko 50% tekstova i više... Želim se samo riješiti onih sa brzim informacijama koje više niko ne čita i koje su zastarjele, a to vuče i fotografije sa sobom te u posljednje vrijeme sam primjetio blank page, bar 2-3x dnevno ... to mi se dešavalo sa još jednim portalom na kojem sam radio i koji je imao 5k+ tesktova ....

Ne znam jel iko imao ovakav slučaj da mu se dešavalo .... No svakako želim se riješiti nekih tekstova .... Znači zanima me da li bi gubio na rejtingu, google, alexa i sl.
17-06-2015, 04:33 PM
Google bi mogao da te penalizuje zbog brisanja većeg broja indeksiranih stranica...

nikolax, ponosan član Internet zarada foruma od Sep 2009.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Budućnost domaćih news portala 1kvota1 23 11,657 14-07-2014 02:23 PM
Last Post: Rebornizle
  20 godina zatvora voditeljima portala s linkovima na filmove 1kvota1 0 3,843 08-07-2012 09:40 AM
Last Post: 1kvota1
  Ideja za sadrzaj sajta.. srkicarinho 10 5,632 28-08-2011 08:06 PM
Last Post: Almiraga
  Sadržaj za stranicu koji šalju drugi u zamjenu za linkove. maximum 3 2,502 19-07-2011 12:30 PM
Last Post: miclebarbossa
  Sajtovi..ciji sadrzaj mogu da kopiram..ili editujem? srkicarinho 4 3,138 11-04-2011 07:41 PM
Last Post: Petarcro
  Unikatan sadrzaj aleksej 25 7,918 18-11-2010 04:03 PM
Last Post: ativar
  sadrzaj sa hrvatskog na engleski Joza95 3 3,095 31-08-2010 05:50 PM
Last Post: bobanac
  Djelimicno dupliciran sadrzaj na vlastitom sajtu Ace_ 2 2,495 03-06-2010 08:07 PM
Last Post: Jonas

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)