Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savet u vezi sajta
22-12-2014, 10:05 PM
Savet u vezi sajta
Ovako,

planiram napraviti sajt koji ce biti vezan za jedan fudbalski klub ( recimo Mancester United ) , planiram na sajtu kaciti vesti vezane za taj klub, galeriju sa svake utakmice, video sa golovima sa svake utakmice. Sta mislite da li ce sajt uspeti, planiram ga registrovati i na Google Adsense , i mislite li da cu imati neki vid zarade? Mozda je pitanje malo amatersko, ali sta cu, nov sam, i interesuje me Smile Hvala unapred.Winking
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
22-12-2014, 10:17 PM
RE: Savet u vezi sajta
Samo treba videti za autorska prava tih slika i video snimaka sa utakmice i obratiti pažnju na naziv domena. Ako se to može sve odraditi, a da budu ispoštovana autorska prava, to može biti isplativo.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
22-12-2014, 10:26 PM
Da da, sto se toga tice tako i planiram, vesti cu sam pisati, znaci necu da kopiram od drugih sajtova, sto je veliki plus, barem sam o tome citao Smile Reci mi samo, gde bi ja to mog'o da reklamiram, mislim na sajt, sta mi preporucujes, posto vidim da si malo vise upucen u ovaj svet?
22-12-2014, 11:34 PM
Kreni tako sto ces prvo napraviti facebook stranicu sa nazivom kluba ili domene ili kao vec ti hoces, ili trazi uslugu od vecih stranica da ti pomognu na pocetku sa reklamom jedan link dnevno pa mozes im uzvratiti nekom protuuslugom.

Magazin - Ljepota i zdravlje
23-12-2014, 03:18 PM (This post was last modified: 23-12-2014 05:10 PM by novii.)
Treba videti baš da li se može koristiti naziv kluba u domenu, verovatnije da će se moći koristiti neki sinonim (naziv navijača). Prvo trebaš imati sajt ili već nešto što ćeš reklamirati. Ako si mislio nešto sa desetak vesti i recimo galerijom od 50 slika, možeš zaboraviti odmah. To je oblast gde vesti treba trpani non stop, malo vidi SEO i koristi to u radu.

Za reklamiranje baš ako želiš nešto kao redcafe.net ili sportal.rs, ja sam se ipak odlučio da naučim SEO i meni se više isplatilo nego da sam plaćao reklamu.

Vidi kako su to izbegli ostali koji imaju take sajtove, na YT sam video da ljudi daju prepričavanje najzanimljivijih trenutaka sa utakmice ili prave neke crtane filmove. Uglavnom sa Adsensom i autorskim pravima oprezno (veoma), nije to baš ekipa koja će sačekati da objasniš kako nisi znao i da nećeš više.
23-12-2014, 04:35 PM
Ako vec imas adsense, moze. Ako planiras na takvu stranu da trazis adsense, nista od toga. Snimci i slike su neciji copyright, sigurno ti neces sam ici u Manchester da slikas a i da hoces, i dozvola za to se placa.
23-12-2014, 07:42 PM
(23-12-2014 04:35 PM)DraganBr Wrote:  Ako vec imas adsense, moze. Ako planiras na takvu stranu da trazis adsense, nista od toga. Snimci i slike su neciji copyright, sigurno ti neces sam ici u Manchester da slikas a i da hoces, i dozvola za to se placa.

Ako krsi autorska prava na sajtu (koristi snimke,slike,kopira tekstove...ili bilo sta tudje) ovi iz adsense u svakom momentu mogu uputiti upozorenje ili blokirati nalog jos plus mogu ga tuziti i oni kojima je uzeo snimke,slike,tekstove....ili bilo sta tudje. Sto se tice ovog slikanja! Hoces da kazes da na mancesterovom stadionu niko ni od strane od navijaca ne koristi mobilni i ne slika ili ne snima nista bez dozvole!
23-12-2014, 08:00 PM
Verovatno se može slikati sa tribina, ali možda postojeneka ograničenja oko komercijalne upotrebe. Par puta sam gledao baš za englesku ligu, odem na poslednje kolo i odaberem neku utakmicu, pa pogledam kako izgledaju snimci na You tube. Ima zanimljivih rešenja, ali nisam zapazio da ima video snimaka sa tribina.

Za slikanje to već može da prođe, ako si blizu terena, pa da imaš sreće i da se nešto zanimljivo desi blizu tebe (https://www.youtube.com/watch?v=JFsW6vvBwHk).

Gore sam spomenuo ovaj forum, redcafe.net, u sklopu domene nema naziva kluba, a kad se otvori forum ne vidi se grb fudbalskog kluba. Ima takvih primera još mnogo, treba obići one koji su visoko rangirani, i videti tačno, šta može šta ne može.
23-12-2014, 08:18 PM (This post was last modified: 23-12-2014 08:18 PM by sunbeach.)
Ma ima snimaka: https://www.youtube.com/user/wwehj/videos
Thanks given by (1): novii
24-12-2014, 11:58 PM
(23-12-2014 07:42 PM)sunbeach Wrote:  
(23-12-2014 04:35 PM)DraganBr Wrote:  Ako vec imas adsense, moze. Ako planiras na takvu stranu da trazis adsense, nista od toga. Snimci i slike su neciji copyright, sigurno ti neces sam ici u Manchester da slikas a i da hoces, i dozvola za to se placa.

Ako krsi autorska prava na sajtu (koristi snimke,slike,kopira tekstove...ili bilo sta tudje) ovi iz adsense u svakom momentu mogu uputiti upozorenje ili blokirati nalog jos plus mogu ga tuziti i oni kojima je uzeo snimke,slike,tekstove....ili bilo sta tudje. Sto se tice ovog slikanja! Hoces da kazes da na mancesterovom stadionu niko ni od strane od navijaca ne koristi mobilni i ne slika ili ne snima nista bez dozvole!

Naravno da slikaju ali ne trce posle da monetizuju to. Pun je youtube toga svega ali ne potraje bas dugo. Glomazna je to masina, zato kazem da ce adsense da proguta tako nesto ako ne trazis bas za taj sajt da na osnovu njega dobijes adsense. A posle im bude teze da te ukebaju, sto ne znaci da nece.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako da povecam posjecenost sajta? MusicFreak 5 5,353 10-08-2012 12:52 AM
Last Post: rakicko
  [Prijedlog] Tematika sajta BRUTAL1 2 2,945 28-04-2012 07:16 PM
Last Post: Igor Tomić
  Ideja za sadrzaj sajta.. srkicarinho 10 5,632 28-08-2011 08:06 PM
Last Post: Almiraga
  Pokretanje sajta za grupnu kupovinu skijanje 1 2,295 04-04-2011 06:44 PM
Last Post: Jonas
  legalizacija sajta long 1 2,348 01-11-2010 12:46 PM
Last Post: Jonas

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)