Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravljenje sajta,zakup domena i hostinga na svoje ime za drugu osobu/firmu.
26-11-2014, 07:39 PM
Pravljenje sajta,zakup domena i hostinga na svoje ime za drugu osobu/firmu.
Dobio sam ponudu od jednog trgovinskog lanca da im napravim sajt,zakupim domen i hosting ali na moje ime,e sad meni se to ne radi na svoje ime jer firma nije moja a osoba kojoj bi trebalo da radim nema pojma nista oko kompjutera a o pravljenju sajta zakupa domena i hostinga i da ne pisem ali znamo se odavno pa mi je ponudio posao,zanima me kako da ovo resim na drugaciji nacin da ne bude na moje ime ni sajt ni,hosting ukratko da sa tim sajtom nemam nista kada ga napravim i podignem na hosting da nemam nikakvih stavki na moje ime...ranije sam radio tako sto neko sve zakupi na svoje ime a ja mu napravim sajt.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
26-11-2014, 08:31 PM (This post was last modified: 26-11-2014 08:32 PM by adikcija.)
RE: Pravljenje sajta,zakup domena i hostinga na svoje ime za drugu osobu/firmu.
0. Sastaviš ugovor o izradi sajta, ne spominješ hosting i domenu
1. Uzmeš akontaciju
2. Sajt napraviš na svom hostingu na svojoj poddomeni
3. Prezentiraš i naplatiš još dio para.
4. Oni uzmu domenu i hosting
5. Migriraš
6. Naplatiš do kraja

Kad si jednom uzeo dio para, onda će oni uzeti hosting i domenu jer je to njihova obaveza kad već nije drugačije ugovoreno,

jako.sexy
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): sunbeach
26-11-2014, 08:59 PM (This post was last modified: 26-11-2014 09:03 PM by sunbeach.)
Sve bi on platio unapred to nije problem,nego je problem sto ja moram da dajem podatke od mog bankovnog racuna na npr.godaddy za zakup domena i nekog hostinga a npr neko prijavi sajt za nesto jer u Srbiji je skroz sve ludo videli ste svi primer za google adsense sto je covek morao placati kaznu jer je sajt na njegovo ime a neko ga prijavio tako i za sajt sto treba da pravim svi moji podaci bi bili na godady za taj sajt,inace sajt bi bio skroz legalan jer ce prezentovati firmu koja je legalna i prijavljena u Srbiji i dosta je poznata u delu gde ja zivim,ali opet hocu da budem cist 100%.
26-11-2014, 09:30 PM
Uz domenu kupi i whoisguard privacy i miran si. Namecheap prvih godinu dana daje privatnost for free.

Money can't buy happiness... But somehow it's more comfortable to cry in a BMW than on a bicycle....
26-11-2014, 09:37 PM (This post was last modified: 26-11-2014 09:47 PM by MojNalog.)
(26-11-2014 08:59 PM)sunbeach Wrote:  Sve bi on platio unapred to nije problem,nego je problem sto ja moram da dajem podatke od mog bankovnog racuna na npr.godaddy za zakup domena i nekog hostinga a npr neko prijavi sajt za nesto jer u Srbiji je skroz sve ludo videli ste svi primer za google adsense sto je covek morao placati kaznu jer je sajt na njegovo ime a neko ga prijavio tako i za sajt sto treba da pravim svi moji podaci bi bili na godady za taj sajt,inace sajt bi bio skroz legalan jer ce prezentovati firmu koja je legalna i prijavljena u Srbiji i dosta je poznata u delu gde ja zivim,ali opet hocu da budem cist 100%.

Ovo je veoma lako rešivo i bez problema se definiše ugovorom. Imaš dve solucije pa čak i tri da to uradiš i rešiš, jedino ako nećeš da uštediš na zakupu domena i hosting-a da prođe on jeftinije ili ti, zavisi sve.

Quote:Prva i najjednostavnija solucija jeste zakup domena i hosting-a kod domaćeg provajdera. Ovde mislim na zvučnija imena i imena koja su u poslu više od 10 godina, a ujedno su i provajderi koji pružaju druge usluge.

U ovom slučaju sve što je potrebno jeste da navedeš podatke od pravnog lica i da on plati to na njihov račun, ostalo je tvoja briga oko izrade itd...

PS: Valjda znaju kako izgleda faktura

Quote:Druga solucija spada pod poklon karticu koju pa skoro svaka banka ima, a uslovi su različiti za izdvanje o tome treba da se raspitaš.

Treća solucija je rešavanje ugovorom i članovima ugovora gde se jedna strana odriče od odgovornosti od objavljenog sadržaja na stranici, a da administraciju (unošenje podataka i obradu vrši osoba Petar Petrović, a vlasništvo nad sadržajem i svim podacima firma None DOO) i definiše uslove pod kojima je zakupljen domen i hosting.

Quote:Primer: Ugovor između Petra Petrovića i None DOO iz Beograda o registraciji domena i hostinga će bliže biti definisan članom 1 stavka 2 gde su propisane obaveze naručioca posla i izvršioca posla pravno regulisane.

Član 1 stavka 2: Naručilac posla (u daljem tekstu None DOO) i Petar Petrović ( u daljem tekstu izvršilac) će ovim članom definisati prava i obaveze između dve ugovorne strane.

Izvršilac posla će u ime kompanije None DOO izraditi, optimizovati, i preduzeti sve potrebne radnje u vezi sajta, vršiti po potrebi administraciju i funkcionisanje koje se odnosi na samo funkcionisanje sajta, bez uticaja treće strane (hosting kompanije).

Obe ugovorne strane su saglasne da Petar Petrović izvrši registraciju domena i web hosting-a u ime firme None DOO iz Beograda kod Beer Hosting kompanije sa sedištem u USA, a da će po zaključenom poslu sva autorska prava, prava nad vlasništvom i svojinom u celosti pripasti naručiocu posla.

Pod pravima svojine i autorskim pravom se odnosi sadržaj, slike, nosači zvuka i pripadaju kompaniji None DOO, a da izvršilac posla ne snosi odgovornost za istinitost i objavu sadržaja od strane kompanije None DOO.

Nađi nekog advokata da ti samo ovaj moj primer malo bolje složi tj. svaki advokat će to znati kako se reguliše i ti na osnovu takvog ugovora ako dođe do bilo kakvog spora, a domen se vodi na tebi ti si to već regulisao bez problema.

Čini mi se ali nisam 100% siguran da se ovo definiše pod "Ugovor o delu" vidi na net-u ima 100% pa možeš i neki primer naći.

Po meni je najbolja prva solucija, čista i fleksibilna sa zakonske strane. Nemaš brige, nemaš problema, sve uradiš ti, odneseš fakturu oni plate i mirna bačka Smile možeš svoj email da staviš kao administrativni kontakt, a njihove podatke sasvim je svejedno, to ti bar niko neće proveravati
26-11-2014, 09:37 PM (This post was last modified: 26-11-2014 10:04 PM by sunbeach.)
(26-11-2014 09:30 PM)djetlic Wrote:  Uz domenu kupi i whoisguard privacy i miran si. Namecheap prvih godinu dana daje privatnost for free.

Ma ja kada napravim taj sajt ja sa tim sajtom necu da imam nista,jedino odrzavanje i to je sve a nista da ima da je na mom imenu e sad kako to resavaju preprodavci sajtova/domena,jer kada neko kupi neki domen/sajt pa ga preproda,taj sto je otkupio domen/sajt moze npr postavljati gluposti i biti krivcno gonjen sajt e sad da li bi prvi vlasnik imao problema zbog toga i kako se prenosi to vlasnistvo a da prvi vlasnik nema vise nista sa sajtom.

Da u pravu si @MojNalog prva solucija je najbolja ovde kod nas u Srbiji,konkretno za moj slucaj,tako cu i uraditi ali ova tema moze biti i ostati zanimljiva i za ostale koji prave sajtove ili preprodaju domene koje su kupili preko godaddy ili sajtove kako i sta trebaju uraditi da bi bili 100% cisti posle prodaje,ja u ovom slucaju radim sa firmom pa je to pravno lice ali ostali koji su fizicka lica za njih ne znam da li sve ovo vazi sto je @MojNalog napisao.U svakom slucaju hvala svima na objasnjenima.
26-11-2014, 11:20 PM (This post was last modified: 26-11-2014 11:25 PM by MojNalog.)
(26-11-2014 09:37 PM)sunbeach Wrote:  
(26-11-2014 09:30 PM)djetlic Wrote:  Uz domenu kupi i whoisguard privacy i miran si. Namecheap prvih godinu dana daje privatnost for free.

Ma ja kada napravim taj sajt ja sa tim sajtom necu da imam nista,jedino odrzavanje i to je sve a nista da ima da je na mom imenu e sad kako to resavaju preprodavci sajtova/domena,jer kada neko kupi neki domen/sajt pa ga preproda,taj sto je otkupio domen/sajt moze npr postavljati gluposti i biti krivcno gonjen sajt e sad da li bi prvi vlasnik imao problema zbog toga i kako se prenosi to vlasnistvo a da prvi vlasnik nema vise nista sa sajtom.

Da u pravu si @MojNalog prva solucija je najbolja ovde kod nas u Srbiji,konkretno za moj slucaj,tako cu i uraditi ali ova tema moze biti i ostati zanimljiva i za ostale koji prave sajtove ili preprodaju domene koje su kupili preko godaddy ili sajtove kako i sta trebaju uraditi da bi bili 100% cisti posle prodaje,ja u ovom slucaju radim sa firmom pa je to pravno lice ali ostali koji su fizicka lica za njih ne znam da li sve ovo vazi sto je @MojNalog napisao.U svakom slucaju hvala svima na objasnjenima.

Ti u tvom konkretnom slučaju nisi ni registrovao domen ni zakupio hosting pa samim ti nisi ni u krugu da budeš u odgovornosti za domen tj. bolje rečeno nisi ti odgovoran za domen nego ako već idemo u detalje ubacio si bespotrebno i "preprodaju" domena koja nema nikakve veze sa ugovaranjem posla oko izrade web prezentacije.

Preprodaja domena i ugovaranje posla gde domen nije ni registrova su dve posebne teme i stavke.

Odgovornost koju spominješ se odnosi na objavljeni sadržaj koji može biti protumačen na 101 način, pre svega gledano sa pravne strane i legalnosti i to nema nikakve veze sa domenom, domen zakupljuješ, a šta će biti pod tim domenom plasirano i na čijem hostingu određuje zakonodavstvo zemlje u kojoj se nalaze fizički serveri.

Dao sam ti primer sa pravne strane kako to izgleda, kako izgleda da se uštedi znači konkretan primer, a izmiksovao si po meni malo nerazumljivo štivo kako to funkcioniše u procesu fizičkog lica, pitam u kom svojstvu kao naručilac posla, kao zakupac domena to mi nije jasno.

Konkretan primer oko preprodaje domena već imaš dve teme do detalja napisane, imaš takođe i primere gde se domeni prodaju i preko kojih servisa, onda forumi isto navedeno.

Ti jedino možeš biti odgovoran u nazovimo ovom silnom pisanju koje nisam razumeo za sadržaj koji objavljuješ na svom sajtu, nisi u odgovornosti na domenu, nego nad sadržajem koji može biti legalan ili ilegalan tj. krši zakone. To ti je suština svega.
26-11-2014, 11:34 PM (This post was last modified: 26-11-2014 11:42 PM by sunbeach.)
(26-11-2014 11:20 PM)MojNalog Wrote:  Ti u tvom konkretnom slučaju nisi ni registrovao domen ni zakupio hosting pa samim ti nisi ni u krugu da budeš u odgovornosti za domen tj. bolje rečeno nisi ti odgovoran za domen

Da nisam ni zakupio domen ni hosting,zato sam ovde postavio pitanje kako da to resim,jer trebam da to sve odradim.

(26-11-2014 11:20 PM)MojNalog Wrote:  nisi u odgovornosti na domenu, nego nad sadržajem koji može biti legalan ili ilegalan tj. krši zakone. To ti je suština svega.
E sad!Dotakao sam se teme prodaje domena i sajtova jer je slicna tematika a to je,sta bude ukoliko neko proda sajt sa igricama koji je bio registrovan na ime Pera Peric ime igrajteuzivajte.com (to je primer) a osoba koja ga je kupila zove se Ivan Ivanovic i taj sajt odjednom promeni sadrzaj i postane neki ilegalan sajt koji je stvorio Pera Peric i preprodao ga Ivanu Ivanovicu (nije onaj voditelj)
26-11-2014, 11:52 PM (This post was last modified: 26-11-2014 11:58 PM by MojNalog.)
Ključno pitanje izvršio si prodaju sajta preko čega dogovaraš plaćanje i kako se ono izvršava?

Sistem ključ u ruke evo ti nalog, email adresa sve kompletno, samo nema broja kreditne kartice, plus dobijaš i hosting koji ističe za par meseci...???

A u drugom slučaju prodao si sadržaj sajta bazu podataka i instalaciju si mu dostavio putem email poruke ili učinio dostupnim na nekom "cloud" servisu bez hostinga, domen prebacio na njega ako je na Godady to uradiš u okviru naloga i šta te obavezuje na sadržaj i objavu?

Hosting je njegov, na tom hostingu se nalazi sadržaj koji si ti dostavio, hosting kupljen na kupčevo ime tj. ili već kupac poseduje hosting?
27-11-2014, 12:00 AM
(26-11-2014 11:52 PM)MojNalog Wrote:  Ključno pitanje si izvršio prodaju sajta i preko čega? Sistem ključ u ruke evo ti nalog, email adresa sve kompletno, samo nema broja kreditne kartice, plus dobijaš i hosting koji ističe za par meseci...???

Definiši pojam "prodaja", kako i na koji način? Otišao kod njega lično obavio transakciju, uplatio ti pare za nešto....?

Da li taj koji je prodao sajt " Sistem ključ u ruke evo ti nalog, email adresa sve kompletno, samo nema broja kreditne kartice, plus dobijaš i hosting koji ističe za par meseci...??? moze da snosi neku odgovornost ako taj sajt koji je prodao drugom vlasniku i ako taj drugi vlasnik promeni sadrzaj i bude krivicno gonjen da li i prvi vlasnik moze biti gonjen koji je vodio pre prodaje sajt legalno.
27-11-2014, 12:02 AM (This post was last modified: 27-11-2014 12:06 AM by MojNalog.)
(27-11-2014 12:00 AM)sunbeach Wrote:  
(26-11-2014 11:52 PM)MojNalog Wrote:  Ključno pitanje si izvršio prodaju sajta i preko čega? Sistem ključ u ruke evo ti nalog, email adresa sve kompletno, samo nema broja kreditne kartice, plus dobijaš i hosting koji ističe za par meseci...???

Definiši pojam "prodaja", kako i na koji način? Otišao kod njega lično obavio transakciju, uplatio ti pare za nešto....?

Da li taj koji je prodao sajt " Sistem ključ u ruke evo ti nalog, email adresa sve kompletno, samo nema broja kreditne kartice, plus dobijaš i hosting koji ističe za par meseci...??? moze da snosi neku odgovornost ako taj sajt koji je prodao drugom vlasniku i ako taj drugi vlasnik promeni sadrzaj i bude krivicno gonjen da li i prvi vlasnik moze biti gonjen koji je vodio pre prodaje sajt legalno.

U ovom slučaju koji sam ti naveo kao primer prodaje domena + sadržaj + hosting naravno da može kad si mu sve podatke dao na dlanu, svoje lične podatke si mu učinio dostupnim, šta ga sprečava da sve to iskoristi na nelegalan način, još mu plus došlo kao kec na deset...

Budi siguran da u ovom primeru postoji samo jedan vlasnik makar preprodao sve ovo 100 puta nekom 100-tom licu tvoji podaci su dostupni, ti se vodiš kao registrovano lice, nevidim šta tu nije jasno...?

Ako postavljaš pod pitanje "On je to meni platio na Skrill ili PayPal" okačiš mačku o rep, jer ti je mogao platiti i za neku uslugu. Posle dokazuj da nisi ti...
27-11-2014, 12:07 AM (This post was last modified: 27-11-2014 12:11 AM by sunbeach.)
Pa kako ces drugacije prodati sajt nekome ako mu ne das logovanje!Primer prodaje na flippa.com znaci svi koji prodaju sajtove ili samo domene su u mogucoj opasnosti!?
27-11-2014, 12:25 AM (This post was last modified: 27-11-2014 12:35 AM by MojNalog.)
(27-11-2014 12:07 AM)sunbeach Wrote:  Pa kako ces drugacije prodati sajt nekome ako mu ne das logovanje!Primer prodaje na flippa.com znaci svi koji prodaju sajtove ili samo domene su u mogucoj opasnosti!?

Ja se unapred izvinjavam na ovakvom odgovoru, ali svaka tebi čast i na stažu i na forumu kao i u profesionalnom poslu koji obavljaš, ali poznavanje tematike koju sam izneo su osnovni pojmovi koje bi trebao da znaš, ali koliko vidim nisi u tematici uopšte ili se praviš da ne razumeš.

Pobrkao si sve moguće pojmove koje sam ti naveo kao primer, izmiksovao sve što se moglo izmiksovati.

Raspodeli po celinama jedno je registracija domena, jedno je prenos vlasništva nad domenom na drugo lice, jedno je preprodaja domena, jedno je prodaja sadržaja sajta koji sa sobom nosi stavke definisane od strane prodavca( prodaješ mailing listu, prodaješ poruke, prodaješ email adrese, prodaješ sve kompletno) ovo su ti sve stavke.

A pod stavke, jedno je prodaja preko ovlašćenih servisa za tu namenu Sedo, Flippa koji imaju za cilj posredovanje i obavljanje transakcije uz proviziju, a koji garantuju bezbednost.

Drugo je neposredna pogodba o kupovini preko email poruke, FB poruke gde nema nikakvih garancija da će neko, nekog u toj priči zavrnuti i da ćeš ti kao prodavac garantovati da mu isporučiš to što si rekao ili obrnuto.

A treća stavka i posebna je kako ja kao vlasnik da ne odgovaram za sadržaj. Pa jednostavno prenesi vlasništvo nad domenom i sadržajem preko posredničkog servisa na lice koje je zainteresovano za kupovinu uz korišćenje posredničkih servisa namenjenih poštujući njihove uslove za to, jednostavno i lako.

Quote:Ne razumem šta ovde nije jasno kada sam ti dao primer "Daješ sve podatke za pristup za email, za hosting, za domen kupcu, sve ključ u ruke", postavljaš sledeće pitanje:

Da li taj prvi vlasnik snosi odgovornost, ako drugi vlasnik promeni sadržaj sajta. Ja ti odgovaram da tu nema drugog vlasnika jer si mu sve isporučio na tacnu sve svoje lične podatke? Nisam ti nigde naveo da si ti prodao to preko nekog posredničkog servis jer to nisi ni pitao, ovde sam nastupio u situaciji koja je prikladna za odgovor i lepo rekao da ne postoji drugi vlasnik kao što i ne postoji.
27-11-2014, 12:34 AM (This post was last modified: 27-11-2014 12:57 AM by sunbeach.)
Ne nikada nisam preprodao sajt ili domen ili registrovao domen i zakupio hosting na moje ime a da drugi koristi taj sajt,pravio sam sajtove na free hostinzima i onda prebacivao ljudima na kupljene hostinge sa zakupljenim domenima.

(27-11-2014 12:25 AM)MojNalog Wrote:  A treća stavka i posebna je kako ja kao vlasnik da ne odgovaram za sadržaj. Pa jednostavno prenesi vlasništvo nad domenom i sadržajem preko posredničkog servisa na lice koje je zainteresovano za kupovinu uz korišćenje posredničkih servisa namenjenih poštujući njihove uslove za to, jednostavno i lako.

E taj prenos vlasnistva mi je i najvazniji deo.

(27-11-2014 12:25 AM)MojNalog Wrote:  A pod stavke, jedno je prodaja preko ovlašćenih servisa za tu namenu Sedo, Flippa koji imaju za cilj posredovanje i obavljanje transakcije uz proviziju, a koji garantuju bezbednost.

Vazno mi je,ako bi poceo prodavati sajtove da buden siguran 100% da kad prodam sajt ili samo domen nemam sa tim nista vise i ne odgovaram za dalje postupke koje cini onaj kome sam prodao.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Molim savet oko potpuno besplatnog domena+hostinga Oli021 7 3,780 27-02-2018 02:19 PM
Last Post: shulk
  Pravljenje sajta - pocetnik volimdaucim 1 1,974 17-09-2017 05:42 PM
Last Post: AdSense
  Savjeti za kupnju hostinga sa wordpresom penchy 4 2,302 17-09-2017 05:22 PM
Last Post: AdSense
Smil42c642f95f382 Sta je domena ? Black Dragon 22 19,854 24-01-2017 09:21 PM
Last Post: otr.
  Webhosting unlimited domena Loxo 2 2,213 23-01-2017 12:01 PM
Last Post: Loxo
  Problem oko domena link zoki-poki 2 2,486 22-12-2016 09:38 PM
Last Post: Igor Tomić
  Pomoc oko hostinga Choda 14 4,697 10-10-2016 04:19 PM
Last Post: Sceko
  Prebacivanje hostinga Tommmy 2 2,478 10-10-2016 12:07 PM
Last Post: Tommmy

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)