Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hosting nemože da uradi backup sajta
20-10-2014, 02:53 PM
Hosting nemože da uradi backup sajta
Zbog hardverskih problema u data centru i oštećenja na produkcionim i backup diskovima hostirex hostinga nisu mogli da urade backup sajta na najnovije stanje već su vratili verziju od početka juna.Za skoro 4,5 meseci je dodato preko 500 stranica (tekstova) i njih sada više nema.
Pisanje nekih je plaćeno i meni sada preostaje da pokušam da vratim bar neke koji su dobro rangirali na Googleu iz G casha ili web arhive ali to će biti dosta posla a mnoge stranice je već sada nemoguće pronaći u Google cashu.
Sve je dovelo do velikog pada poseta i problema sa velikim brojem broken linkova koji sada postoje.
Ša je moguće uraditi tužiti ih???

WHO DARE WINS!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
20-10-2014, 04:38 PM
RE: Hosting nemože da uradi backup sajta
Tuzi ih.

Opal Opacity Anonymity Suite Opaque Addresses
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): novii
20-10-2014, 05:05 PM
Samo neznam,kako ces uspijeti to dokazati a tek dobiti neku ostetu.
Sumljam da moze nesto od toga biti,ja barem svakih 7 dana radim svoj backup tako svi moraju raditi a za jace stranice i svaka 2h radim

Cubefield | igre za dvoje | Scary Maze Game |
20-10-2014, 06:40 PM
Iskreno - ne možeš im ništa.

1. Slučaj - tužiš ih, izvisiš i ti.

- Ukoliko si fizičko lice, a pokušaš da dokažeš da si imao finansijsku dobit od navedenih sajtova, dobićeš kontra-tužbu za neplaćanje poreza (aka neprijavljivanje mesečnog prihoda). Ovo se vrlo retko dešavalo, al' pošto vidim da si iz Srbije - hebaće te novi režim Biggrin

2. Slučaj - tužiš ih, baciš pare.

- Oni su se fino ogradili od backupa (ne profesionalno, ali dovoljno da im pravno ne možeš ništa);

Quote:HOSTIREX obavlja mesečni backup hosting naloga, ali ne garantuje za integritet i sadržaj backup kopija jer se isti generišu od strane cPanel servisa.

-------------

Mislim da je do sada bilo dovoljno diskusije oko backupa i otkazivanja HDD-ova u zadnjih 2 godine da ste do sada trebali shvatiti da backup morate i sami čuvati - ili na lokalu ili na nekom cloudu. Pogotovo ako zarađuješ od tih sajtova ili si uložio dosta u njih, glupo bi bilo da se osloniš na provajdera - jer i sami znamo da nijedan hardver nije siguran.

|| KnownSRV - Kvalitetni VPS serveri
|| Iskoristite kupon "NEW2013" za 20% popusta na mesečnom nivou ili kupon "NEW70" za 70% popusta za prvi predračun
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): 1kvota1, novii
20-10-2014, 10:31 PM (This post was last modified: 20-10-2014 10:42 PM by adikcija.)
Pravilo u mnogim branšama kaže da svi bitni podaci moraju biti spremljeni na najmanje tri diska na najmanje dvije lokacije udanjene najmanje 30 km.

Svi ti hostinzi su prejeftini. Samo najveći mogu raditi sam tim cijenama i biti u nekakvom plusu.

Ali kada ja kažem nekome da fully managed virtualka s 2 vCPU, 2GB RAM-a, 20GB diska košta €50 mjesečno, onda mi kažu da tu i tu mogu dobiti jeftinije.

Isto je i sa hostingom. Pravi hosting radi backup na udaljenu lokaciju i drži nekoliko kopija. Ali onda nema "unlimited" računa sa bezbroj mail adresa. Stroj za web je za web. Zna se da svaki GB diska množiš sa pet ako želiš uključiti backupe. A za prabaciti 1TB preko 100Mbps ti treba cijeli dan.

jako.sexy
20-10-2014, 10:50 PM
(20-10-2014 10:31 PM)adikcija Wrote:  Ali kada ja kažem nekome da fully managed virtualka s 2 vCPU, 2GB RAM-a, 20GB diska košta €50 mjesečno, onda mi kažu da tu i tu mogu dobiti jeftinije.

Puno ti je to, mozes to dobiti i jeftinije Smile.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Thanks given by (1): adikcija
21-10-2014, 03:52 PM
Moj problem je što sam idiot i što sajt sa toliko strana držim na takvom hostingu a imam i VPS i 3 pristojna unlimited.Ni sam neznam da li još neko toliko plaća sve te silne hostinge sa po nekoliko sajtova.
Do sada nisu imali nikakav problem ,brzina ja bila pristojna, nisam ni imao potrebu da kontaktiram tehničku podršku a vidim da je ova obećana brza od 60 minuta do odgovora zapravo oko 6 dana.
Svaka škola se plaća mora se dobro razmisliti kad se uzima hosting, oni su se kako je primetio @ lxGuru ogradili
-HOSTIREX obavlja mesečni backup hosting naloga, ali ne garantuje za integritet i sadržaj backup kopija jer se isti generišu od strane cPanel servisa.
Kod njih postoji i opcija dodatnog plaćanja dnevnog "bekapa" ali su i oni koji su to plaćali isto prošli.
Zanimljivo je što je tehnička podrška mrzovoljno odgovarila kao da se ništa nije desilo i kao da je sve to normalno.

Mislim da nijedan od poznatijih stranih shared hostinga ne bi dozvolio ovo.

WHO DARE WINS!
21-10-2014, 05:43 PM
Necu da branim ni jedan hosting ali dosta krivice je i na tebi ako nemas nikakav noviji backup, sto vise zaradjujes od sajta, vise trebas da obracas paznju na backup i slicno.

Najjeftiniji hosting u Srbiji - web i reseller hosting Srbija - vps, cloud i dedicated serveri, registracija domena
21-10-2014, 06:36 PM
Adikcija ima dobar komentar.
Morate znati da je dnevni backup važniji od dnevnih obrada. Mi smo u ERC-u TLM-a imali 3 kopije. Jedna se čuvala neposredno uz system salu ako bi zatrebala operaterima, druga u atomskom skloništu, a treća u privatnom šefovom podrumu (!!). To se zove sigurnost!! Naravno da su na sve 3 lokacije postavljeni sefovi za pohranu.

--
Davor R. Bergam
http://zarada.125mb.com
21-10-2014, 07:51 PM (This post was last modified: 21-10-2014 08:03 PM by feniks.)
Naravno, sada je lako biti general Smile
Ali dok se covek sam ne opece.......

I ja sam imao slican problem pre 2 godine, ne svojom krivicom.
Ove godine po drugi put, ali vise svojom krivicom (hakerski napadi).
U oba slucaja sam trpeo prilicno veliku stetu.
Spaslo me je poverenje ljudi sa kojima saradjujem i veoma brzo je steta neutralisana.

Kada se desio drugi napad, obrisano mi je 50 GB slika sa servera.

Provajder je se odmah ogradio od hakerskih napada.
Rekli su mi da je moja krivica sto nemam backup.
To je po njima moja duznost, i hteli mi to da priznamo ili ne, u pravu su.

Istog dana sam kupio externi HDD od 1 TB i poceo da prebacujem podatke na njega.
To radim i dan danas.
Veliki posao, uglavnom zbog toga sto priroda mog biznisa zahteva dnevni backup od nekoliko GB dnevno.

Uskoro cu kupiti jos jedan externi HDD od 1 TB.

Taj trosak od 70-80 eura po disku nije nista u odnosu na unutrasnji mir koji imam svakog dana, jer znam da su podaci na bezbednom.

E sad, neki kazu da treba na jos jednoj lokaciji drzati podatke, ali valjda je ovo dovoljno.

Poenta price je da morate imati svoj backup, na svojoj lokaciji, bukvalno kod sebe.
Nikakva viruelna skladista ne mogu biti garancija.

Svi to shvatimo pre ili kasnije, da ovaj ili onaj nacin.
Vecina nas na tezi nacin Smile

Na kraju, covek je pitao sta da radi, nije trazio da mu popujemo o cuvanju podataka.
Sada i sam to kapira.
Ali nije lose da se iskoristi prilika i skrene ljudima paznja na ovaj jako bitan segment internet poslovanja,
Svi smo u fazonu "ma nece bas mene maler da zadesi" Smile
21-10-2014, 09:36 PM
Feniks, u pravu si. Lako je biti general ili popovati. A realno mi njemu nemožemo pomoći. Nema backup - podaci su izgubljeni. Informatičari smatraju da je gubitak podataka neprocijenjiva šteta. Tj. Ne može se iskazati u novcu.
Svi vi koji ne backupirate podatke od sada to redovito radite.
Meni backup pokreće cron svaki dan u 23.30 a bekapiram i web lokaciju i lokalne diskove. Pisan je u shell scriptingu.

--
Davor R. Bergam
http://zarada.125mb.com
21-10-2014, 10:47 PM
Škola se mora platiti,
imao sam slične probleme koje sam rešio pomoću Google casha što nije veliki posao ako se radi o malom sajtu i nekako mi je na pameti bilo da ako se desi neki problem uradiću ponovo iste postove na istim url-ovima i gotovo.Ali sada je problem broj strana.

Url-ove proveravam iz analitiksa a strane koje nedostaju kopiram iz Google-casha ako ih nema iz Bing casha ili iz http://archive.org/web/.
Google već nema oko 25-30% strana a kod Binga je skoro sve tu ali i kod jednog i drugog nema slika pa će biti novi posao da se ubace.

WHO DARE WINS!
22-10-2014, 09:09 AM
Ovo ti je kao i u zivotu.
Pre ili kasnije shvatis da 100% mozes da verujes samo sebi, i samo sebi.

Ali je fora sto oni na drugim lokacijama cuvaju samo komplet backup.
E sad, kad imas mali sajt od par MB, ili par stotina MB, tebi je lako da odradis backup svakog dana.
Oni ce taj backup skloniti na neku trecu lokaciju, i to mozda, ako je ozbiljna firma.

Konkretno kod mene je problem sto je nemoguce praviti backup za sajt koji u kompletu sa slikama ima 200 GB.
To server ne moze ni da obradi.
I zato cak i da imaju tu B lokacuju za cuvanje podataka, ja ne mogu da im isporucim spremljen backup.

Zato ja imam svoje diskove kupljene samo za tu namenu.

E sad, ako meni nije tesko da svakog dana uradim download od 5GB u proseku, onda ne kapiram kako neko sme sebi da dozvoli da 2 meseca ne uradi backup sajta koji nije veci od 50 MB.

Kao sto rece Predradnik, backup je zlato. Mi se ubijamo da zastitimo sajtove od napada, mucimo se da optimizujemo zaradu, a backup je u drugom planu.
A sta vam vredi savrsen sajt, savrsen SEO, sve savrseno......ako u jednom trenu mozete da izgubite sve (ako nemate backup) ??!!
Thanks given by (1): 1kvota1
22-10-2014, 04:55 PM
Backup je danas skoro dzabe i moze se zakupiti odvojeno od hostinga a on sam moze uz pomoc cpanel podatak da radi svoj posao Smile

Najjeftiniji hosting u Srbiji - web i reseller hosting Srbija - vps, cloud i dedicated serveri, registracija domena
22-10-2014, 06:03 PM
I opet zavisis od nekog tamo......
Posle svih losih iskustva, frustrira me i sama pomisao da moje podatke cuva neko drugi, koliko god da je pouzdan.

Ali 90% webmastera nikad i nema te probleme, pa o njma i ne razmislja mnogo.
Mi koji smo imali tu nesrecu mnogo drugacije gledamo na stvari Smile
25-10-2014, 03:01 PM
Smil42c642f95f382 RE: Hosting nemože da uradi backup sajta
Hostirex hosting je opet crkao, nemam pristup cpanelu i ne kontrolišem domen, sada mi ničemu ne služi ni backup,korisnička podrška ne odgovara, ne javljaju se ni na telefon.
Nisu odgovorili ni na pitanja od pre 10 dana!!!

WHO DARE WINS!
26-10-2014, 07:51 PM
(25-10-2014 03:01 PM)1kvota1 Wrote:  Hostirex hosting je opet crkao, nemam pristup cpanelu i ne kontrolišem domen, sada mi ničemu ne služi ni backup,korisnička podrška ne odgovara, ne javljaju se ni na telefon.
Nisu odgovorili ni na pitanja od pre 10 dana!!!
Propali?

jako.sexy
29-10-2014, 05:19 PM
Njihov sajt radi to znači da su dobar hosting!

WHO DARE WINS!
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Pravljenje sajta - pocetnik volimdaucim 1 1,943 17-09-2017 05:42 PM
Last Post: AdSense
  Par pitanja u vezi sajta plavooki90 6 2,564 04-03-2015 11:55 PM
Last Post: mrcina
Rolleyes Premjestanje sajta sa jednog hostinga na drugi Kimi 6 3,564 14-03-2014 08:45 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
Sad Promjena hostinga, pola sajta fali Apostol 5 2,275 31-07-2013 02:42 PM
Last Post: Ninet
  wordpress backup (BackWPup-plugin) problem killfatgetfit 5 2,205 11-02-2013 06:25 PM
Last Post: killfatgetfit
  Backup sajta problem ps3 2 1,985 29-05-2012 02:04 PM
Last Post: ps3
  stvaranje sajta -hostgator sexton 36 8,392 19-04-2012 03:42 AM
Last Post: sexton
  BackUp na blogger-u ulysses 3 2,015 01-01-2012 11:51 PM
Last Post: BaneSrb

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)