Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako potaknuti posjetitelja da se vrati na stranicu/blog
21-10-2009, 08:17 PM
Kako potaknuti posjetitelja da se vrati na stranicu/blog
Stvarno nisam znao gdje da stavim ovu temu, pa sam je ovdje ubacio (admine slobodno ju prebaci)

Kako potaknuti posjetitelja da se vrati na stranicu/blog.

Ja imam blog o internet zaradi i posjetitelj dođe registrira se na 2-3 stranice i ode. Kako ga mogu potaknuti da se vrati za tjedan dana i npr. provjeri ima li što novo na blogu.

Često mjenjam sadržaj bloga, tako da mislim da mi je ovo jako potrebno

Empire of the Music - best of house, dubstep, trap, dance & edm and many more genres.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-10-2009, 09:18 PM
RE: Kako potaknuti posjetitelja da se vrati na stranicu/blog
Pa najbitniji je dobar sadržaj i redovito dodavanje novog. Ako se posjetiteljima svidi stranica vjerojatno će je spremiti u bookmarks i vratiti se opet.

Kineski mobiteli, tableti, gadgeti - Telekineza.com
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
30-10-2009, 12:20 AM
Pa, malo sam istraživao tu temu i evo nekih mojih zaključaka...

1. Izgradi sadržaj koji će iznenaditi čitaoca, nešto što neće naći nigde. To uradiš tako što pogledaš druge koji pišu na tvoju temu i nađeš pitanja na koja oni nisu odgovorili ili njihove odgovore prikažeš na novi način.

2. Budi objektivan i iskren

3. Pokaži čitaocu da ga poštuješ i da je došao na prijateljsko mesto

4. Imaš dobar plugin ako koristiš wordpress, What Would Seth Godin Do (WWSGD) Wordpress... koristan je kako bi se tvoji čitaoci prijavili na rss...

itd itd

Ali najvažnije je zapravo tako prosto...
Posetioci će se vratiti ako im pružimo informaciju ili nešto toliko zabavno i(ili) korisno i vredno, da bi se osećali kao da gube ukoliko se ne vrate. Dakle veruju da je gubitak ne vratiti se. Kada napišeš ili uradiš nešto na sajtu, zapitaj se da li će to zaista koristiti posetiocu tvog sajta, ako ne koristi, zapitaj se da li je neophodno da to napišeš...[/align]

Želim ti uspeh pozz...

Licnasamoizgradnja.com blog o ličnom razvoju
05-11-2009, 05:31 PM
(30-10-2009 12:20 AM)Marko1007 Wrote:  Pa, malo sam istraživao tu temu i evo nekih mojih zaključaka...

1. Izgradi sadržaj koji će iznenaditi čitaoca, nešto što neće naći nigde. To uradiš tako što pogledaš druge koji pišu na tvoju temu i nađeš pitanja na koja oni nisu odgovorili ili njihove odgovore prikažeš na novi način.

2. Budi objektivan i iskren

3. Pokaži čitaocu da ga poštuješ i da je došao na prijateljsko mesto

4. Imaš dobar plugin ako koristiš wordpress, What Would Seth Godin Do (WWSGD) Wordpress... koristan je kako bi se tvoji čitaoci prijavili na rss...

itd itd

Ali najvažnije je zapravo tako prosto...
Posetioci će se vratiti ako im pružimo informaciju ili nešto toliko zabavno i(ili) korisno i vredno, da bi se osećali kao da gube ukoliko se ne vrate. Dakle veruju da je gubitak ne vratiti se. Kada napišeš ili uradiš nešto na sajtu, zapitaj se da li će to zaista koristiti posetiocu tvog sajta, ako ne koristi, zapitaj se da li je neophodno da to napišeš...[/align]

Želim ti uspeh pozz...

Sadržaj je najbitniji za vraćanje surfera ali odmah poslje sadržaja user experience i usability. googlaj malo te 2 ključne riječi, nac ces puno korisnih savjeta. isto tako malo progooglaj: jakob nielsen. on je kontroverzna alfa i omega usability-ja. njegova webstranica je http://www.useit.com. kada dodjes na nju shvatit ces da se covjek ne drzi niti jedne svoje metode na svojim webstranicama, zanimljiv i kontroverzan covjek
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
07-11-2009, 02:37 AM
Slažem se s markom ,

naravno da je najbitniji content , to je najbitnije , ali kod ovoga dosta je bitan SEO ,

Najučinkovitija opcija , barem za sada, je da korisnicima koje zaintrigiraš, omogućiš lakši uvid u novi sadržaj , da bi se oni lakše "znali vratiti"

NPR. uhvatiš par ljudi na stranici , počnu ti dolaziti , i njima dosta , vidili su sviđa im se , ali te zaborave brzo ,

ti im moraš na stranici a i van nje ponuditi opcije da se vraćaju tipa RSS, share na socijanim mrežama , newsletteri i sl.

jer stari content je interesantan samo novim korisnicima stranice, a novi moraju biti zaintresirani ponovo i ponovo , dok im ne uđe u naviku,

imam site koji je još u izradi ali je zamišljen otprilike ovako:

0.COTNENT

0.1 - tuđi rss1, tuđi rss2.......
0.2 - razni feedovi i skripte koje kupe tuđi sadržaj (naravno legalno, ništa ne kradem)

1 SITE
na stranici se osim ručno objavljenih članaka, rade vanjske skripte i feedovi,
za svaki članak moraš imati share this ili sličnu aplikaciju da korisnici promoviraju site ,
RSS feed site naravno mora imati (ako imaš više katogorija preporuča se da izdaješ više feedova)
znači time smo riješili dio sa sadžajem , nisam spomenu forume i registraciju korisnika koji su također bitni

2.Reklama+SEO

Korisnike ćeš najviše dobivati nazad , ako si "socijalno" povezan s njima,
znači obavezno da ti skripta ažurira FB grupu i Twitter site(s Myspaceom, orkutom i slično nema iskustva ali radim na tome), to se radi s imporatnjem RSS-a u grupu odnosno stranicu, automatski tako da kad objaviš članak na siteu to vide tvoji pretplatnici nasocijalnim mrežama

Newsletter isto tako koristiti, njime se koristiš kad imaš neke promocije ili slično , jer iskustva govore , a znamo i sami , da baš nevolimo kad nas netko spama

Ako imaš kvalitetu sadržaja , ostalo nebi trebalo biti problem ,

BTW. neznam kliko ste upoznati ,ali moćni G kreće u napad na socijalne mreže , proizvodom Google Wave, gledao sam prezentaciju od 1,5h, i mislim da ima prespektive , još je u beta verziji , ali budućnost mu je osigurana, jer implementra , sve G korisnike i vrlo je pristupačan

Digital Point - blog o digitalnim tehnologijama
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Alternativni način dizanja web stranice i dovođenja posjetitelja susjed 3 2,515 10-09-2013 10:51 PM
Last Post: Vanja Šćepanović
Rolleyes adsence + blog bagljivko 3 1,822 07-01-2013 12:23 PM
Last Post: student_zarada
  Auto Blog Samurai shonez 1 2,183 06-01-2012 11:06 AM
Last Post: dollarmaker
  Gdje prodati stranicu? Antonela 4 3,109 21-12-2010 09:07 PM
Last Post: Antonela
  Jel ima netko blog farmu? iggysick 0 1,995 27-11-2010 06:00 PM
Last Post: iggysick
  Domaći blog agregatori Krsto 16 9,878 10-12-2009 07:27 PM
Last Post: markocar
  Strani blog agregatori Borissajkas 7 4,293 25-11-2009 04:38 PM
Last Post: iceman
  blog vs site i.m.warrior 7 3,765 20-06-2009 06:05 PM
Last Post: Jack

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)