Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flippa.com - dali netko ima iskustva sa kupovinom websitova tamo?
21-09-2014, 09:21 PM
Flippa.com - dali netko ima iskustva sa kupovinom websitova tamo?
Nisam nikad do sad kupovao ni domene ni websitove od drugih ljudi ako ne racunamo ovaj forum. Zanima me kakva je situacija na flippa.com? Dali imate iskustva, kakva je opcenita atmosfera itd.?

Razmisljam da ulozim mozda $1000 u kupovinu websitea tamo koji generira recimo do $100 mjesecne zarade, ali nisam siguran koliko je to realno? Dali postoje takvi realni websiteovi tamo za kupit ili su vecina scamovi tamo? Dali je lako naci takav deal? Kakve su sanse da vas prevare? Dali su to websiteovi sa stabilnom posjetom ili je to sve "napumpano" ala blackhat pa nakon 3 mjeseca sve padne u vodu?

Cilj mi je kupit tako neki website, imat redovit pasivan prihod ali i onak sa strane radit na njemu, ulagat u njega i razvijat ga.

Uglavnom, ako imate iskustva ili nekih saznanja za podjelit bio bi veoma zahvalan.
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
21-09-2014, 09:55 PM
RE: Flippa.com - dali netko ima iskustva sa kupovinom websitova tamo?
Desetak sajtova sam prodao tamo. Sve sam radio preko Escrowa. Nikad nisam bio prevaren, a trudio sam se da prikažem sajt što bolje mogu, sa pravim satsima o poseti i zaradi. Znam dosta ljudi koji su lažirali statse i prodavali tamo sajtove. Mislim da si dovoljno iskusan da prepoznaš prevaru. Kupci su tamo obično glupi, sa parama koje bi isto tako da ulože u sajt a nemaju veze sa vezom, ne znaju ništa o tome. Inače market je dobar, dosta ponuda ima i uvek ima zanimljivih. Zavisi šta tebi treba, ako se oslanjaš na npr. Adsense zaradu onda imaš tonu sajtova koji samo koriste Adsense, ako hoćeš affiliate prodaje imaš i to, u suštini ima svega i svačega samo treba izabrati.

Gledaš naravno da prodavac ima što više dobrih ocena, ali gledaj koliko je prošlo vremena od zadnje prodaje. Prodaju se i Flipa nalozi, pa ako sam ja zadnji sajt prodao pre 2 godine i prodam nalog nekom Indijcu on će napraviti jos 2-3 prodaje na osnovu mog dobrog naloga i posle ga briga, mogu i da banuju taj nalog, on je uzeo pare na prevari. Znači traži što više informacija, traffic source, GEO, posetu za bar 3 meseca zadnja, zaradu isto tako. Traži mu čak da postaviš kod od trackera ili da te doda u Analitiks account. Ako vidiš da nema to ili ako ga ima mesec dana recimo tu odmah nešto nije u redu. Ne znam sad kako je sa recimo Adsense, ali možeš da tražiš da postavi tvoj Adsense ads na sajt na recimo 24h.

U svakom slučaju kao na pravoj pijaci, možeš za male pare kupiti dobru stvar a možeš mnogo platiti krš. Smile

Nobody fails at Internet Marketing. People just quit before they find success.
Nauči kako da zaradiš pare od Internet Marketinga!
21-09-2014, 10:42 PM
(21-09-2014 09:55 PM)aleksej Wrote:  Desetak sajtova sam prodao tamo.

Jeli postoji Free opcija za prijavu sitea za prodaju?
Ili da plaćaš fee po obavljenoj prodaji?

Vjerujem da postoje i klijenti koji neće gledati isključivo zaradu i promet.
Taj koji prodaje takvu domenu meni osobno je sumnjiv u startu. Fever

Još jedna loša vijest - R.I.P. Prince.
Free Classified Ads - Free Classifieds.
Kvadar Oglasi, Besplatni Mali Oglasi.
Find all posts by this user
21-09-2014, 10:50 PM
Mislim da nema, ja sam plaćao to, oko 20e je bilo stvarno se ne sećam tačne cifre. Zadnji sajt sam prodao pre godinu i po dana. Posle biraš da ide sve preko Escrowa i to je to, oni odrade veći deo posla. Kako ti ide? Ti kao kupac (ili prodavac) otvaraš nalog i šalješ zahtev Escrowu za prodaju domena. Oni onda čekaju od prodavca da ti prebaci domen, u ovom slučaju i ceo sajt. Kada je prodavac prebacio sve, ti onda imaš nekoliko dana da sve to pregledaš. Davore tu pazi, zaboravio sam kako se tačno zove taj period ali ako staviš recimo 10 dana ti imaš 10 dana da utvrdiš da li je sajt dobar. Jer ti ćeš dogovorenu sumu uplatiti Escrowu uhhh zapeljtao sam. Pazi ovako:

1. Kupac oglašava sajt, plaća uslugu za oglašavanje i sajt je live tamo na prodaji.
2. Ti kao kupac nađeš sajt, biduješ ili udariš BIN i sajt je tvoj.
3. Sledi dogovor, obično sve ide preko Escrowa. Flipa traži od prodavca da plati proviziju za prodaju, ne znam tačan procetan koji je. Tu se dogovarate ko plaća proviziju, ti kao kupac, prodavac ili vas dvojica po pola. Escrow to uračuna odmah u cenu i posle transakcije šalje deo Flipi, uzima svoju proviziju i prodavac dobija svoj deo para.
4. Ti kao prodavac pre svega ovoga uplaćuješ određenu sumu novca Escrowu, tada kreće dalji postupak.
5. Sledi prebacivanje domena i sadržaja sajta. Moraš imati nalog na registru gde je domen, kada se prebaci sve i kada dobiješ sve i pregledaš sve ti odobriš da Escrow da pare prodavcu. Ako ti se ne sviđa šta si dobio, odbiješ i platiš neku proviziju za uslugu. Pare ti ostaju.

Sad pazi, imaš period pregleda "robe". To sam zaboravio kako se tačno zove tamo ali recimo staviš 7 dana i imaš toliko vremena da pregledaš ceo sajt. Ovo sam zaboravio da ti kažem gore u postu, jbg setio se sad. Pazi sam pošto prodavac zna za ovo verovatno, tražiće da to bude što kraće. Insistiraj na minimum 5 dana. Tada možeš da testiraš adse i traffic i sve, ako ti ne se svidi ti odbiješ transakciju i to je to.

Eto setio sam se i nečeg novog. Biggrin

21-09-2014, 11:20 PM
Odlicni odgovori. Zahvaljujem!
Kad pomislim, ti bi cak i mogao napisat post za natjecanje na tu temu Tonuge2
Thanks given by (1): aleksej
22-09-2014, 07:14 AM (This post was last modified: 22-09-2014 07:19 AM by aleksej.)
Zanimljiva ideja, možda to stvarno uradim. Smile
Samo još jedan savet, radi screenove svega. I razgovora sa Skype recimo ako se čujete ako ne onda privatnih poruka sa Flipe, i dela gde ti šalje domen (znači mailovi, prihvatanje na registru itd), znači svega što misliš da će ti zatrebati nekad. Ja sam to uvek radio, nikad mi nije zatrebalo ali za svaki slučaj sam hteo da imam.

Thanks given by (1): Davor Bomestar
22-09-2014, 11:45 AM
Do sada sam kupio preko 20 sajtova, medjutim nijedan nije bio sa Flippe.

Ono sto znam, da postoje programi koji lako varaju GA, i mogu da:

vuku lazne posete sa google-a
da menjaju browsere
da menjaju operativne sisteme
da menjaju mobile- desktop
da se zadrzavaju na strani.klikcu, prave leadove
lazni referali

Znaci bukvalno simuliraju sve sto bi bio neki prirodni saobracaj.Tako da postavljanje trackera ne mora da bude merodavno. Slicnog robota imam i ja, i to sam ga napravio samo da vidim da li je Ga toliko los ( nije los, ali google iz nekog razloga nema iste detekcije premium proxija kod adsense i GA- zasto, ne znam) .

Znaci jedina sigurnost je ubacivanje adsense-a kod tog probnog perioda. Medjutim, ako se postavi svoj adsense nalog, a roboti osim pregleda stranica pocnu i da klikcu na reklame, pitanje je sta bi se desilo sa tim nalogom.

Ne znam koji siguran i dobar savet bi dao kod kupovine sajta, ja sam kupovao od ljudi sa ovog foruma i drugih foruma, vise sam isao na neku intuiciju + gledao sam neke osnovne parametre kao sto su google poseta, starost domena, kvalitet clanaka i slicno.

Mozda je bolje gledati samo kvalitet , i traziti sajtove koji malo zaradjuju , medjutim ako se trazi sajt koji sada zaradjuje oko 100$ , a budzet je do 1000$, mislim da je tu velika sansa da se upadne u zamku. Mozda gledati projekte gde vlasnici traze 15-20 mesecnu zaradu, mada i to ne mora da bude glavni okidac da je sve u redu.
Send this user an email Find all posts by this user
Thanks given by (1): Davor Bomestar
22-09-2014, 12:56 PM
Ne bi bilo lose da Aleksej napise za koliko je prodao sajtove a kolika je zarada bila, google poseta i jos neke detalje, ako je jos neko prodavao sajtove da napise za koliko ih je prodao, cisto da vidimo koja je to realna cena i odnos mesecne zarade i prodajne cene, kod ljudi koji ne varaju na flippi .

Veca je sansa da ce prodavac, zeleti da dobije sto vecu cenu ako je projekat prirodan. Na primer,ako ja imam stabilnu posetu, i mesecnu zaradu od 100$, da mi gori ispod nogu ne bi prodavao za 1200$ .
22-09-2014, 01:25 PM
Stvarno ne mogu da se setim svih tačnih cifara, ali sajtove sam prodavao za minimum 10x mesečnu zaradu. Ali ja sam prodavao wallpapers sajtove, kupce većinom nije interesovala poseta već samo zarada. Što je veća zarada bila više su para davali. E sad pravila nema, jedan sajt koji je zarađivao 50 dolara mesečno sam prodao za 300 dolara, to je bio najveći bid a nisam hteo da ukidam aukciju i da listam ponovo i to mi je bila najlošija prodaja tamo, a recimo sajt koji je zarađivao 80 dolara mesečno (pričam o Adsense zaradi) je otišao za 2500 dolara - lik je lupio BIN i uzeo ga odmah. Ali obično je to bilo 10-12 mesečnih zarada. E sad, ako je sajt sa sadržajem koji ima posetu sa više strana i koji je zanimljiv onda je to dosta više para. Wallpapers sajtovi su po meni uvek bili krš, samo ih je bilo lako održavati, poseta se dobijala relativno lako, nije neki kvalitet posete bio i samo sa Adsense si mogao da ih upariš da bi bilo šta zaradili, ali zarađivali su.

Thanks given by (3): mindhunter, freemind, Hellas
22-09-2014, 01:28 PM
Ja sam prodao par sajtova na Flippi. Kada su krenuli Google updaeti i kada su mi krenuli padati sajtovi uhvatila me panika i ja lagano u prodaju.
To je bilo prije dve godine, tada je bilo cini mi se za razvijen sajt cijena da oglasis 19$ i onda neki procenat prodaje.

Ja nisam radio sa escrowom nego direktno primao na PP.

Nakon 2 sajta su mi suspendovali nalog pa sam napravio novi. Suspenzija jer nisam procitao pravila kakvi sajtovi mogu na prodaju.

Uglavnom cijene ovako:

Jedan koji je zaradjivao 28$ mjesecno je otisao za 580$
Jedan koji je zaradjivao 51$ mjesecno je otisao za 1400$
Jedan koji je zaradjivao 6$ mjesecno je otisao za 850$.

Iako su svi imali biddera otisli su na buy now opciju i svima je bila reserved price dostignuta sto znaci da sam mogao vise ih cijeniti.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Thanks given by (1): freemind
22-09-2014, 01:30 PM (This post was last modified: 22-09-2014 01:33 PM by freemind.)
Quote:sajt koji je zarađivao 80 dolara mesečno (pričam o Adsense zaradi) je otišao za 2500 dolara -

Pa da, o tome pricam, mada mi je ovo sada vec napucana cena, to je 31 mesecna zarada, ali ipak je indikator da je sve ok.

Quote:Jedan koji je zaradjivao 6$ mjesecno je otisao za 850$.

Sto bi Ameri rekli, WTF ? Smile
22-09-2014, 01:34 PM
Pa sreća tu igra presudan faktor. Npr. da li će na moju prodaju naići Davor sa parama, kome će se sajt svideti i koji će se uplašiti da bi neko mogao da ga uzme pre njega. I onda rokne BIN. A bin sam u većini slučajeva išao 24x mesečna zarada, ne znam šta mi ovde bilo da roknem više. U stvari znam, gledao sam uvek ostale sajtove koji se prodaju i njihove cene, pa ako su oni bezobrazni bio sam i ja. Smile Imao sam 4 BIN od 10 ili 12 sajtova koje sam prodao tada.

22-09-2014, 01:43 PM (This post was last modified: 22-09-2014 01:44 PM by Hellas.)
(22-09-2014 01:30 PM)freemind Wrote:  
Quote:sajt koji je zarađivao 80 dolara mesečno (pričam o Adsense zaradi) je otišao za 2500 dolara -

Pa da, o tome pricam, mada mi je ovo sada vec napucana cena, to je 31 mesecna zarada, ali ipak je indikator da je sve ok.

Quote:Jedan koji je zaradjivao 6$ mjesecno je otisao za 850$.

Sto bi Ameri rekli, WTF ? Smile

Tu je koliko sam shvatio covjeku zapela domena za oko. Jos sam davao .net i .org uz to.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Thanks given by (1): freemind
22-09-2014, 01:45 PM
E da, domene igraju dosta veliku ulogu. Drugar je golu .info domenu prodao za 2-3000 dolara čini mi se, nešto oko soft p0rna ali ne mogu da se setim tačno imena domene, znam samo da nije bila ni blizu premium domeni nego onako, mogao je neki tematski sajt da se uradi na njoj.

22-09-2014, 02:26 PM
Ja sam 2 sajta koji su bili listovani na Flippi kupio van Flippe. Lepo se čuo sa vlasnikom, dogovorili se za cenu, ja mu poslao lovu na PP, on meni fajlove na mail i to je to.

Što se ta 2 sajta tiče oba sam kupio za 10x mesečnu zaradu i oba su nastavila da zaradjuju ono što sam očekivao prilikom kupovine i nije bilo problema. Sa tim čovekom sam se povezao, i sada u budućnosti kad god imam para za investiranje u tu oblast, kupovaću od njega šta ima da ponudi.

Ne volim nekako te procesore koji me razvlače i uzimaju provizije, ovako može neko da te prevari ako ideš direktno, ali opet se sve jako brzo obavi, ne volim da čekam pa sam tako išao sa sajtovima koji su listovani na Flippi.
22-10-2014, 06:18 PM (This post was last modified: 22-10-2014 06:20 PM by sunbeach.)
(22-09-2014 11:45 AM)freemind Wrote:  Do sada sam kupio preko 20 sajtova, medjutim nijedan nije bio sa Flippe.

Ono sto znam, da postoje programi koji lako varaju GA, i mogu da:

vuku lazne posete sa google-a
da menjaju browsere
da menjaju operativne sisteme
da menjaju mobile- desktop
da se zadrzavaju na strani.klikcu, prave leadove
lazni referali

Znaci bukvalno simuliraju sve sto bi bio neki prirodni saobracaj.Tako da postavljanje trackera ne mora da bude merodavno. Slicnog robota imam i ja, i to sam ga napravio samo da vidim da li je Ga toliko los ( nije los, ali google iz nekog razloga nema iste detekcije premium proxija kod adsense i GA- zasto, ne znam) .

Znaci jedina sigurnost je ubacivanje adsense-a kod tog probnog perioda. Medjutim, ako se postavi svoj adsense nalog, a roboti osim pregleda stranica pocnu i da klikcu na reklame, pitanje je sta bi se desilo sa tim nalogom.

Ne znam koji siguran i dobar savet bi dao kod kupovine sajta, ja sam kupovao od ljudi sa ovog foruma i drugih foruma, vise sam isao na neku intuiciju + gledao sam neke osnovne parametre kao sto su google poseta, starost domena, kvalitet clanaka i slicno.

Mozda je bolje gledati samo kvalitet , i traziti sajtove koji malo zaradjuju , medjutim ako se trazi sajt koji sada zaradjuje oko 100$ , a budzet je do 1000$, mislim da je tu velika sansa da se upadne u zamku. Mozda gledati projekte gde vlasnici traze 15-20 mesecnu zaradu, mada i to ne mora da bude glavni okidac da je sve u redu.

A sta na primer napravis novi sajt i trazis od prodavca da postavi iframe kod od tvog sajta na sajt sto kupujes,onda bi imao uvid u posete.
22-10-2014, 06:53 PM
Pa i analitics ima uvid u posete pa ga premium proxiji navodno prevare. Ne razumem te, sta bi ti video dodatno preko iframe-a ,ono sto ne vidi analitics ?
22-10-2014, 07:02 PM
Blokiraju se premijum proksiji na svom sajtu.
22-10-2014, 07:07 PM
(22-10-2014 07:02 PM)sunbeach Wrote:  Blokiraju se premijum proksiji na svom sajtu.
Da, u teoriji, trebao bi ti bas dobar alat za detekciju, ali sta ako je program povezan za TOR , u tom slucaju i nisu premium proxiji vec realni kompjuteri odnosno IP adrese.
22-10-2014, 07:14 PM
Takav sajt ne bi dugo imao bilo kakve reklame.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Moja iskustva sa razlicitim VPS stranim kompanijama allx2011 0 711 24-05-2016 10:25 AM
Last Post: allx2011
  Uniwebhosting - Iskustva telekomsrbija 26 8,080 25-04-2016 07:46 AM
Last Post: bloodimir
  Dali vrijedi placati clanarinu 10$ na ovome sajtu? barbarosa 19 1,766 29-08-2014 12:36 AM
Last Post: barbarosa
  Dali skupo platiti domene? DzevadKulelija 7 1,735 20-10-2013 01:36 AM
Last Post: Goran5103
  Godaddy neugodna iskustva!!! miralem_SA 9 3,368 04-06-2013 08:34 PM
Last Post: Dzo
  par pitanja u vezi flippa kres0 2 1,275 10-07-2012 12:53 PM
Last Post: dev_masta
Star VPS6.net iskustva? FacebookAds 8 1,544 21-05-2012 01:03 PM
Last Post: ivanm
  webhostingworld.net vaša iskustva KontraVolta 7 1,754 25-11-2011 03:44 PM
Last Post: Srdjan87

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)