Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Affiliate Amazon
» Treba mi znanje iskusnijih "igraca" u ovome
19-08-2014, 12:01 AM
Affiliate Amazon
Pozdrav svima,zanima me u vezi Affiliate Amazon citao sam dosta na ovome forum i svuda,ali jednostavno ne znam tj. ne mogu da poslozim kockice,ako nekom nije mrsko da napravi tutorijal o tom svemu,nije mi jasno kako te prozivode postavljam tj. kako sa tim sajtovima jeli to ima kao pod sajtovi gdje postavljas proizvode,malo mi objasnite detaljo,i zanima me sta da pisem naprimjer o nekom "satu" nemam predstave,sta to toliko moras pisati da bude dobro nemoguce da o npr "Satu'' mozes od 500+ rijeci napisati,izvine sto otvaram temu jednostavno ne kapiram bas najbolje to.
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
19-08-2014, 02:06 AM (This post was last modified: 19-08-2014 02:12 AM by Igor Tomić.)
RE: Affiliate Amazon
Imaš kod Nemanje na blogu odgovora na dobar deo pitanja: http://www.nemanjakrecelj.net/dugorocna-...ase-study/

Uh, da ti neko detaljno sve objasni je malo komplikovano. Bukvalno sati odlaze na iole kvalitetniji blog post, a tek na celokupno polje objasniti u detalje... Smile

Kad se malo potrudiš i sam istražuješ i posle se vratiš sa konkretnim pitanjem, najverovatnije ćeš dobiti i konkretan odgovor. Meni deluje da nisi odvojio ni nekoliko minuta da pitanje sročiš tako da ga mi razumemo. Ono što sam ja razumeo je samo da ti ništa nije jasno.

A tu leži i lekcija oko pisanja tekstova... zamisli da te neko koga mrzi da išta istražuje o satovima i želi sve odgovore na jednom mestu, pita "Zašto je sat A bolji od sata B ili sata C? I kako uopšte rade ti satovi? Po čemu su bolji od ovog mog sata i zašto baš taj koji ti prodaješ da kupim? Molim te objasni mi, meni tu ništa nije jasno". Kada pokušaš da na ta pitanja da odgovoriš, imaćeš i 2000+ reči da iskucaš, a ne 500. Smile Ti njemu daš odgovor, a on se, jer si mu pružio vrednost, možda odluči da kupi baš od tebe.

Eh, sada da imam sve odgovore koji tebe zanimaju, lepo bih ih zapakovao u jedan ebook i prodavao ga po 20$ komad. Winking

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (2): nikola_m, blackelk
20-08-2014, 03:41 AM
Gledao sam blog od Nemanje.Jeste da on to objasni ali ima dosta stvari koje je propustio i onda ne mogu da povezem,pokusacu nesto da nadjem.
Da tebe pitam koliko se radi na jednom projektu vremenski od prilike,znam da sve zavisi?
I te projekte to jest sto pisem o proizvodima jeli moram kupovati nekoliko domena za svaki proizvod jedan domen ili?
Mozes li mi predloziti nekog ko pravilno gramaticki pise engleski to jest na neki sajtovima nekog da mi preporucis posto znam engleski ali bas pisanje mi ne ide.
20-08-2014, 04:59 AM (This post was last modified: 20-08-2014 05:02 AM by visitor.)
(20-08-2014 03:41 AM)barbarosa Wrote:  Mozes li mi predloziti nekog ko pravilno gramaticki pise engleski to jest na neki sajtovima nekog da mi preporucis posto znam engleski ali bas pisanje mi ne ide.

Imas ovaj sajt, pa se raspitaj o ceni:
http://www.writershelper.com
Ako je to ono sto trazis.

I am your visitor, be nice to me!

21-08-2014, 03:50 AM
Probacu naci nesto,moze odgovor na ostala pitanja.
21-08-2014, 01:30 PM (This post was last modified: 21-08-2014 01:34 PM by nikola_m.)
Mislim da bi pre nego što se upustiš u pravljenje bilo kakvih sajtova ili ne daj bože trošenje para za tekstove trebalo da izdvojiš malo vremena za učenje o ovom načinu zarade.

Ne verujem da ti neko može reći koliko ti vremena treba za neki projekat, to jednostavno zavisi od tebe. Meni je za prvi trebalo oko dve nedelje. To vreme sam potrošio na istraživanje KW, proveru konkurencije i pisanje tektova. Sam sajt je nakon toga završen za jedan dan. Opet, to nije kraj priče, dalje sledi gradnja linkova, social marketing, dodavanje novog sadržaja i slično. (Da ne shvatiš pogrešno, u ove dve nedelje ne ulazi vreme koje sam proveo istraživajući i učeći o ovom načinu zarade, to je ipak trajalo malo duže Winking)

Ne treba ti poseban domen za svaki proizvod. Sigurno nećeš praviti sajt za jedan proizvod ili sajt na kome ćeš reklamirati kosačice, patike za planinarenje i zvučnike za auto. Moraš izabrati mikro nišu, jednu grupu proizvoda i onda na osnovu toga praviti sajt. Koliko će ta niša biti široka? Sigurno je lakše izbiti na prvu stranu googla za frazu best cooling towel nego za best digital camera. Sa druge strane mnogo više ljudi pretražuje ovu drugu frazu. Za početak izaberi neku low competition nišu. Nećeš se obogatiti ali ćeš lakše rangirati i nećeš biti obeshrabren u startu.

Preporučujem ti blog Spencer Haws-a, Niche Pursuit, on ima nekoliko detaljno opisanih projekata od nule do zarade, meni je bio od velike pomoći u startu.
Find all posts by this user
Thanks given by (2): Keljmenc, Thrix
24-08-2014, 10:11 PM
Hvala ti na odgovoru,jos jedno pitanje npr. ja nadjem neki prozivod i sada posle toga uzimam hosting i domen i sada kljucnu rijec tog prozivoda stavim u domen tj. da bude to domen jeli tako?Onda na toj domeni jeli izradjujem wordpress i pravim projekat o tom proizvodu i jeli sada za svaki novi proizvod moram kupovat domen?ili je to nesto drugo mozete li mi to malo bolje pojasniti nisam bas upoznat.
25-08-2014, 03:53 PM
Da li će ti ključna reč biti u nazivu domena po mnogima više ne igra veliku ulogu.

Na drugi deo pitanja sam ti odgovorio i uputio te na blog na kome imaš odgovore na sve ovo i još više od toga. Ti tražiš da te neko u pet lakih koraka dovede od nule do zarade. To ne ide tako.

Odvoji sledećih par nedelja (ili koliko god ti treba) i samo čitaj i hvataj beleške. Počevši od toga kako izabrati ključnu reč (keyword), kako napisati kvalitetan tekst (bez obzira što planiraš da ti neko drugi piše moraš znati bar nešto o ovome), kako napraviti sajt, pa onda on-page seo i off-page seo itd... To su ti neke osnove za ono što planiraš da radiš. Internet je prepun resursa o svakoj od navedenih oblasti. Tek nakon toga kreni u realizaciju. Ovako rizikuješ da izgubiš novac a da pritom ništa ne naučiš.
Find all posts by this user
19-04-2015, 05:49 PM (This post was last modified: 19-04-2015 05:50 PM by Fitch.)
Pozdrav...

Jedno brzopotezno pitanje, znači na amazon affiliate earnings summaryu vidimo koliko je proizvoda poslano iliti shippingirano...

Dok na orders summaryu vidimo koliko je proizvoda PLAĆENO, ali nije još poslano/shippingirano od strane Amazona i partnera?

Evo i slika:
[Image: Amazon-Affiliate.png]
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Trixxs trazi iskusne affiliate i pocetnike,procitajte korijenko 0 1,243 03-10-2018 12:06 AM
Last Post: korijenko
Icon4 trazimo affiliate,obavezno pogledajte korijenko 0 884 09-08-2018 01:33 PM
Last Post: korijenko
Icon4 Tražimo ljude! Affiliate marketing posao! žžžž 0 938 08-08-2018 12:04 PM
Last Post: žžžž
  Affiliate programi - pomoc ca$hflow 7 2,023 11-06-2018 12:32 PM
Last Post: ca$hflow
  Amazon porez na zaradu? IMEmperor 51 24,210 16-12-2017 09:54 AM
Last Post: flex202
  Amazon Affiliate na Pinterest-u Breitling 0 1,714 10-10-2017 02:17 AM
Last Post: Breitling
  Kako napraviti online affiliate proizvod? revealed 2 10,030 28-09-2017 12:25 AM
Last Post: qqlele
Biggrin Amazon linkovi rdamorei 0 1,028 15-09-2017 02:52 PM
Last Post: rdamorei

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)