Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokretajne stranice na eng. jeziku?
» Google Translate prevod
16-08-2014, 07:56 AM (This post was last modified: 16-08-2014 07:57 AM by BBiFBIH.)
Pokretajne stranice na eng. jeziku?
Pozdrav,
Citam cesto da su stranice na engleskom jeziku dosta isplativije za raditi sto je i logicno... Ja iskreno poznajem engleski jezik tek toliko da se mogu sporazumjeti (gramatika losa), tako da nista od profesionalno napisanih clanaka...

Ono sto me zanima je kako bi google reagovao na neki web koji bi imao sadrzaj na eng. preveden google translate-om? Jasno da bi se radilo o neozbiljnom webu ako posmatramo sa strane posjetioca koji zna engleski... ali unikatnim tekstom u dobroj nisi bi trebao doci vremenom do dobre posjete... Postavljanjem adsensa moglo bi se nesto zaraditi. Da li bi me adsense banovao, kako bi ovi tekstovi utjecali na rangiranje u pretrazivacima... i sta mislite imali smisla pocinajti ovako nesto?
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
16-08-2014, 09:13 AM
RE: Pokretajne stranice na eng. jeziku?
Nema smisla. Sajtovi se prave za posjetioce.

Toliko dobrih i lijepih sajtova ima na engleskom da neki plitak (ili nedaj boze sa losom gramatikom kao google translate) nema nikakve sanse.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
16-08-2014, 09:17 AM
Ok. ma znam to... nego me zanima google adsense da li bi za takav site mozda dali ban?
16-08-2014, 09:51 AM
Mislim da ne bi. Ali se ne bi nesto ni najeo od toga 'leba jer ga niko ne bi ni citao.
Osim ako mislis da ga stavis kao drugu verziju svog postojeceg sajta za slucaj da neko klikne iz inostranstva ili da izgleda bolje sa onim EN dugmetom u vrhu strane.
Send this user an email Find all posts by this user
16-08-2014, 11:22 AM (This post was last modified: 16-08-2014 11:24 AM by BBiFBIH.)
(16-08-2014 09:51 AM)DraganBr Wrote:  Mislim da ne bi. Ali se ne bi nesto ni najeo od toga 'leba jer ga niko ne bi ni citao.
Osim ako mislis da ga stavis kao drugu verziju svog postojeceg sajta za slucaj da neko klikne iz inostranstva ili da izgleda bolje sa onim EN dugmetom u vrhu strane.

Upravo to Smile cisto mi je palo na pamet... meni nije neki posao, a sadrzaj bi kada ga translate 'skarabudzi 100% bio unikatan. Biggrin Nemam dodatnih troskova, a kada stranci s vremena na vrijeme 'izguglaju nesto bilo koji klik na racunu bi dobrodosao... Smile

Zanima me najvise oko reklama da ne dobijem ban... Mada, moram priznati mota mi se i ideja da nadjem neku temu sa jakim kljucnim rijecima... i 'natrpam tako sadrzaja... Ako kopiram i prevedem sa domaceg weba, to dodje googleu kao unikatan tekst? (nisam siguran) Redovnim sadrzajem bi trebao dovesti posjetioce na web.

Ovo kazem jer sam slicno uspjeo na domacem trzistu gdje sam imao jake kljucne rijeci na kopirani bukvalno sadrzaj i pored toga bez nekog pretjeranog seo znanja ni rada oko toga, na besplatnom .wordpress.com domenu sam dosao do oko 1000 unikatnih posjeta dnevno... clanke sam u pocetku redovno kopirao kasnije sedmicno pa mjesecno... i tek kada sam skroz prestao posjeta je pocela padati... Zbog toga nesto mislim da bi na eng. jeziku mogao preci ovim radom bar 5000 unikatnih dnevno kroz odredjeno vrijeme (moja procjena godinu dana)... Velike su sanse da grijesim, ali dok ne probam mislim da necu dobiti odgovor Smile i bilo bi zanimljivo za vidjeti visinu cijene klika na takvom webu...
25-09-2015, 04:05 PM
Profesora engleskog ima toliko da bi sigurno mogao da nadjes nekoga da ti pise tekstove za relativno sitne novce,a da tvoj sajt bude mnogo bolji od toga sto ti planiras da bude.

CheapWindowsVPS
26-09-2015, 09:46 PM (This post was last modified: 26-09-2015 09:47 PM by visitor.)
Mozes takodje pronaci nekog za "proofreading" engleskog teksta koji bi ti napisao. Posto kazes da ti je gramatika losa... Vidi da li ti se vise isplati da ti prevodi ili pise tekstove neki nas profa engleskog jezika ili da ti neko odradi proofreading. Ja mislim da je ovo drugo ipak isplativije.

I am your visitor, be nice to me!

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Zanimljiv način za ispravno pisanje fraza na Engleskom jeziku! sema 5 5,932 18-09-2015 05:43 PM
Last Post: cwvps
  Alati za generiranje naslova na Engleskom jeziku sema 0 2,625 22-07-2014 11:19 PM
Last Post: sema
  Photoshop tutorijali na "našem" jeziku? kuliram 7 4,128 10-02-2012 11:57 PM
Last Post: mariopatija

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)