Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izgradnja liste za Affiliate marketing, pomoć
» Kako da započnem s affiliate marketingom koji se zasniva na izgradnji liste i slanju newslettera?
10-05-2014, 12:34 AM (This post was last modified: 10-05-2014 12:39 AM by LukaRi.)
Izgradnja liste za Affiliate marketing, pomoć
Znači krenuo sam s affiliate marketingom preko Clickbanka. Odabrao sam proizvod Venus Factor, uglavnom program za mršavljanje za žene koji se osniva na kontroli tog nekog hormona specifičnom prehranom.... Da ne duljim o tome što nije toliko bitno...
Koliko sam shvatio, dobar način bio izgradnja email liste preko koje bi slao newslettere u kojima bih prodavao svoj proizvod. Kreirao sam landing/squeeze page koji sam promovirao preko stranice Eleavers (neki advertising page) gdje sam dobio nekih 50-70 klikova i nista te nesto sitno preko facebooka gdje sam dobio 20 klikova brzo, puno sam ih platio a isto nisam dobio nista, zato sam prekinuo sve to. Pretpostavljam da sam krivo započeo i zato molim neki prijedlog Naime dobio sam i taj neki kupon od 400kn na AdWordsu (nakon sto potrosim prvi 100kn), doduse jos ga nisam aktivirao jer ne znam kako poceti s time (znam tehnicki kako ali ne zelim popusiti tu lovu), zato i pitam vas da mi pomognete sto se tice tih keywordsa i svega toga sto mi je bitno za profitabilnu kampanju.
Ovo je moja landing stranica:
[Image: vfWgce1.png]
Nakon sto se upisu podaci i potvrdi subscription (nakon cega se automatski ide na Venus Factor stranicu gledati taj video, sve naravno preko mog hoplinka) , dobije se mail koji salje autoresponder stranice Getresponse koju koristim za sve to. U tom mailu bi stavio neki besplatan ebook, par informacija o programu i link za kupovinu preko mog affiliate linka.
Zanima me što vi sve mislite o tome, kako najlakse i najjeftinije do kvalitetnih mailova, kakve poruke da im saljem, koliko cesto, da li da odma udarim sa linkovima za kupovinu ili prvo par besplatnih stvari,...? Da li je uopce dobro sto sam se opredjelio za proizvod koji ima ogroman gravity (preko 500) i koji je samo za žene? I na kraju kako bi pokrenuo tu kampanju preko adwordsa bez da spržim tih 500kn na krivi način. I uz sve to da li bi uopce takvo sto smio raditi na Adwordsu jer citam da zabranjuju taj affiliate marketing, iako moj landing page ne odaje direktno to? Ako se ne smije, koja je alternativa?
Molio bi kako biste mi pomogli jer me to stvarno jako zanima, a nemam preveliki budget za investiranje, pogotovo ne za pogrešno investiranje... Svaka pomoć je dobrodošla, nisam jedan od onih koji misle u roku od 24h zaraditi 1000$, znam da tako ne ide, ali samo zelim neka vasa iskustva i savjete da krenem što lakše. Smile
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
10-05-2014, 09:13 AM
RE: Izgradnja liste za Affiliate marketing, pomoć
Procitaj i ovo, mozda ti pomogne...
http://www.istokpavlovic.com/blog/email-marketing/

ativar, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
Find all posts by this user
10-05-2014, 01:32 PM
Ja bi ti prije svega preporučija ako već ne koristiš da implementiraš nekakav tracking. Može proć prosper202, voluum ili nešto slično.
Kad implementiraš tracking preporučija bi ti da uz taj landing page testiraš još najmanje još jednu varijaciju, priminiš sliku, naslov, call to action ili nešto slično. Jer male promjene mogu stvarno puno poboljšat konverzije. A tracking ti daje informacije o svemu tome i o različitim izvorima sa kojih dovodiš posjetu.
A pogotovo ako plačaš oglašavanje i neznaš odakle ti dolaze konverzije onda praktički bacaš lovu u vitar.

Šta se tiće dovođenja leadova ja san ima dosta dobre rezultate na facebooku i tumblr-u.
Squeezeve sam promovira na svojim facebook stranicama i tumblr blogovima. Tako sam izgradija solidnu listu ali zbog određenih problema nisam je niti proba kvalitetno monetizirat.
Tako da možeš probat na taj način da izgradiš svoju publiku kojoj češ moć više puta promovirat svoj squeeze, a možeš i probat kontaktirat vlasnike velikih stranica u tvojoj niši da objave tvoj post za nekakvu novčanu naknadu.
Ali tu tribaš pazit da stranica sadržava tvoju ciljanu demografiju.

Sa drugim izvorima i nemam nekog pretjeranog iskustva šta se tiće gradnje email liste, a također nemogu ni ništa pametno napisat vezano za monetizaciju.

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thanks given by (1): LukaRi
10-05-2014, 03:10 PM
First things first - landing page ti ništa ne valja, ako je to sve što ima. Zašto bi ti ljudi dođavola ostavili svoj mejl, pa ništa im nisi dao, nikakav razlog da skinu tvoj ebook. Pored toliko dostupnih informacija na netu, na lp moraš da ih ubediš da im treba baš tvoj ebook. Ovako možeš do sutra da dovodiš posetioce, ako ti konverzija bude i 0,01% poješću svoj jezik Winking

Pogledaj malo druge landing pages u niši i vidi kako su oni to napravili, napiši šta sve dobijaju u ebook-u, naglasi koristi koje će imati od njega (koliko cm u obimu mogu da skinu, lupam ali nešto tako direktno i merljivo) ili angažuj profesionalnog kopirajtera da ti to sredi. Pritom, jako vodi računa da ih ne lažeš o tome šta je u ebook-u - dakle, naglasi koristi ali ne izmišljaj ono čega nema ako hoćeš kvalitetnu listu, tj. da ti pretplatnici kasnije veruju kad im pošalješ neki offer.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (2): LukaRi, sema
10-05-2014, 05:21 PM
Hvala ljudi puno na odgovorima sve sam proučio što ste mi dali i stvarno pomaže. Zanima me još konkretno kako da unaprijedim svoj Landing Page, da li da stavim i one Before/After slike, pali li to i podiže li konverzije i da li da se opredijelim za one dugačke landing pageve sa puno sadržaja ili kratke catchy (nešto kao ovaj što sam stavio samo bolji). I što me najviše zanima je kako da dobijem taj traffic, primarno preko adwordsa jer imam neki taj bon pa eto, kako da odaberem keywordse, koliko da trosim, kakve reklame da stavljam...
10-05-2014, 05:37 PM
(10-05-2014 05:21 PM)LukaRi Wrote:  Hvala ljudi puno na odgovorima sve sam proučio što ste mi dali i stvarno pomaže. Zanima me još konkretno kako da unaprijedim svoj Landing Page, da li da stavim i one Before/After slike, pali li to i podiže li konverzije i da li da se opredijelim za one dugačke landing pageve sa puno sadržaja ili kratke catchy (nešto kao ovaj što sam stavio samo bolji). I što me najviše zanima je kako da dobijem taj traffic, primarno preko adwordsa jer imam neki taj bon pa eto, kako da odaberem keywordse, koliko da trosim, kakve reklame da stavljam...

Šta se tiće landing pagea vridi ono da je predpostavka majka svih za*eba. Naravno postoje neke generalne stvari koje dobro prolaze, dosta toga ti je i Jelena napisala. Ali kod toga je kljuć testiranje. Testiraš više varijacija i vidiš koja najbolje prolazi tvojoj publici i onda nju usavršavaš.
Evo ti jedan dobar primjer:
[Image: Perfect-Landing-Page-sm.jpg]

Malo prokopaj i njihov blog: http://blog.hubspot.com/
Imaš stvarno dosta templatea i savjeta svugdi po internetu, samo tribaš malo više istražit.

A šta se tiće Google Adwordsa tu nemoj žurit, nego prvo dobro istraži šta i kako i onda kreni. Imaš dosta materijala i tutoriala svugdi okolo.

FPTraffic - Najbolji Alat za Facebook Automatizaciju
Thanks given by (2): LukaRi, vandanic
19-05-2014, 09:16 PM
Evo javljam vam se sada nakon sto sam sve to poslozio. Znaci napravio sam landing page sa vise sadrzaja otprilike po tom templateu. evo link venusfactorprogram(.)gr8(.)com -samo maknite ove zagrade ne smijem stavljati linkove a mislim da je jos gore da stavljam ss cijele stranice. Znači registracijom se dobije mali popis 15 namirnica koje su dobre za mrsvaljenje bla bla... I pokrenuo sam kampanju na adwordsu, imam 500 kuna i potrosio sam 100kn i doslovno niti jedan eMail nisam dobio od 26 klikova. Keyword sam samo stavio [how to lose weight] oglas je sasvim normalno napravljen: [Image: lOEzVdD.png]
U čemu je problem, gdje grješim da je svih 26 klikova otislo sa stranice?
19-05-2014, 09:49 PM
Pozdrav Luka,

Bacio sam oko na tvoj i sajt i imam par kritika koje će ti možda biti od pomoći. Naime, landing page ti ne izgleda naročito profesionalno i nemaš dovoljno sadržaja. Takođe, osim jednog dugmeta i par boldovanih reči ne vidim ništa što bi ohrabrilo ljude da se prijave za mailing listu. Dalje, ovaj testimony bi mogao da bude mnogo lepše uređen, a jedno svedočenje je retko dovoljno da ubedi ljudi. Za kraj bih još rekao da možda i nije loša ideja da se ovi veliki brendovi koji si naveo na dnu malo bolje istaknu. Verujem da neko ima bolje iskustvo sa tim.

Uopšteno dizajn ne odgovara 2014. godini... Sorry

Evo par malo bolje odrađenih sajtova iz ove niše koji će ti možda biti inspiracija
Code:
http://www.semanticflow.com/blog/wp-content/uploads/2012/10/landing-page-design-portfolio-66.jpg

http://www.garyjtalley.com/img/art/fiberlean_lp.jpg

http://3.s3.envato.com/files/77614459/previews/screen2.jpg (Lep dizajn, ali nema ništa vezano za sign-up i slično)

Mislim da je bolje da je novac uložen u dizajn / copyrighting nego odmah u reklamiranje.

Ukoliko ne koristiš Google Analytics obavezno dodaj kod na svoju stranicu. Ovo će ti dati malo više informacija o tvojim posetiocima kao npr: koliko se dugo zadržavaju na stranici, koje pretraživače koriste, da li su svi sa desktop uređaja ili dolaze sa mobilnog telefona, iz kojih su zemalja, koliko imaju godina itd.

Sve najbolje!

Hello there young padawan :)
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Thanks given by (1): JelenaM
19-05-2014, 09:56 PM
Quote:http://www.whydontyoutrythis.com/2013/06...-fast.html
- jedan od rezultata

Ono što nudiš u zamenu za mejl nije baš preterano primamljivo ljudima - em ne rešava problem (kako što bi to npr. uradio ebook "Lose 5 inches from your belly in 10 days", lupam), em se lako dolazi do te informacije i bez ostavljanja mejla. Ako si se baš nameračio da ti ovaj ebook bude bait, onda moraš bolje da ga "prodaš". Na LP ti pričaš o tom Venusu i onda potpuno nevezano za njega pominješ i ebook i to na vrlo neupadljiv način.

Bolje je nego ranije, ali ti treba ili daleko vredniji ebook ili daleko ubedljivija prezentacija ebooka (zapravo, SVAKAKO ti treba daleko ubedljivija prezentacija). Deluje mi da misliš da je sve što treba da uradiš da napraviš LP i dovedeš ljude, ali to je samo deo procesa - kad ih dovedeš, LP treba da ih UBEDI da im treba to što nudiš. Kapiraš?

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
19-05-2014, 10:07 PM
Hvala, znači po vama je taj landing jos uvijek nedovoljan. Problem je sto stranica Getresponse preko koje to radim stvarno ne daje nista bolje ima veliki problem jer je nemoguca integracija s analiticsom... Mozda da probam sa stranicom "Lander", imaju stvarno odlicne mogucnosti za uredivanje landinga,integracija sa mailchimpom i analiticsom, ali url je katastrofa, onda bi morao kupiti i domenu, jelda?
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Email marketing tutorial - Aweber revealed 5 12,352 02-11-2015 01:17 PM
Last Post: danijel99
Rolleyes Email marketing - Aweber/iContact bigli100 1 4,911 24-11-2014 07:14 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  iskoristivost mailing liste Tolkien11 2 5,079 25-06-2012 01:50 PM
Last Post: sema
  Email marketing tips & tricks - Zanimljiva stranica InFlames20 3 9,447 19-10-2011 12:07 PM
Last Post: freemind
  Legalnost mailing liste ? Avitra 2 5,883 10-10-2011 11:24 AM
Last Post: Avitra
  Automatika građenja liste M00nlander 1 4,566 12-03-2011 06:39 AM
Last Post: rovad
  Jedan lep primer gradnje e-mail liste DavidVictor 7 9,529 17-12-2010 09:58 PM
Last Post: DavidVictor
  E mail marketing kule 6 9,390 28-01-2010 12:58 PM
Last Post: Hellas

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)