Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drastican pad poseta od google ka sajtu
09-10-2014, 08:24 PM
RE: Drastican pad poseta od google ka sajtu
Bas tako, evo vise informacija o updejtu:
Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu.

HD Wallpapers Web Hosting Srbija
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
28-01-2015, 12:41 AM
Drustvo, sta da ocekujem od ovog sajta Gosti i korisnici koji nisu aktivirali svoj račun ne mogu vidjeti linkove u porukama. Da bi vidjeli linkove registrirajte se ovdje ili aktivirajte svoj račun klikom na konfirmacijski link u e-mailu. ?

Kada je bio panda update pre par meseca, sajt je izgubio vise od 90% poseta. Nakon toga sam izbrisao sam dupliran sadrzaj na sajtu prema webmaster tools-u.

Da li neko zna odgovor sta da radim sa njim, neki predlog?

28-01-2015, 05:55 PM
bestwallpaper-hd.com is possibly penalized or sandboxed by google!
A uz to je i banovan od strane Gugla. S obzirom da je Panda bila krajem septembra, u sanbox-u ćeš ostati sigurno do marta meseca a mozda i duze...
Ako se stvari ne poprave do tada, počni da razmišljaš o novoj domeni i 301 redikciji... Sigh
09-03-2015, 05:44 PM
Moja teorija je da je bestwallpaper-hd.com upao u sandbox nakon Pande updejta.
A ne razumem kako je banovan kada ga ima u google pretrazi ???

Jos uvek se nista ne dogadja, posete od google vec duze vreme starniraju na 50 dnevno.

Imam i drugi sajt isto sa wallpaper-ima, ali sada sam siguran da sam samo imao srece sa prvim da dobijem velike posete (bez preteranog reklamiranja), jer taj drugi nikako da krenu posete od google, na minimum su.

Gubim nadu da ce se ikad vratiti kao sto je nekad imao posete i da budem u prvim stranicama na google pretrazi, ubacujem sadrzaj skoro svaki dan.

06-04-2015, 09:17 PM
Danas sam registrovao novi domen i uradio 301 redikciju.
Pa cemo videti sta ce se desiti, da li cu povratiti stare posete....

02-02-2017, 05:11 AM (This post was last modified: 02-02-2017 05:15 AM by 1van.)
Pozdrav jos jednom od mene drugari.

Zelim da podelim sa vama svoje iskustvo koje sam imao sa mojim sajtom (prvi naziv-domen bestwallpaper-hd.com - osnovni)

Potrebna mi je vasa strucna pomoc, jer nisam trenutno u stanju da shvatim razlog penala mom sajtu.

Pre 3 godine sam (februara 2014) pokrenuo sajt (domen bestwallpaper-hd.com) nakon 8-9 meseci dobio sam penal penguin i panda od strane google tacnije u novembru 2014, a imao sam preko par hiljada poseta dnevno od google-a.

Nedugo nakon toga (aprila 2015) registrovao sam novi domen bestwallpapers-hd.com i preusmerio (301) ka tom novom domenu. Izbrisao sve lose backlinkove prema nekim evidencijama.
Kupio sam najnoviju azuriranu skriptu, odnosno novu verziju skripte, to tada sam koristio zastarelu.

Sajt je sa novom redirekcijom poceo da vraca posete i dosao je do 2.500 od google dnevno i tako je kontstantno sve do sada imao svakodnevne posete, dok se nije desio poslednji penguin updejt novembra 2016 i sajt je pogodjen ponovo kao pre 2 godine i posete su pocele ubrzano i da padaju i dosle su od google na 300 dnevno.

Nisam znao sta da uradim, pa sam ponovio ono prethodno (registrovao sam novi 3 domen pre mesec dana januara 2017) bestwallpaperhd.net i sada sa ovim novim domenom radim sajt, posete su oko 300 dnevno od google.

Potrebna mi je vasa pomoc ako je neko imao slicna iskustva, ne znam koliko ste u mogucnosti da mi kazete, ali u nadi da ce mi neko pomoci da resim svoj veliki problem da mi kaze sta je najbolje da uradim sledece, jer dosta truda i vremena sam ulozio u ovaj sajt.

Da li da vratim sajt na neki stari domen, da li da pustim sa ovim najnovijim domenom da ponovo dobija posete dok ne porastu, stvarno ne znam sta je najbolje sledece uraditi!? Ne bih zeleo da mi se ponove ove stvari, odnosno da me i dalje lose pogadjaju google updejti.

REZIME
1. prvi domen bestwallpaper-hd.com - pogodjen penalom (mislim da je penguin i panda u isto vreme)
2. drugi domen bestwallpapers-hd.com - pogodjen penguin-om
3. Novi domen bestwallpaperhd.net - trenutni domen za sajt

Hvala vam.

08-02-2017, 02:57 PM
Bilo ko da pomogne, bio bih veoma zahvalan!

08-02-2017, 05:14 PM (This post was last modified: 08-02-2017 05:19 PM by Lakisa94.)
Ukoliko nemas lose backlinkove, a kao sto sam pogledao ti uopste nemas ni backlinkova jedini razlog tvog penala je to sto na 8400 stranica imas identican tekst u description to jest:

Download ""wallpaper from the above display resolutions for HD, Widescreen, 4K UHD, 5K, 8K Ultra HD desktop monitors, Android, Apple iPhone mobiles, tablets.If you don't find the exact resolution you are looking for, go for 'Original' or higher resolution which may fits perfect to your desktop.

i drugi sajtovi imaju slicne tekstove al opet vrte par njih u rotaciji, mislim problem zbog penala moze da bude ili ON PAGE SEO ILI OFF PAGE SEO, koliko vidim na tvom sajtu ti backlinkova nemas tako da problem je do on page seo, a jedino sto mi ide u glavu je ovaj tekst koji se iznova i iznova ponavlja na svim stranicama.

Posalji mi listu backlinkova iz google webmaster tools excel file pa cu ti reci tacno sta je problem . Smile
Send this user an email Find all posts by this user
22-02-2017, 10:19 PM
Da se probijes dobro, kupi PBN linkove i problem resen. Jeste da su skupi ali se i isplati. Samo pronadji najbolje KW za tvoj sajt i cepaj po njima.
09-03-2017, 03:01 AM
@Lakisa94 - mozda si u pravu, mozda je zbog on-page seo.

Ali koliko vidim svi sajtovi iste niche imaju tekst kao ja, pa zadrzavaju mesto.

Sto se tice backlinkova, ima ih par stotina, ne znam koliko je to malo ili mnogo.

@NemMG cim budem u mogucnosti, ukoliko smatras da je zaista vredno, mogu to uraditi.

10-03-2017, 12:42 PM (This post was last modified: 10-03-2017 12:43 PM by kres0.)
1van možda je i razlog to što si redirectao domene koje su vec dobile penale?
Probaj novi sajt i samo kvalitetne backlinkove bez redirecta i pbn, također probaj neki softver da ti za svaku stranicu ubaci neki unikatni text
17-03-2017, 06:59 AM
Sve nove registrovane domene na kojima mi je sajt radio neko vreme, su redirektovani na prvi domen (bestwallpaper-hd.com) i posete se lagano vracaju..

Nije mi jasno zasto?
Domen je bio dobio penal pre vise od godinu i po dana, zacudjen sam, vec sam izgubio nadu za bilo kakve posete!?

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako da povecam broj domena prema sajtu acat 1 896 26-01-2016 04:36 PM
Last Post: josip150
  Stari tekstovi na sajtu i šta sa njima ? novii 6 1,083 06-02-2015 06:48 PM
Last Post: sunbeach
  Duplirani tekst na sajtu Spartanac 4 917 13-03-2014 08:45 PM
Last Post: Spartanac
Smil42c642f95f382 Da li Google koristi Google Analytics protiv nas malih igrača ? mrgood 63 8,969 08-03-2014 05:03 AM
Last Post: mishop
  Google.hr među rezultatima na Google.hr adikcija 4 2,098 25-09-2013 09:46 AM
Last Post: adikcija
  Google izvrsio redirekciju sa google.com na google.rs jokara25 7 4,046 21-12-2011 10:17 AM
Last Post: tryengraved
  Google.com u odnosu na lokalni Google pretrazivac Jokja 17 5,104 02-09-2011 08:46 AM
Last Post: Davor Bomestar

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)