Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koju karticu koristiti?
28-01-2014, 11:53 AM
Koju karticu koristiti?
Postovanje svima na forumu, citam Vas forum vec neko vreme ali nisam nista postovao. Sada imam veliki problem pa sam se odlucio da ga iznesem i zatrazim pomoc. Naime, poceo sam ozbiljno da se bavim online marketingom (citaj: trgovinom), i polako je doslo vreme da se izvrsi isplata. Posto radim sa stranim licima, ovo su samo neki od dostupnih servisa preko kojih oni mogu da uplacuju novac: paypal, moneybookers, webmoney, bank transfer, paysafecard. Mene konkretno zanima koji od navedenih servisa je najpouzdaniji, najbrzi i najpreporucljiviji za koriscenje iz ove napacane zemlje? Upucen sam da sto se PP tice jos uvek nismo u mogucnosti da podizemo novac sa racuna.

Takodje me zanima koji od navedenih servisa je najbolje resenje da ja izvrsim uplatu. I jos jedno pitanje, ako sa kreditnom karticom zelim da uplatim novac, koja kartica se preporucuje i preko koje banke da je trazim? Da li je moguce da sve navedeno bude izvrseno odjednom, pod tim mislim da otvorim recimo devizni racun u toj i toj banci i trazim tu i tu karticu i stvar resena? Imao sam problem dok sam bio u Vojvodjanskoj banci, naime kod njih sam imao i tekuci i devizni racun. Za devizni sam dobio visa electron sa kojom nisam mogao nista da placam posto kartica nije imala CVV code na poledjini (znate one poslednje 3 cifre) pa mi je samim tim bila beskorisna...A lepo sam im objasnio u koje svrhe mi treba kad sam otvarao racun. Niti sam ja poznavalac na ovu temu, niti je ocito sluzbena radnica u banci imala pojma o cemu se radi. Ugasio sam sve sto sam imao u doticnoj banci i zelim da predjem u drugu, ali dok ne dobijem neke saveta necu nista da preduzimam. Dakle molim Vas, koja banka i kakva kartica su mi najbolje resenje za gorenavedena pitanja?

Hvala unapred!
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
28-01-2014, 09:47 PM
RE: Koju karticu koristiti?
Ne znam za Srbiju ali ja koristim Visa Electron Debit Card u Reiffeisen banci.

Koristi i Skrill i PayPal. Skrill da primaš novac a PayPal da šalješ novac. Neko iz Srbije će dati bolji odgovor o bankama iz Srbije.

Elgato - jednostavan nacin placanja racuna
Visit this user's website Find all posts by this user
28-01-2014, 09:50 PM
Ja vec par godina koristim Visa karticu za internet Banke Intesa i sve radi kako treba. Plus uvek mogu online da proverim trenutno stanje na racunu. Ceka se nekih 14 dana da stigne pa ako ti nije hitno onda je to super resenje.

MyThemeShop.com aff link
28-01-2014, 11:12 PM
(28-01-2014 09:47 PM)Vatra Wolf Wrote:  Ne znam za Srbiju ali ja koristim Visa Electron Debit Card u Reiffeisen banci.

Koristi i Skrill i PayPal. Skrill da primaš novac a PayPal da šalješ novac. Neko iz Srbije će dati bolji odgovor o bankama iz Srbije.

Može ovako al ja preferiram samo paypal .

Magazin - Ljepota i zdravlje
28-01-2014, 11:35 PM
Hvala na odgovorima. Da se nadovezem:
@rigor04:Koju konkretno Visa karticu?
@gamerxyz: Ne mogu samo Paypal posto se sa Paypala ne moze podizati novac iz Srbije.

Dakle Skrill izgleda kao najbolje resenje, ali koju tacno karticu da koristim u svrhe uplate/isplate i da je nakacim na Skrill nalog?I takodje da li ta ista kartica moze da se koristi kao vid placanja na vecini sajtova (gde pise pay with credit card itd)?
29-01-2014, 12:02 AM (This post was last modified: 29-01-2014 12:03 AM by rigor04.)
Internet kartica, tako se zove. Vise na http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=451

Lako se veze za Paypal i placas bez problema. Za verifikaciju na Skrill preporucujem da ne zurite da unosenjem iznosa koji je skinut vec sacekati 8-10 dana pa tek onda probati. Vec sam pisao da sam imao problem sa tim i da mi je blokirana ta kartica na Skrillu.

Druga varijanta koja je super radila sa Skrillom (za placanje) je Visa Gift kartica Erste banke. Vadi se za 15ak minuta i moze da se koristi odmah sutradan cim je aktiviraju. Detaljnije na http://www.erstebank.rs/rs/Stanovnistvo/...on_kartica

MyThemeShop.com aff link
29-01-2014, 12:34 AM
Ovako, Komercijalna isto ima internet karticu (tako se i zove) kojom možeš da plaćaš i online i na POS terminalima, vezana je za dinarski račun ali možeš da plaćaš u kojoj hoćeš valuti. Dugo sam je koristila pre nego što sam potpuno prešla na Payoneer, nikad problema. Ako šalterski službenici nešto i ne znaju da ti kažu, Call Centar im je odličan.

Za povlačenje je od opcija koje si naveo Scrill verovatno najbolji, a onda verovatno i njihova kartica da bi novac došao do tebe (pisali su neki članovi o tome, nisam baš upućena ali pogledaj http://www.internetzarada.org/skrill-car...9857.html) - ja sam povlačila direktno na račun, ali to je bilo davno pa ti ne mogu dati precizan odgovor. A onda mislim nešto, ako ćeš već da uzimaš Scrill karticu, trebalo bi da njom možeš i da plaćaš - pa ti domaća i ne treba.

Ja sad za skoro sve koristim Payoneer, i za plaćanje i za povlačenje novca, i toplo ga preporučujem za slučaj da ti se otvori mogućnost da povlačiš novac na taj način.

Može i ovako!
wwwrite.rs - online kurs Pisanje bloga za klijente
Thanks given by (1): mindhunter
29-01-2014, 02:33 PM
Jos jednom hvala, pogledao sam sve navedene linkove koje ste mi dali i malo mi je jasnije. Koliko sam shvatio u moje svrhe je najbolja opcija Visa Electron sa kojom mogu i da podizem novac sa bankomata i da mi pristizu novci putem interneta. I takodje mogu da je nakacim na Skrill i Paypal nalog. Da li sam dobro shvatio? Takodje mislim da mi je najbolja opcija Intesa. Da ponovim, u Vojvodjanskoj banci sam imao otvoren i tekuci i devizni racun, dali su mi Internet Karticu koja nije imala trocifreni kod i samim tim mi je bila beskorisna posto 99% sajtova gde se trazi dodavanje kartice zahteva pomenuti kod. Pod pretpostavkom da su sluzbenici u pomenutoj banci apsolutno nekvalifikovani u mom gradu, razumem da sam dobio karticu koju ne mogu da koristim u svoju svrhu, zato i ne zelim da napravim istu gresku 2 puta.

Moj prijatelj ima Visa Electron karticu i sa njom je placao putem interneta na vise inostranih sajtova. Pokazao mi je karticu, i ona naravno ima 16 cifara napred i cini mi se 7 nazad od kojih se poslednje 3 traze (CVV). Ali kad sam ga pitao da li je moguce da mu na racun legnu pare iz inostranstva i da ih podigne na bankomatu sa tom karticom rekao je da ne zna.
26-04-2014, 11:42 PM
Pozdrav svima! Waving

Citala sam vas, pa odlucih i da se uclanim. Naravno, nisam dosla ovdje (u ovu temu) samo da bih vam to rekla. Biggrin Naime, imam par pitanja. Nadam se da nisam promasila temu, ali sa ovoliko pitanja, vjerovatno i jesam. Izvinjavam se unaprijed.

Imam Internet karticu povezanu sa PayPal-om. Intereresuje me koja kartica, odnosno sta je najpovoljnije (citaj: sta ce me najmanje kostati) da koristim? PayPal mi skine 5$ za transfer novca, a karticu jos nisam upotrijebila pa da znam koliku ce mi proviziju skinuti prilikom podizanja novca. Je l' znate (mislim, znate sigurno, nego ne znam kako da preformulisem pitanje Biggrin , ali pssst Secret) koliko novca skida i da li se placa konverzija $ u KM?

Citala sam malo za Payoneer, je li mi on povoljniji od Internet kartice (mada ne bih rekla)?

I, je l' treba da placam porez? Kako to uopste ide?
Find all posts by this user
30-04-2014, 04:42 PM
Pa, nemoguce da niko nije vidio post iznad, odnosno da je vidio a ne zna ili ga mrzi da odgovori...
30-04-2014, 04:50 PM
(26-04-2014 11:42 PM)Talu Wrote:  Pozdrav svima! Waving

Citala sam vas, pa odlucih i da se uclanim. Naravno, nisam dosla ovdje (u ovu temu) samo da bih vam to rekla. Biggrin Naime, imam par pitanja. Nadam se da nisam promasila temu, ali sa ovoliko pitanja, vjerovatno i jesam. Izvinjavam se unaprijed.

Imam Internet karticu povezanu sa PayPal-om. Intereresuje me koja kartica, odnosno sta je najpovoljnije (citaj: sta ce me najmanje kostati) da koristim? PayPal mi skine 5$ za transfer novca, a karticu jos nisam upotrijebila pa da znam koliku ce mi proviziju skinuti prilikom podizanja novca. Je l' znate (mislim, znate sigurno, nego ne znam kako da preformulisem pitanje Biggrin , ali pssst Secret) koliko novca skida i da li se placa konverzija $ u KM?

Citala sam malo za Payoneer, je li mi on povoljniji od Internet kartice (mada ne bih rekla)?

I, je l' treba da placam porez? Kako to uopste ide?
Kad povlacis pre 1vog u mesecu skidace ti uvek $5 tako da namesti da automatski povuce sav novac na karticu 1vog u mesecu i uzivaj, a sto se tice provizije prilikom podizanja to je trenutni dnevni kurs.
30-04-2014, 05:21 PM
Cekaj, govoris o PayPal-u; tu namjestim da mi automatski skida 1. u mjesecu i nece mi uzimati 5$? A mogu li manuelno da prebacim novac 1. u mjesecu i isto da mi ne skine 5$?

A koja mi je kartica najpovoljnija za koriscenje? I moram li porez placati, hoce li mi neko objasniti?

Hvala, Aleksandre.
30-04-2014, 11:56 PM (This post was last modified: 01-05-2014 12:02 AM by Igor Tomić.)
(30-04-2014 05:21 PM)Talu Wrote:  Cekaj, govoris o PayPal-u; tu namjestim da mi automatski skida 1. u mjesecu i nece mi uzimati 5$? A mogu li manuelno da prebacim novac 1. u mjesecu i isto da mi ne skine 5$?

A koja mi je kartica najpovoljnija za koriscenje? I moram li porez placati, hoce li mi neko objasniti?

Hvala, Aleksandre.

Talu, verovatno niko ne koristi sve kartice pa baš da zna napamet šta je najpametnije koristiti. Paypal koliko znam ima oko 3% provizije kada primaš novac + nekih 0.3$ po svakoj transakciji, a sam ti bez troškova šalje novac na karticu početkom svakog meseca. O Payoneeru sam pisao ovde http://igortomic.net/payoneer-mastercard...-u-srbiji/

Drugar kaže da je Skrill mnogo jefitniji, valjda oko 1.8e za svako podizanje novca i to je to (ne računajući naručivanje same kartice za bankomate), nisam siguran, proveri.

Da li porez moraš plaćati? Naravno da ne. Ne moraš ništa da radiš, ali ako te neko pikiria, a porez ne plaćaš, slede propisane sankcije. Smile O ovome je jako nezahvalno govoriti javno, te stoga predlažem da prodiskutuješ svoju situaciju sa knjigovođom.

(30-04-2014 04:42 PM)Talu Wrote:  Pa, nemoguce da niko nije vidio post iznad, odnosno da je vidio a ne zna ili ga mrzi da odgovori...

Ne važi ovo samo za tebe, već sam mnogo puta primetio. Ljudi postave pitanje na forumu (a često dobijam i emailove) i očekuju da će im to rešiti sve nedoumice.

Kažeš da ljudi ne znaju ili ih mrzi da odgovore. Ja imam limitrano znanje i ne mogu ti reći koja je kartica najbolja. Sumnjam da iko može. Ja mogu samo da prenesem svoje iskustvo, a ostalo moraš da istražiš za sebe. Ne mrzi me da odgovorim, ali imam mnogo posla i voleo bi da mi dan traje mnogo duže. Možeš da pretpostaviš da mi pisanje po forumu nije prioritet, što mi deluje logično i što me dovodi do kontra pitanja tebi.

A to kontra pitanje bi bilo - da li je moguće da je tebi ova tema bitna, a da se nisi sama potrudila da nađeš odgovor, ne računajući postavljanje pitanja na forumu. Smile Jer meni kada je nešto bitno, isto ću postaviti pitanje na forumu, ali ću se potruditi i da sam dođem do odgovora. Naravno da to traženje odgovora oduzima vremena, ali isto tako i drugim ljudima oduzima vreme da pišu po forumu i ne mogu od njih zahtevati da svoje vreme troše za džabe, kada znam da imaju i druga posla. Uvek postoji i opcija da umesto da trošim svoje vreme nađem nekoga i platim mu za konsultaciju. Uzmi stvari u svoje ruke, nemoj čekati da neko drugi reši problem. Smile

http://igortomic.net
Visit this user's website Find all posts by this user
01-05-2014, 11:23 PM
Oh, kako sam samo naivna pa sam pomislila da neko koristi sve moguce kartice i da su ovdje sveznajuci bogovi e-poslovanja koji samo mene cekaju da mi odgovore na postavljeno pitanje. Sigh

Kad smo kod pitanja, nesto se ne sjecam da sam ti poslala PP ili e-mail i pitala tebe licno da bi mi ti sad ovdje davao objasnjenja kako si ti mnogo zauzet covjek (a ja, avaj, besposlicar koji visi 24/7 na forumu, sa tricava 3 posta). No, u svakom slucaju, postujem tvoje vrijeme i zahvaljujem na odgovoru. Ali, molim te, ne pravi od muve slona.

Mislim da je svima poznato da forum sluzi, izmedju ostalog, za razmjenu misljenja, pa samim tim mi je i pouzdanije da mi "prava" osoba, ili, u ovom slucaju, par osoba kaze svoja iskustva u vezi sa e-poslovanjem (narocito ako su osobe sa ovih podrucja) i dobijem informaciju iz prve ruke. Ali dobro, trebalo je da platim nekoga za konsultaciju (jer mi je licni asistent uzeo godisnji), kako kazes, umjesto sto zapitkujem ovdje i zahtjevam od ljudi ili od jedne sveznajuce osobe (kako se iz tvog posta moze zakljuciti) da mi da biblijsko objasnjenje za svaku karticu ovoga svijeta.

Prema tome, ne vidim potrebu da se tolika frka dize, osim u slucaju hipertrofiranja ega.
30-09-2015, 12:19 PM
Da li je neko upoznat, kako trenutno stoje stvari sa Vojvodjanskom bankom i sa otvaranjem deviznog radi visa electron kartice.

Da li sada ta kartica ima taj cvv kod(u prvom postu je navedeno da nema), pa da li ima izmena sa ovim?

ativar, ponosan član Internet zarada foruma od Jun 2010.
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Skrill karticu u Srbiji dowlaaa90 20 29,861 15-08-2015 11:39 AM
Last Post: Nislijka89
Cool "Od 1. siječnja Porezna će znati baš svaku kunu koju zaradite" pavlek 7 3,772 05-12-2013 07:24 PM
Last Post: Kapetan Bačvica
  Raiffeisen Visa Electron karticu mogu izvaditi i nezaposleni ? Netko 16 16,910 08-03-2011 09:45 PM
Last Post: anarchox

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)