hi Kako dobiti vecu posetu?
Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako dobiti vecu posetu?
17-11-2009, 12:52 AM (This post was last modified: 17-11-2009 01:06 AM by freemind.)
Kako dobiti vecu posetu?
Samo jedna rec je dovoljna = blogger .

Otvarajte blogove dnevno toliko puta koliko udahnete Smile

Malo se salim, ali sto vise blogova sto vise teksta, i poseta ne moze da omane. Kod pisanja teksta, bitan je relevantan sadrzaj, moze orginalan, ali relevantan je najbitniji.Boldovanje, ubaciti dva tri taga i to je sve.
Kod pisanja teksta, preporucljivo je sto smesnije lupetanje.Ne samo zato sto cete imati potrebnu "gustinu" kljucnih reci, vec nekad je to i izduvavanje.
Blogove necete koristiti u vasoj vizit karti, niti se hvaliti u drustvu.Njih koristite samo da ljudi dodju, i sto pre pobegnu preko banera koji cete postaviti na njih ( koji vode do glavnih sajtova) .
Sto vece lupetanje, to bolje, sto vise teksta, to bolje, sto vise blogova, najbolje.
Gledam sada jedan od mojih blogova, koji za dve nedelje vec ima 120 unikata dnevno.I sto najbitnije, dolaze za vazne kljucne reci, odnosno posetioci su "przeni" za moje glavne sajtove .

Primer jednog posta,skracen, preveo sam na srpski:

Wordpress templejti su bitni jer su oni jako vazni kao besplatni wordpress teme.Dobre teme za wordpress su sve one koje imaju dva sajdbara ili templejti sa tri sajdbara.Trazim dobre teme da bi mogao da napravim sajt, ili da ga ne napravim.Ako ga napravim zelim da imam top teme za svoj sajt.U svakom slucaju zelim da nadjem to sto me zanima, a to su besplatni wordpress templejti

Znaci rokanje, i onda takvih 20-tak blogova, 20 postova dnevno, za ove gluposti vam treba 2 minuta dnevno.

Srecno
Inace, da napomenem, a verovatno je poznato google blogger indexira svaki sekund,cim napisete nesto, za par sekudni ste vec u pretrazi
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
17-11-2009, 01:24 AM
RE: Kako dobiti vecu posetu?
2 minute za 20 postova dnevno? Malo pretjeruješ sad, jel da? Winking

A i malo si prejednostavno to sve opisao, al ok...što smješnije lupetanje kod pisanje teksta? Really?!

Online zarada preko authority niche web stranica - vodič za početnike.
Moj superkul, urnebesno šaljiv, neprocjenjivo koristan blog.
Visit this user's website Find all posts by this user
17-11-2009, 04:33 AM (This post was last modified: 17-11-2009 04:34 AM by freemind.)
(17-11-2009 01:24 AM)i.m.warrior Wrote:  2 minute za 20 postova dnevno? Malo pretjeruješ sad, jel da? Winking

A i malo si prejednostavno to sve opisao, al ok...što smješnije lupetanje kod pisanje teksta? Really?!

Mislio sam na jedan post, za 2 minuta.
Ne, nisam pojednostavio. Kada sam rekao sto smesnije, nisam mislio da se sada trudis da budes smesan, vec da pises sta god, bitno je da ima teksta, i da u tekstu boldujes kljucne reci.Ako te ne mrzi, a jos je bolje, da je tekst bar malo smislen, i tice se teme.
17-11-2009, 06:18 AM
jos kad bi te jadne blogove neko pronasao na google-u...Crazy_grin
Find all posts by this user
17-11-2009, 11:12 AM (This post was last modified: 17-11-2009 11:12 AM by freemind.)
(17-11-2009 06:18 AM)smx Wrote:  jos kad bi te jadne blogove neko pronasao na google-u...Crazy_grin

Da,probaj pa ces videti. Napravio sam mali test ovih dana, nisam 7-8 blogova dirao par dana, cisto da vidim,kako ce google reagovati, kada nema novog sadrzaja, jer su to ipak blogovi bez ijednog backlink-a, ali poseta se i dalje povecava.Nisam otkrio nista novo, jer je cinjenica da novi sadrzaj nije uslov za dobro rangiranje, ali ipak, blogovi bez ijednog backlinka i dalje sljakaju bez update-a
Ono sto je dobra stvar u tom zvrljanju, to je da cete dobiti posetioce za neke kljucne reci, za koje ne biste verovali da bi to kucali u pretragu,a imaju veze sa temom bloga.
17-11-2009, 12:27 PM
(17-11-2009 11:12 AM)freemind Wrote:  Nisam otkrio nista novo, jer je cinjenica da novi sadrzaj nije uslov za dobro rangiranje

Nikako se ne slažem sa ovim.
Nov tekst je po meni jako bitan, naravno ako je vezan uz temu i unikatan.

Dijeta
Dijeta
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
17-11-2009, 03:30 PM
(17-11-2009 12:27 PM)octavia77 Wrote:  
(17-11-2009 11:12 AM)freemind Wrote:  Nisam otkrio nista novo, jer je cinjenica da novi sadrzaj nije uslov za dobro rangiranje

Nikako se ne slažem sa ovim.
Nov tekst je po meni jako bitan, naravno ako je vezan uz temu i unikatan.

Sadrzaj je bitan, ustvari je jedino i bitan, ali kazem, update ne mora da postoji, ako si optimizovao sajt/blog za kljucne reci, ili jos bolje ako imas super anchore. Znaci ja mogu da ne pisem godinu dana nista, da imam anchore, a ti da pises svaki dan po 20 puta, bicu bolje rangiran, ako se gledaju samo ove dve stavke
17-11-2009, 03:57 PM (This post was last modified: 17-11-2009 04:07 PM by freemind.)
Ali za instant posetu, ovakva optimizacija bloga i non stop pisanje je dobro, zato sam i napisao ovu tehniku. Poenta je , ako se zeli poseta , a to svi mi zelimo na kraju krajeva, ne treba gubiti vreme na lickanje, na sadrzaj koji ce da odusevi posetioce, treba ga optimizovati za robote , ne za ljude, to je ustvari glavna stvar. Robot ne zna, ako gleda onu moju recenicu gore " ..trazim teme da bi napravio sajt, ili ga ne napravio". Kada neko cita moj blog, misli da ga je pisao retardiran covek, negde mi nude i pomoc Smile , ali on ce sto pre pobeci preko banera ili adsense-a. Na takvim blogovima mi je 4,23 % procenat klika recimo za adsense, a za banere za moje glavne sajtove i do 60 % ( Imam 7 banera, tesko ih je omasiti) .
Znaci, tu recenicu sam pisao iz glave, i sledecu i sledecu, i za ceo post od 15-20 recenica mi treba, kao sto sam rekao 2 minuta.
A vecina Vas ili trazi ili smislja ili trazi od drugoga (forumi) da pisu, da bi dobili isto, a recimo za kljucnu rec iz te "glupe" recenice mi je doslo juce njih 10 unikata.Ne znam da li je sada jasno, sta zelim da kazem.
17-11-2009, 05:16 PM
Vi znate da Google ali vjerojatno i ostale trazilice imaju ljude koji rucno provjeravaju stranice isto? A za adsense da ne pricam. Tako da sa ovakvim sajtovima vrlo lako mozes dobit penaliziranje na trazilici ali osim toga i ban na adsensu. Ok da si sad ti neki veliki igrac pa da im donosis tonu para onda bi ti progledali kroz ruke ali ovako sve mi se cini da ces uskoro komentirati na postovima tipa "koje su alternative za adsense?" itd.

Ako mislis da je to pravi nacin onda sretno. Ali moji savjet ti je mani se ćorava posla i pocni se bavit necime konkretnim.

SaaS SEO Marketing Agency
Thanks given by (1): alen
17-11-2009, 06:31 PM (This post was last modified: 17-11-2009 06:39 PM by Hellas.)
Ovo je totalno pogresan nacin. Svaki takav blog bez kvalitetnog sadrzaja je AFAIK SPBLOG (spam blog). Imam 8 blogova tipa

http://concept-autos.blogspot.com/

I za nesto vise od godinu-dve cak par njih i sa promocijom nisu uspjeli da navuku neku bitniju posjetu zbog duplicate contenta te sam iste jos davno batalio.

Unique Content + SEO je way to go.

Lupati besmislen sadrzaj je glupost.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
17-11-2009, 07:20 PM (This post was last modified: 17-11-2009 07:29 PM by freemind.)
(17-11-2009 06:31 PM)Hellas Wrote:  Ovo je totalno pogresan nacin. Svaki takav blog bez kvalitetnog sadrzaja je AFAIK SPBLOG (spam blog). Imam 8 blogova tipa

http://concept-autos.blogspot.com/

I za nesto vise od godinu-dve cak par njih i sa promocijom nisu uspjeli da navuku neku bitniju posjetu zbog duplicate contenta te sam iste jos davno batalio.

Unique Content + SEO je way to go.

Lupati besmislen sadrzaj je glupost.
\

Pricas o nekom duplicate kontentu, a ja to nigde nisam spomenuo.
Blogovi su totalno originalni, to je jedna od bitnih stvari. To sto si ti imao dupli sadrzaj pa si banovan je normalna stvar, ovo je totalno drugo.

Dbomestar, cak i da neko to proverava, nista lose ne moze da nadje, jedino mogu da kazu da sam mozda nepismen, ili u najgorem slucaju zaostao, ali sve je tu ok.

"Ali moji savjet ti je mani se ćorava posla i pocni se bavit necime konkretnim."

Pa ne poznajes me, i ok je savet.... Vodim 2 firme, treci doo upravo otvaram, a u celoj masineriji imam 57 domena i nekih 560 blogova,stalno zaposlenih-11, i jos 14 honoraraca Smile
I jednu zaposlenu na trudnickom Smile Znaci 12
Ali ceo internet marketing ja vodim, i pomalo se tu i tamo razumem u materiju.
17-11-2009, 07:44 PM (This post was last modified: 17-11-2009 07:45 PM by Davor Bomestar.)
(17-11-2009 07:20 PM)freemind Wrote:  Dbomestar, cak i da neko to proverava, nista lose ne moze da nadje, jedino mogu da kazu da sam mozda nepismen, ili u najgorem slucaju zaostao, ali sve je tu ok.

Dali ti poslujes sa nepismenim ili zaostalim ljudima? Vjerojatno ne. Google je privatna kompanija koja svoje interese gleda u zaradi. Dali bis ti reklamirao svoje proizvode na takvim stranicama? Vjerojatno bis izabrao neke druge, ciljane, sa pravom posjetom. Samim time dolazimo do zakljucka da oglasivaci koji se oglasavaju kod Googla a tako i Google ne vole nekvalitetne sajtove sa nekvalitetnim tekstovima i samim time nekvalitetnom (ona koja ne kupuje) posjetom.

Osim toga Google zeli kvalitetne stranice i na Google-u jer ako nekvalitetne stranice rankigraju i indexirane su kod Googla onda korisnici dolaze do tih stranica. Ako su korisnici nezadovoljni rezultatima a nema razloga zasto bi netko bio zadovoljan sadrzajem ko je pisao netko nepismen i zaostao, onda korisnici ne koriste Google i onda google gubi ljude kojima moze prikazivati svoje oglase. Da citiram Googleovog CEO-a "our users are one click away from leaving" tako da oni uvijek moraju unaprijedjivat svoju trazilicu i user experience samim time eliminirati Splog stranice. Da ti trazis nesto hitno za neku bolest jer ti je neznam djete (nedaj boze) bolesno i naletis na takvu stranicu, dali bis ti bio zadovoljan korisnik? Ja mislim da nebis. Da takvih nadjes na prvih 10-20-50 pozicija sigurno nikad vise nebis koristio Google.

Sve u svemu Ja ne volim lose stranice, drugi ne vole lose stranice a svi smo mi Google-ovi korisnici tako da i od tuda mozes povlacit logiku.
Vjerujem da ce te kad tad G-ev banhammer stici ako budes nastavio s ovom metodom.
I ja sam godinu dana rokao jednu metodu od koje sam malo brljao i muljao i zaradjivao sam pare ali na kraju je Google updejtao algoritam i izgubio sam skoro sav svoj prihod.

Ja sam svoju lekciju naucio da se manim coravog posla i ovaj puta radim kako treba.

Imas toliku masineriju i imas potencijala tj. nacina kako se preorijentirati i stvarno bi savjetovao da se prebacis na izradu kvalitetnijih sajtova. Umjesto BS teksta plati neke pisce koji ce pisat nesto smisleno. Mozes imat toliko zaposlenih samo trazi nekog ko zna pisat dobro (nije tesko nac) i imat ces jos bolji efekt. Barem je to moje misljenje.

Ovo za firme bas i ne kuzim. I ja imam jednu, uskoro mozda drugu, 4 stalnih i jos sta ja znam honoraraca po potrebi ali to nije bitno u ovoj prici. Ako si time htio reci kako si ipak veci igrac nego za sta smo te uzimali onda si samo mogao reci u kojem rangu ti je profit i to je to Tonuge2

SaaS SEO Marketing Agency
17-11-2009, 11:32 PM (This post was last modified: 17-11-2009 11:37 PM by freemind.)
Slazem se u vecini stvari sto si napisao, ali ocigledno se ne razumemo.
Google jeste privatna firma koja gleda svoje interese.Ali u ovom slucaju, nista nije lose uradjeno, osim sto je tekst -amaterski, blago receno.Sve je po PS .Poenta mog posta je bila da se mogu dovuci ljudi na legalan nacin bez nekog posebnog kvalitetnog teksta, znaci orginal-da, relevantnost-da, kvalitet, cimanje i slicno -NE mora. Na osnovu cega ce neko banovati blog? Sve je u redu, samo sam ja iz glave pisao nesto, sto bi neko izgubio dane ili nedelje da nadje, ili da kopira, pa da ispravlja.
Za firme i zaposlene me je iritirala tvoja recenica, da se "manem corava posla.." , ali mozda je bilo i da pokazem kredibilitet, jer je moja zelja da samo pomognem, niti se reklamiram niti zelim neku korist.
Inace moji saradnici, naravno da rade svakodnevno na kvalitetnom sadrzaju na glavnim sajtovima, i cela prica je ozbiljna, ovo je savet za ljude koji su ograniceni i sa vremenom i sa ulaganjima.
Ovo definitivno radi, i na duze staze je ok, jos kada se ubaci backlink sokica, radi pravu stvar.
17-08-2010, 05:12 PM
Nikad čuo za ovakav pristup, nikad naletio na sličnu stranicu... A kad i naletim na neku glupost sigurno ne klikam oglase nego ju gasim...

Neuvjerljiva priča!
17-08-2010, 06:48 PM
google je tupamaros on misli da su seks i sex dva razlicita pojma Skull
Quote this message in a reply
Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako iskoristiti veliku posetu sajta? Borissajkas 13 4,178 16-09-2009 02:32 PM
Last Post: InFlames20

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: