Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdje je problem u zarađivanju novaca na internetu
28-01-2011, 12:50 AM
RE: Gdje je problem u zarađivanju novaca na internetu
asikovac: Ta priča me je dovela dovoljno daleko da mogu da tvrdim da je tako. 10% članova ovog foruma zna o čemu pričam. Drugi pak, ne mogu ni da pretpostave.

Well, žao mi je. Morate se malo potruditi da dođete do onih 1% informacija koje prave razliku. Ne kažem da sam popio svu pamet ovog sveta i da sam sve naučio, ne. To je daleko od istine. Kažem samo da se neke stvari kriju, a upravo te stvari prave onu razliku između hiljade i milijarde.

Hint: Da li je u trci konja, konj koji pobedi zato što je nosom probio cilj pre drugog 10 puta brži, bolji, snažniji??? A recimo, prvi konj zaradi 10 puta više novca na trci od drugoplasiranog.
Ok, I am now busted Tonuge2

Nije nedostižno, bliže je nego što mislite, i veoma lako doći do toga. Ali, tu ste prepušteni sami sebi, a tako je i najbolje.

Never underestimate the power of stupid people in large numbers. Homer Simpson, The Simpsons
Send this user an email Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
28-01-2011, 01:31 AM
Potpisujem asikovac, odlično obrazloženo
@mindhunter, da to je taj davno pročitani članak samo ga je netko još malo doradio od onda

Vjerujte da će 99,9% vaše okoline biti negativno postavljena prema vašim IM ambicijama. Svi misle u većini slučajeva da se radi o kasinu ili nekoj teškoj prevari ili SPAMU. Zbog spammera i jesmo na lošem glasu, a i +to što je ovo poprilično mlada grana zanimanja koju (ipak imamo sreće) su neki već utabali i posjekli korov.

Najbitnije je ono što Neo isto tako istaknio miliun puta "treba biti dosljedan samom sebi". Samo kada shvatimo i zaista odlučimo ništa više nije prepreka već prilika. Svaki početak je težak. Za primjer bi uzeo kako kada sam došao učiti plesati svi su mi rekli da imam dvije lijeve noge. Trebalo mi je duže vrmena i vježbao sam i kod kuće. Nakon nekog vremena ono što je prije zvučalo "odustani" pretvorilo se u "e pa ide to tebi". Što opet govori o mentalitetu ljudi. Nažalost danas živimo u materijalistički orijentiranom svijetu u kojem je vrhunac ismijavati onoga koji je u goroj poziciji od nas.

Ovo je posao tj business i treba se postaviti tako prema tome, jedino onda će rezultati biti dosljedni i kvaliteta postignuta. Većina ne uspjeva zato što i materijale i software koje ima na raspolaganju uzima "zdravo za gotovo".

Za početnike nažalost mogu obećati tri stvari "krv, znoj i suze". Što prije padnete brže ćete ustati. Iskustva se na taj način skupljaju i koriste u svrhu samounaprijeđenja. Većina početnika naiđe na promotivni pakao mailing lista i onda se počnu vrtiti u krug. "vidi 10000$ za tjedan dana", "1000$ dnevno", "32,640$ mjesečno" - a the hell withi it! I tu odustanu.

Bio je jedan experiment sa studentima u kojem su ih pitali dali imaju planove za budućnost. 90% ih je odgovorilo pozitivno. Onda su ih pitali koliko od njih je te planove stavilo na papir. Javilo se samo 2% studenata. Nakon izvjesnog vremena tih 2% je svoje planove realiziralo dok ostalih 88% nije.

Ja za sebe kažem da sam experienced noob - ne smatram se expertom jer bi to bilo krajnje egoistično i glupo. Čovjek ne može sve znati - niti će ikada dostići taj nivo znanja. Pametnije je biti extra dobar u nečemu nego prosiječan u svemu.

Jeste li znali da u srednjem vijeku je čovijek za života naučio onoliko informacija koliko danas upijete pročitajući jedan magazin? Biggrin Ovo je doba informacija i 90% ljudi koji idu na internet upravo traže informacije. Nađite što ljudi traže i ponudite odgovarajuće rješenje njihovog problema u obliku informacije.

Toliko od mene za sada,
Svaka čast ljudi ovo je zbilja dobar community ^^

you are reading lies upon lies
Send this user an email Visit this user's website Find all posts by this user
28-01-2011, 02:39 AM
Dobro je M00nlander, na dobrom si putu, a uspeh nije ništa drugo nego putovanje.

Međutim, moraš raditi na proširivanju vidika.

Tada ćeš videti da će za par decenija ljudi da se smeju onome što si ti sada rekao: "Čovjek ne može sve znati - niti će ikada dostići taj nivo znanja. Pametnije je biti extra dobar u nečemu nego prosiječan u svemu."

Never underestimate the power of stupid people in large numbers. Homer Simpson, The Simpsons
28-01-2011, 02:53 AM
(28-01-2011 02:39 AM)Robert Bartuš Wrote:  Dobro je M00nlander, na dobrom si putu, a uspeh nije ništa drugo nego putovanje.

Međutim, moraš raditi na proširivanju vidika.

Tada ćeš videti da će za par decenija ljudi da se smeju onome što si ti sada rekao: "Čovjek ne može sve znati - niti će ikada dostići taj nivo znanja. Pametnije je biti extra dobar u nečemu nego prosiječan u svemu."

Do I smell a Trecky? Biggrin

Živi bili pa vidjeli - pitanje je i kako će internet i način učenja izgledati, a ko zna 2012-ta se bliži Biggrin

A šta ti voliš biti prosiječan u svemu? Ergo - prosiječan

28-01-2011, 03:21 AM
Ne želim da budem prosečan u svemu.

Ali recimo, zamisli situaciju: 2025-ta godina je. Imaš kontaktna sočiva koja su konektovana na internet. Možeš sve da znaš. Kada ugledaš nekoga, pisaće ti njegovo ime i moći ćeš da pristupiš njegovoj biografiji. Ako neko bude pričao jezikom koji ne razumeš, simultano ćeš imati prevod pred očina.

Eto samo jedan pronalazak koji nas čeka Smile

28-01-2011, 05:39 AM
(28-01-2011 03:21 AM)Robert Bartuš Wrote:  Ne želim da budem prosečan u svemu.

Ali recimo, zamisli situaciju: 2025-ta godina je. Imaš kontaktna sočiva koja su konektovana na internet. Možeš sve da znaš. Kada ugledaš nekoga, pisaće ti njegovo ime i moći ćeš da pristupiš njegovoj biografiji. Ako neko bude pričao jezikom koji ne razumeš, simultano ćeš imati prevod pred očina.

najs Smile

Opet to je samo pristup informaciji, a ne abosrbiranje informacija i posjedovanje znanja.

Po tome sve što trebaju smisliti i odobriti je warp pogon, pozitronski mozak, replikator i ovo o čemu ti pričaš što bi bio implantirani trikoder Winking

28-01-2011, 05:43 AM
(28-01-2011 03:21 AM)Robert Bartuš Wrote:  Ne želim da budem prosečan u svemu.

Robert Bartuš - man of the future!

Sviđa mi se kako razmišljaš, ali isto tako mislim da ta tehnologija nije tako blizu (15. god.). Zašto? Jer velikim korporacijama to nije u interesu, čak i danas od silne tehnologije nama "običnim" ljudima je omogućeno korištenje tek malog dijela.
Dobro, sad smo malo u offtopicu, ali konstruktivno raspravljamo. Lol

Ajd, ovo ćemo povezati i sa zaradom na internetu i sa tvojom jednom izjavom.
Robert Bartuš Wrote:Da li je u trci konja, konj koji pobedi zato što je nosom probio cilj pre drugog 10 puta brži, bolji, snažniji??? A recimo, prvi konj zaradi 10 puta više novca na trci od drugoplasiranog.
Dakle bitno je biti prvi, recimo te kontaktne leće koja su povezana na internet bazu podataka i projiciraju sliku, to će sigurno netko izmisliti (kad-tad), taj prvi koji to uradi će se obogatiti na njima (ili onaj koji mu ukrade ideju Lol ).
Ista stvar je sa zaradom na internetu, ali i zaradom općenito, ako budete kao ostali, samo slijedite druge, slijedite tuđi primjer - nikad nećete biti prvi! Bitno je napraviti korak naprijed, upregnuti svaku sivu ćeliju dok ne dođete do ideje koja će vas izdvojiti.

P.S.
Rasprava se vodi o zaradi na internetu, ali ista je stvar i sa zaradom van interneta... oni bez znanja i oni koji brzo odustaju će postati - fizički radnici. Raditi će posao gdje ne trebaju razmišljati, gdje će imati osobu koja će im govoriti šta da rade svojom snagom, a ne svojim znanjem. Ne omalovažavam taj posao, pobogu da nije takvih ljudi ne bi bilo svijeta danas kakav jest. Uvijek je potrebna radna snaga ali i netko tko će njome upravljati. U koju kategoriju vi spadate? Smile

I've failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.
Thanks given by (1): rovad
28-01-2011, 01:17 PM

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Thanks given by (2): mindhunter, rovad
19-02-2011, 02:50 AM
Kao što mi stoji dole "Sve što um može zamisliti, može i ostvariti!" Pridržavam se toga i ne odustajem pa nema šansi, većina prijatelja mi kaže "ti si budala mlatiš se sa tim go*nima", ali to meni daje još veći motiv i samo mislim u glavi "radićeš ti za mene jednog dana." Tako da ljudi i moj savet je NIKAD NE ODUSTAJTE! Možda baš nađete oblast u kojoj ste najbolji!

Tvrdim najjači sam!
Šta god um uspe zamisliti, to može i ostvariti!
Nasmej se
Thanks given by (1): Aleksandar92
19-02-2011, 11:45 AM (This post was last modified: 19-02-2011 11:47 AM by Hellas.)
(19-02-2011 02:50 AM)VanjaBg Wrote:  Kao što mi stoji dole "Sve što um može zamisliti, može i ostvariti!" Pridržavam se toga i ne odustajem pa nema šansi, većina prijatelja mi kaže "ti si budala mlatiš se sa tim go*nima", ali to meni daje još veći motiv i samo mislim u glavi "radićeš ti za mene jednog dana." Tako da ljudi i moj savet je NIKAD NE ODUSTAJTE! Možda baš nađete oblast u kojoj ste najbolji!

Um zamisli da letis go golcat do harema u oblaku.

To se ne moze ostvariti da si jos toliki Crazy_grin.

Znaci ako tokom ulaganja vremena i truda skontas (sad kad imas vise informacija iz prve ruke) da projekat koji si zapoceo nece biti bas profitabilan, mozda je bolje odustat nego zavrsiti u bankrotu.

More bit da bidne, a more bit i da ne bidne.
Thanks given by (3): Neosynthesist, AleksaS, Black Dragon
21-02-2011, 01:22 AM
(19-02-2011 11:45 AM)Hellas Wrote:  
(19-02-2011 02:50 AM)VanjaBg Wrote:  Kao što mi stoji dole "Sve što um može zamisliti, može i ostvariti!" Pridržavam se toga i ne odustajem pa nema šansi, većina prijatelja mi kaže "ti si budala mlatiš se sa tim go*nima", ali to meni daje još veći motiv i samo mislim u glavi "radićeš ti za mene jednog dana." Tako da ljudi i moj savet je NIKAD NE ODUSTAJTE! Možda baš nađete oblast u kojoj ste najbolji!

Um zamisli da letis go golcat do harema u oblaku.

To se ne moze ostvariti da si jos toliki Crazy_grin.

Znaci ako tokom ulaganja vremena i truda skontas (sad kad imas vise informacija iz prve ruke) da projekat koji si zapoceo nece biti bas profitabilan, mozda je bolje odustat nego zavrsiti u bankrotu.

U redu je care, ti idi u krajnost ako tako želiš tvoja stvar! Waving

P.S. To je stara poslovica....

Tvrdim najjači sam!
Šta god um uspe zamisliti, to može i ostvariti!
Nasmej se
21-02-2011, 11:54 AM
Problem u zaradjivanju novca na internetu je puno price malo rada. Now get back to work.

Entj Compatibility | ISTP profile - traits | Vitalnost
Thanks given by (2): dinkO14, Black Dragon
18-03-2011, 06:33 PM
koji problem ? Biggrin

Hit me up to chat
Thanks given by (4): novii, anarchox, Black Dragon, Neosynthesist
18-03-2011, 08:33 PM
unaprijed se izvinjavam zbog duzeg posta. procitace oni koje zanima. koga ne zanima, vjerovatno ce preskociti ili more likely nikad nije ni bio na ovom threadu...

pa evo ovako, da pocnem:

ja sam u sve ovo uletio u principu spajajuci dvije stvari:
prva stvar je marketing. iako sam radio kao sales manager, nije mi to osnovno iskustvo bilo. jednostavno, bukvalno sma razmisljajuci o svom zivotu, skontao da ja citav zivot u stvari reklamiram neke stvari, kao i svi mi. kad prijatleju preporucis film, od tvog dozivljaja i tvoje podsvjesne projekcije koju saljes prijatelju, zavisi hoce li on taj film pogledati ili ne. ako si mu vec prije toga preporucio dva filma i njegova ocjena posle gledanja se vecinom slaze sa tvojom, onda ce te poslusati i treci put.
isto je i sa proizvodima. potrebno je imati dobru priču, "autoritet iskustva" da bi ljudi povjerovali u vašu prvu ili drugu preporuku. ne kažem da ih treći put trebte lagati, ali svi mi, nakon dvije dobre preporuke od nekoga za neku stvar smo skloniji povjerovati i treći put.
ugled se teško stiče a lako gubi. nakon dvije dobre preporuke imaćete masu folowersa, bilo za affiliate proizvod ili jednostavnu preporuku za album nekog benda koji "oni moraju preslusati" ...ali ako nakon toga tri puta date dobru recenziju za nesto sto je lose, gubite followerse.
stoga, mislim da ljudi grijese gledajuci samo gravity i slicne stvari, radeci kw research i pomislivsi, aha ovo je odlicno. treba se malo raspitati o proizvodu. google is our friend Smile pozitivni reviews, negativni...sve to ulazi u research proizvoda koji cemo reklamirati i eventualno na njemu zaradjivati.

prodavao sam cd-ove kad niko nije. narucivao iz bugarske kad jos nije bilo rezaca...mozda pompezno reci ali bukvalno sam ja donio roni size new forms u srbiju, pa i na balkan- u sirem smislu naravno. tad nije bilo broadbanda da se skine, a onih par originala su bili jako skupi. tori amos je takodje "moje maslo" itd...zbog dial up sam mogao samo da se konektujem, odem na sajtove muzickih magaziina, otvorim sto vise new windows (nije bilo tabova tad Smile ) i diskonektujem se pa citam...pa vidim da je uz radiohead ok computer te godine i roni size pri vrhu na svim listama...hmmm, majku mu, ko je taj roni size?
i tako narucim kolicinu od 3000 roni size iz bugarske i cim sam dobio, podijelio sam 100-njak komada prijatlejima, ljudima sa radio stanica koje sma poznavao itd....epilog - zvijezda prvog EXITA je bio upraov roni size.
ne kazem uopste da bi, da nije bilo mene, roni size bio nepoznat na balkanu. apsolutno ne. da nije bilo mene, neko drugi bi to uradio za 2 ili 4 mjeseca...ili sledece godine, ali epilog bi bio isti...

radio sam a i dalje radim kao agent za nekretnine. odlican posao, sam sebi biras kad ces i sta ces...zarada je rizicna kao i IM marketing, nekad je veca od americkog prosjeka a nekad je na prosjeku balkana Smile ali u susretu sa ljudima, naucis psihologiju kako ce neko reagovati na nesto...moc adaptacije je bitna. necu istiim rijecnikom promovirati neki stan bracnom paru ili studentima....
isao sam takodje na one preyentacije koje dobijete poziv u postansko sanduce, ne zbog besplatne hladne becke snicle Smile koju ni ne pojedem, nego da vidim kakav je marketar, kakve reakcije izaziva kod ljudi, koja je to vrsta ljudi, sta njih zanima, na sta reaguju dok marketar prica itd itd...

poenta je da znanje lezi svugdje oko nas i ono je empirijsko, iskustveno. na nama je da umjesto nesvjesnih radnji, pokusamo jako svjesno analizirati to iskustvo koje nam se desava. evo i sad dok vam pisem, ja u stvari sklapam recenice i primjere koji mi do sad nisu padali na pamet. samim tim, ko zna, mozda kad odlucim napisati neku motivacionu knjigu, uzmem upravo ove sopstvene primjere napisane ovde.
ili ko zna, mozda me dbomestar, neo ili neko takav kontaktira ili preporuci da nesto slicno napisem na engleskomSmile svaki je pocetak tezak ali i najvece putovanje zapocinje malim korakom..siguran sam da svi znate tu poslovicu.

offline ucenje iz zivotnog iskustva je takodje jedan aspekt poboljsanja vjestina u IM marketingu. ako niste u stanju preporuciti dobar film svom komsiji, sasvim je sigurno da sutra necete moci ni uvaliti affiliate proizvod potpunom strancu preko mejla. s druge strane, ako komsija slusa vase savjete - to I DALJE NE ZNACI da cete biti uspjesan marketar. jednostavno samo vam daje temelj za nadogradnju iz IM marketinga, psihologije i svih drugih uzajamno povezanih stvari.

ok, to je jedna stvar zbog koje sam uletio u sve ovo - marketing ; i sva pozitivna i negativna LIČNA ŽIVOTNA iskustva vezana u vezi toga, kao i teorijsko obrazovanje . druga stvar je ona koja nam je pretpostavljam sivma zajednicka: provodimo mnogo vremena pred kompom i koliko god da smo (obracam se slicnima meni) newbies oko IM marketinga, nismo newbies za komp. godinama vec gledam aktuelne tv serije, skidam filmove, svaki muzicki album koji me zanima- nadjem, imam tonu stirpova koji nikad nece biti prevedeni na nas jezik niti izdati ovde a ni doci u papirnom obliku na prostore balkana (i kad dodju, basnoslovno su skupi) ...dvije tone knjiga od recepata do miletskih debata izmedju talesa i anaximandrita Smile ...ukratko - znam surfovati, kolikogod to glupo zvucalo (znam surfovati). u stvari surfovanje kao hodanje. svi mi znamo hodati pa opet vecina ne drzi kicmu pravilno, ima ravne tabane koje nece da vjezbom ispravi itd itd...gledajte tako i na surfovanje - internet je cist nepatvoreni izvorni komunizam u obrazovnom smislu (nema veze sa marksizmom, lenjinizmom i ostalim derivatima proisteklim iz izvornog libertetskog "komunalizma") - sve nam je dostupno ako znamo gdje da trazimo!!! ako ne znamo, naucicemo vremenom. obrazovanje je, kao nikad do sad - besplatno, najvecim dijelom. interakcija je stopostotna: ono sto procitam zanimljivo, pitam ovde iskusne marketare da mi daju svoje misljenje. Ne uzimam pojedinacno misljenje kao "amin", pitam par ljudi, na osnovu njihovog iskustva i odgovora koje mi daju, "vagam" svoje misljenje o clanku ili softveru za koji sam cuo..itd itd...

prema tome, imamo mogucnosti za obrazovanje, imamo mogucnosti za interakciju sa iskusnijima od sebe, preko ovog foruma a i ostalih na koje nabasamo surfujuci...sve je na nama. samo pomislite na masu prijatelja koji vama traze da im skinete film ili album, jer im je jednostavno prekomplikovano da traze to u google (ne znaju gdje da traze?! ljenost?) a pogotovo im je "spansko selo" da na "next, next next" instaliraju npr jdwonloader i skidaju vise fajlova odjednom bez bespotrebnog kliktanja na svaki ponaosob. vecini ce to i ostati spansko selo, kao sto je nama newbies sva ta pricha oko kw research, SEO, niche - spansko selo takodje. ali imamo zelju za ucenjem, ne samo zbog profita...nego zbog slobode u organizovanju posla koje ovakav vid posla podrazumijeva. oh, svjestan sam, ima krvavog ucenja i jos krvavijeg posla da se dodje na nivo pristojne plate makar...ali kad zatvorim oci, ne zamisljam sebe na jahti, nego sebe kako radnim danom u podne pijem kafu u kaficu, jer mi se moze! zamisljam kako neobrijan u gacama , bez gazde koji je gluplji od mene - se logujem ujutro i vidim da mi je poslat chek. ne moraju to biti velike pare, bitnija mi je ta sloboda koju ovaj posao donosi...
zato i ucim i trudim se...jer taj osjecaj slobode ne mogu da zamjene sve pare ovog svijeta. svakodnevni stres zbog posla iz vot ajm tokin abaut Smile

“You can automate everything except content and relationships.”
01-05-2011, 01:59 PM
Starno motivirajući post. Hvala Smile

✺✺✺ Sunce je novo svaki dan! ✺✺✺
Find all posts by this user
04-04-2013, 11:10 AM
Generalno jeste tesko vecini.

Problem?

Pa verovatno Zato sto ljudi lako Zapocnu, ali nisu dovoljno uporni da Istraju u tome.
Nakon toga opet zapocinju nesto Novo, i Uvek su ljudi na Pocetku. Na kraju kada ne postignu zeljeni rezultat, a oko kojeg se nisu ni potrudili, odustaju i pricaju negativno uopsteno o svemu sto je vezano za Internet Zaradu...

Kada se nesto zapocne, to treba izgurati, zato je bitan jako pocetak:

Sta izabrati? Sa kim Raditi? na Koji Nacin?

Potrebna je Edukacija, Rad, Velika Upornost i Ogromno Strpljenje. i opet RAD, Pre svega na Nama samima, na Nasem odnosu i uopsteno Zivotu, a naravno sa tim i na unapredjenju naseg poslovanja.

A najveci problem u svemu ovome je sto Ljudi, barem na nasim Ex-Yu prostorima, ne shvataju da Internet nije samo Facebook, i da kompjuter Nije MONITOR...

To (internet Zarada) tek treba da zazivi kod nas.
Ljudi jednostavno Nisu Upuceni dovoljno da postoji i Drugaciji nacin poslovanja, da Ne moramo biti Robovi drustva da bi zaradili neki dinar...
Thanks given by (4): asikovac, anarchox, Jokja
05-04-2013, 01:41 AM
(04-04-2013 11:10 AM)faqs Wrote:  Generalno jeste tesko vecini.

Problem?

Pa verovatno Zato sto ljudi lako Zapocnu, ali nisu dovoljno uporni da Istraju u tome.
Nakon toga opet zapocinju nesto Novo, i Uvek su ljudi na Pocetku. Na kraju kada ne postignu zeljeni rezultat, a oko kojeg se nisu ni potrudili, odustaju i pricaju negativno uopsteno o svemu sto je vezano za Internet Zaradu...

Potrebna je Edukacija, Rad, Velika Upornost i Ogromno Strpljenje. i opet RAD, Pre svega na Nama samima, na Nasem odnosu i uopsteno Zivotu, a naravno sa tim i na unapredjenju naseg poslovanja.

A najveci problem u svemu ovome je sto Ljudi, barem na nasim Ex-Yu prostorima, ne shvataju da Internet nije samo Facebook, i da kompjuter Nije MONITOR...

Ljudi jednostavno Nisu Upuceni dovoljno da postoji i Drugaciji nacin poslovanja, da Ne moramo biti Robovi drustva da bi zaradili neki dinar...

Ova zadnja rečenica mi se jako sviđa, to ja stalno spominjem!
Radio sam u dobroj firmi na dobrom mjestu i otišao jer ne želim više nikad raditi za drugog.

Ja ne vidim problem u zarađivanju na Internetu. Bitno je da si svjestan što znaš i počneš se time baviti, ili da počneš s onim što voliš (ali da donosi zaradu) i usavršiš to.

Ako ste zainteresirani za ozbiljnu zaradu trgovinom web domenama, pozvani ste na moju web stranicu http://www.HonorarniPosao.net
Na stranici se nalazi mnoštvo vrlo korisnih informacija (posebno u dijelu "Učionica").
22-01-2014, 12:57 AM
(05-04-2013 01:41 AM)nickname-zg Wrote:  
(04-04-2013 11:10 AM)faqs Wrote:  Generalno jeste tesko vecini.

Problem?

Ova zadnja rečenica mi se jako sviđa, to ja stalno spominjem!
Radio sam u dobroj firmi na dobrom mjestu i otišao jer ne želim više nikad raditi za drugog.

Ja ne vidim problem u zarađivanju na Internetu. Bitno je da si svjestan što znaš i počneš se time baviti, ili da počneš s onim što voliš (ali da donosi zaradu) i usavršiš to.

Tačno je da 90% ljudi smatra da je IZ sedenje dva sata za kompom i eto novca,tako,oko 1k € mesečno;mene su mnogi propitivali kako se to radi i želeli da im objasnim za 5 min. pa da počnu-to je i dokaz kako ljudi hoće leba bez motike.

Ja ne radim svoj posao preko neta samo kada spavam,iako tek treba da ga usavršim jer ovako ide ali je loše,može mnogo bolje i ne odustajem.
Find all posts by this user
28-05-2015, 02:06 PM
Naišao sam na jedan zanimljiv članak pa ću sa vama podeliti link i deo ću citirati. Tekst je napisao vlasnik jedne firme koja nudi hosting, ali su saveti vezani više za organizovanje posla na bolji način. I na taj način se poboljšava posao, a time i zarada.

Par trikova koje koristim u organizaciji vremena - izvor milos.io

Quote:nema maila ujutru

Davno sam to pročitao negde, ali godinama nisam mogao da skapiram kako neko može da radi a da ne pogleda ujutru mail. Međutim, vremenom sam shvatio da čitanje maila ujutru dovodi do moje reakcije i praktično odredi šta ću raditi prvih par sati toga dana. Tu je kvaka. Ne treba da reagujete na nešto, već da vi određujete šta je najvažnije i šta ćete raditi toga dana. Dakle akcija, a ne reakcija.

nema sastanaka

Za svaki sastanak je najmanje potrebno od 90-120 minuta vremena, računajući tu vreme potrebno za dolazak i odlazak. To je naravno pod uslovom, da ne morate u sred špica parkirati auto u centru grada. Postoji i problem zdravstvene prirode u obliku zagušljivih i zadimljenih prostorija, preobilnih obroka, kafe koja podiže pritisak, gaziranih pića i sokova punih šećera.

Odlučujuće kod mene je što je statistika pokazala da je broj uspešnih poslovnih saradnji u 99% situacija ostvareno putem veb sajta-maila ili putem telefonskog poziva. Sastanci su se pokazali izuzetno ne-efikasnim. Potroši se tu vreme na upoznavanje, tapšanje po ramenu, hvalisanje i na kraju savetovanje. Mnogo je bolje to vreme utrošiti na trening za koji se svi žalimo kako nemamo vremena. Moram da napomenem da ja naravno idem na sastanke, ali to je uglavnom kada ja lično želim da upoznam nekog posebnog klijenta.

ne primam telefonske pozive

Posle 10 godina rada shvatio sam da je cilj da se sve automatizuje i da se tačno zna šta ko radi u firmi. Sve dok direktor firme mora da obavlja komunikaciju sa klijentima, taj sistem automatizacije nije na nogama. Odlučan sam u tome da se ne mešam i ne pomažem previše svojim ljudima u rešavanju problema koje imaju sa klijentima jer onda nema delegacije posla. Ja sam tu da mojim ljudima dam savet, ali na njima je da završe posao, ja to ne trebam da radim.

evernote

Za beleške koristim Evernote. Tu upisujem sve ideje, interesantne članke na net-u, uputstva, račune, kopije ugovora i bukvalno sve što ima veze sa dokumentacijom. Sobzirom da je aplikacija dostupna i na mobilnim uređajima lako je obaviti belešku tekstom, glasom, slikom u bilo kom trenutku.

Ovo je samo deo teksta, da sad ne citiram baš sve, ovo je dovoljno za informisanje koga zanima više ima link.

Na kraju moram da se osvrnem na deo o sastancima jer je (za mene) veoma bitan. Kada se malo posao razvije, dosta ljudi će želeti da se sastane sa vama i da popriča. Ovde mislim na "veoma" potencijalne klijente. Bude tu direktora, glavnih urednika, menadžera, novinara i ljudi koji nemaju definisan posao, a svako od njih je uspešan.

Sve se to završi tako što ti oni na kraju razgovora počnu deliti savete kako bi trebao u stvari da radiš (uglavnom su laici za poslovanje na netu). Dobro je ponekad otići na poneki da se nahrani ego, ali mnogo češće treba ići sa ljudima iz struke na opuštenu kafu.
Thanks given by (4): Osmijeh, Raymond, Igor Tomić, optimista
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: