Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako profitabilno prodavati na eBay-u
» Metoda za koju nije potreban sajt; prodaja proizvoda sa Amazona
24-09-2016, 11:53 PM
RE: Kako profitabilno prodavati na eBay-u
U kolikom vremenskom roku kupac ima pravo da otvori slučaj na ebayu?
Imam situaciju gdje je kupac kupio proizvod prije 2 mjeseca, dali on još uvijek može pokrenuti žalbu protiv mene?

Nudim usluge održavanja ebay seller accounta | Hydra Lister - eBay Auto Lister.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply Thank you
25-09-2016, 09:37 AM
Ja mislim da posle standardnog roka od 14 dana ne moze vise da se zali ebay. S tim da moras da navedes to u uslovima prodaje.
Ali gledam nesto, Amazon je podigao cenu za besplatnu postarinu, sto je za pocetnike lose a i ne primaju paypal, Aliexpress takodje ne prima paypal, sto znaci da ako imas sredstva na paypal, moras da ih povuces na karticu, a tu skinu 4e, sto bi se moralo uracunati u cenu, pa to smanjuje profit... Mozda bi bilo dobro da se krene sa Dealextreme, jer primaju paypal, automatski pakuju sve pakete kao gift, e sad jedino sto ne mozes kao na Aliju da biras metod slanja, nego to je taj jedan jedini, i za Ameriku obicno treba 1-4 nedelje, sto je mnogo...
U slucaju da se odmah krene sa Amazonom, valja imati pocetni kapital, od bar 60ak eura, jer kupovina stvari ispod 49$ uracunava neki porez i shipping, i onda nema mnogo mesta za zaradu.
Send this user an email Find all posts by this user
28-09-2016, 10:43 AM
(24-09-2016 11:53 PM)BadBoy Wrote:  U kolikom vremenskom roku kupac ima pravo da otvori slučaj na ebayu?
Imam situaciju gdje je kupac kupio proizvod prije 2 mjeseca, dali on još uvijek može pokrenuti žalbu protiv mene?

Moze do 6 meseci.
Licno ja sam tuzio jednog prodavca posle tri meseca i dobio novac.

Free Bitcoin
Najjeftiniji smart sat
Sportski smart watch
29-10-2016, 10:11 AM
Kad prodajete npr neku stvar na ebay koja je na amazonu jel kopirate njihov cijeli "description" i samo copy-paste ili sve sami pisete?
24-12-2016, 05:44 PM
sta god pogledam da prodajem na ebay, nista se ne isplati, na ebay je najjeftinije, neznam gde gresim
29-12-2016, 06:24 PM
(24-12-2016 05:44 PM)secercic Wrote:  sta god pogledam da prodajem na ebay, nista se ne isplati, na ebay je najjeftinije, neznam gde gresim
Pa nemoj gledati cene bitno je da ubodes dobar proizvod.
25-06-2017, 02:05 PM
Da li neko od iskusnijih moze da mi kaze, postavio sam oglas na ebay i kad odem na svoj account pod active mi stoji ta aukcija, medjutim pored je neki mali katanac nacrtan. Sta to znaci? I aukcija navodno traje vec 3 dana ali ja svoj proizvod ne mogu da nadjem na ebay osim kad udjem na svoj nalog?
Koliko sam do sada procitao moguce je da to nesto stopiraju ako mi title ne valja itd. Medjutim ja sam sve ispravio i odradio po pravilima.
27-09-2017, 11:39 AM (This post was last modified: 27-09-2017 01:25 PM by Nikola91.)
Kada pokušam da dodam artikal sa "varijacijama" na prodaju, izbacuje mi ovo:

http://prntscr.com/gq8whd

Na profilu mi piše da mogu da postavim još 2 itema. Gde grešim?

12-10-2017, 01:03 AM
drustvo mene zanima kako prodavati na amazonu ako sam proizvodjac.pravim vlastite proizvode i hteo bi tamo ih oglasiti i prodavati.radim vec par meseci na etsy-u i saljem po celom svetu(najvise u ameriku) i stvarno super ide iako sam na samom pocetku ,jer planiram mnogo vise proizvoda postaviti ali malo kuburim sa vremenom.hvala Smile konkretno amazon handmade me zanima Smile
23-10-2017, 11:19 AM
Pozdrav!

Ako može odgovor na sljedeće: odradim sve po vašem uputstvu ali mi u konačnici, iako sam označio kockicu, ne pokazuje FREE SHIPPING za moj proizvod, nego piše ASK SELLER.

Takođe, ne mogu da Amazonu da provalim gdje se provjerava koliko je do tog momenta prodatu komada proizvoda koji gledam.

Unaprijed hvala na odgovorima.
26-10-2017, 02:18 PM
(27-09-2017 11:39 AM)Nikola91 Wrote:  Kada pokušam da dodam artikal sa "varijacijama" na prodaju, izbacuje mi ovo:

Na profilu mi piše da mogu da postavim još 2 itema. Gde grešim?

Pozz,znaci da br koma mozes stavit samo 2,ako stavis vise salje te na tu opciju da ih zoves za veci limit ;-)Waving
27-12-2017, 01:29 PM (This post was last modified: 27-12-2017 01:31 PM by Nikola91.)
Da li je neko imao iskustva sa suspendovanim nalogom, kolike su šanse da se to sredi?

Otvorio sam letos 2 naloga na ebay-u, za 2 različite vrste proizvoda. Zarađivao sam nešto sitno uglavnom, tako da se nisam puno ni trudio oko toga. Zatim sam krajem oktobra otvorio još 1 nalog, postavio predmet na prodaju (najobičnija stvar sa aliexpressa) i sutradan mi je stigao mejl da mi je nalog suspendovan:

"After reviewing your eBay account, recent activity has raised serious security concerns. As a result, we've taken the following action on your account:
- Your eBay account has been suspended.
- Item listings have been removed. A list of removed items is available further down in this email.

You won't be able to use eBay in any way. This includes using another existing account or registering a new account. Any outstanding selling fees are due immediately, and any amounts that you haven't previously disputed will be charged to the billing method currently on file."

Zadnjih mesec dana mi je na ona dva naloga prodaja krenula veoma dobro, ali se sad brinem da ću imati problema zbog ove suspenzije. Koliko im je otprilike potrebno da suspenduju sve povezane naloge? Prošlo je nešto više od 2 meseca od kako sam dobio ovaj mejl.
Da li da se pravim blesav i nastavim sa prodajom, ili da probam da ih zovem da mi skinu suspenziju sa tog trećeg naloga, pošto mislim da stvarno nije bilo nikakvog razloga za tako nešto. Plašim se jedino da neću uspeti u tome, a da ću ih pozivom podsetiti da provere sve to i vide da su ova dva naloga otvorena na iste lične podatke.

27-12-2017, 02:56 PM (This post was last modified: 27-12-2017 02:57 PM by Lazar023.)
(27-12-2017 01:29 PM)Nikola91 Wrote:  ... a da ću ih pozivom podsetiti da provere sve to i vide da su ova dva naloga otvorena na iste lične podatke.
To oni rade automatski,ne rucno,tako da ne brines za to da li ces ih podsetiti ili ne,vide oni to.
Inace,dozvoljneno ti je da na eBay-u imas dva ili vise naloga na isto ime (uz neka ogranicenja),to znas.Samo sto suspenzija jednog moze uticati na "zdravlje" drugih naloga.

Ako mislis da si u pravu pitaj ih zbog cega se to desilo.
Cudi me da su tako,bez dodatnog objasnjenja,suspendovali nalog.
Thanks given by (1): Nikola91
27-12-2017, 03:47 PM
Ukratko - mozes povratiti ebay nalog. Meni se to desilo i izasli su u susret. Oni su tu ok, za razliku od npr Facebook-a i Google-a. Kontaktiraj ih i obrazlozi situaciju. Naglasi da verujes kako nisi prekrsio nikakva njihova pravila (prvo ih prostudiraj detaljno). Oni dozvoljavaju dropshipping. Trazice ti mozda neke dodatne informacije npr. ID, + podatke od firme ako imaz biznis nalog, itd. I naravno, budi u porukama malo snishodljiv. Problem je sto si verovatno postovao za prodaju nesto sto smatraju rizicnom robom, a imas nov nalog.

Sa Paypal-om mozes imati problema ako se bavis dropshipping-om.

https://www.youtube.com/watch?v=m3gcb_9Q10E
Thanks given by (1): Nikola91
27-12-2017, 03:58 PM
(27-12-2017 02:56 PM)Lazar023 Wrote:  Inace,dozvoljneno ti je da na eBay-u imas dva ili vise naloga na isto ime (uz neka ogranicenja),to znas.Samo sto suspenzija jednog moze uticati na "zdravlje" drugih naloga.

Ako mislis da si u pravu pitaj ih zbog cega se to desilo.
Cudi me da su tako,bez dodatnog objasnjenja,suspendovali nalog.

Znam da je dozvoljeno, brinem se upravo zbog statusa ostalih naloga. Što se tiče objašnjenja, piše da je predmet koji sam postavio za prodaju rizičan. Koliko sam ja shvatio, to im je standardna priča kada suspenduju nečiji nalog.

(27-12-2017 03:47 PM)weblinks Wrote:  Ukratko - mozes povratiti ebay nalog.

Mislim da ću ipak sačekati da vidim da li će mi suspendovati i ostale naloge zbog tog jednog, pa ću onda da se žalim. Pošto mi taj suspendovani nalog stvarno ne treba.

Šta mislite, kolike su šanse da mi ostali nalozi "prežive"?

27-12-2017, 05:11 PM (This post was last modified: 27-12-2017 05:11 PM by weblinks.)
Nemoj da cekas nista. Preuzmi stvar u svoje ruke i povrati nalog, pa ga onda ugasi, ako ti ne treba. Ako cekas da ti suspenduju i ostale, bice samo jos gore posle.

28-12-2017, 03:13 AM
(27-12-2017 03:58 PM)Nikola91 Wrote:  Što se tiče objašnjenja, piše da je predmet koji sam postavio za prodaju rizičan. Koliko sam ja shvatio, to im je standardna priča kada suspenduju nečiji nalog.
Moraju imati neko jasno objasnjenje zasto je predmet rizican,ne mogu govoriti uopsteno,"tek tako".Idi na "Help" i potrazi pojasnjenje za taj predmet (ili sta je dozvoljeno,sta ne).Npr. video sam da lik koji je prodavao digitalne kodove za gift kartice vise nije clan (nesto sumnjam da je naprasno resio da ne bude vise na eBay-u),a verovatno su ga suspendovali zato sto je isporucivao robu elektronskim putem (online),sto npr. nije dozvoljeno:
http://pages.ebay.com/help/policies/gift.html
dok isporuka tih istih kartica postom jeste dozvoljena.

Dobro prouci materiju pre nego sto im se obratis.
28-12-2017, 09:30 AM (This post was last modified: 28-12-2017 09:42 AM by weblinks.)
Nije tek tako standardna prica. Postoje predmeti koji se smatraju rizicnijim. Mislim da listu mozda imas pre na Paypal-u, mada verovatno ima i na eBay-u. Tu spada sva elektronika, poklon kartice, suplementi, brendirana roba, itd. Ako prodajes npr. brendiranu robu, moras im dokazati odakle nabavljas i da je zaista brendirana. Ljudi su prodavali jeftine kopije brendirane robe iz Kine, pa je eBay popio tuzbu. Zato su laki na suspendovanju. Bolje je zaobici prodaju ovih predmeta potpuno, bar dok ti nalog malo ne "ostari" i dok se ne pokazes kao dobar prodavac. A i posle, najbolje je kontaktirati ih prvo, pre nego sto postavis listing.

Ono sto je mnogo vaznije je da obratis paznju zbog Paypal-a. Paypal hoce da trajno limitira nalog ako provale da radis dropshipping i da ne posedujes robu koju prodajes. Ako imas mogucnost da kupis nesto sto prodajes putem Paypal-a, nemoj to da radis, narocito ako cekas prvo da ti uplate, pa tek onda da kupis. Mada u zadnje vreme Paypal-om ne mozes da kupis nista sto se ne salje na tvoju adresu. Najbolje je da povremeno kupujes neku manju kolicinu te robe da bi dokazao da je posedujes, a da sve vreme radis dropshipping. Sa jedne strane to nije ni lose, jer ako te dobavljac ispali, moci ces da posaljes robu direktno kupcu.

28-12-2017, 04:56 PM
Nisam prodavao ništa rizično. Jedino što sam našao u FAQ-u, a da bi moglo da ima veze sa suspenzijom, je to što sam koristio tuđe slike predmeta u listingu.

Kontaktiraću ih, pa ću videti da li može nešto da se uradi. Koji mi je najjeftiniji način da ih pozovem?

28-12-2017, 08:17 PM (This post was last modified: 28-12-2017 08:18 PM by weblinks.)
Nesto im se nije svidelo kod tvog listinga. Ne verujem da su slike problem. Posalji im mejl. To ti je najjeftinije.

(28-12-2017 04:56 PM)Nikola91 Wrote:  Nisam prodavao ništa rizično. Jedino što sam našao u FAQ-u, a da bi moglo da ima veze sa suspenzijom, je to što sam koristio tuđe slike predmeta u listingu.

Kontaktiraću ih, pa ću videti da li može nešto da se uradi. Koji mi je najjeftiniji način da ih pozovem?

Post Reply 

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kako prodavati na Amazonu ingbgd 16 6,988 14-05-2018 10:33 AM
Last Post: ingbgd
  Ebay kupovina terminator 7 2,821 19-11-2017 02:09 AM
Last Post: weblinks
  Preprodaja na ebay-u m1l4n 25 16,385 14-11-2017 09:29 PM
Last Post: weblinks