IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada
Placeni posjetitelji - Printable Version

+- IZ Forum - Internet Marketing, SEO optimizacija, Internet Posao, Freelancer zarada (http://www.internetzarada.org)
+-- Forum: Internet marketing (/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Forum: Internet marketing rasprava (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Thread: Placeni posjetitelji (/showthread.php?tid=1072)

Pages: 1 2

Placeni posjetitelji - vedran0612 - 11-10-2009 11:02 AM

e ovako!malo sam gledao po netu i slucajno naisao na jednu str. koja nudi posjete na vasu stranicu naravno to se placa u slucaju 1000 posjeta to bi bio paket od 9.99$
1,000 Guaranteed Website Visitors
Targeted Hits From Your Industry & Region
Traffic Delivered in 30 Days!
No Lock in Contracts or Cancellation Fees!
5000 posjeta +1000 posjeta besplatno 39.99$
10000 posjeta + 3000 posjeta besplatno 69.99$

e sad me zanima da li je netko od vas koristio ovakve usluge i da li su isplative.(malo sam gledao po forum naslovima nisam nasao niti jedan naslov koji bi dao naslutit da se radi o ovako necemu,barem mislim).
nadam se da ne krsim pravila foruma! vise o ovom na http://www.ineedhits.com/traffic/quickhits.aspx

RE: placeni posjetitelji - Davor Bomestar - 11-10-2009 11:47 AM

To su ti vecinom servisi koji nude junk traffic putem GPT programa ili slicnih stvari. To su ljudi koje ne zanima to sto nudis vec su placeni za taj neki k. Koliko znam ekipa to koristi samo kad roka neke blackhat metode pa onda s ovime smanjuju CTR da nebi bilo sumnjivo affiliate managerima.

RE: placeni posjetitelji - vedran0612 - 11-10-2009 12:01 PM

(11-10-2009 11:47 AM)dbomestar Wrote:  To su ti vecinom servisi koji nude junk traffic putem GPT programa ili slicnih stvari. To su ljudi koje ne zanima to sto nudis vec su placeni za taj neki k. Koliko znam ekipa to koristi samo kad roka neke blackhat metode pa onda s ovime smanjuju CTR da nebi bilo sumnjivo affiliate managerima.

hvala na info

RE: placeni posjetitelji - Hellas - 11-10-2009 12:10 PM

koristio sam ja par puta u vidu review package-a od po 10000 do 25000 visitora.

visitor cim otvori tvoj sajt tako ga i odmah zatvori.
cak je bilo tu i nekog ciljanja, ali opet i kad se zadrzi ne klikne na ad.
konverzija 0 %.

po mom misljenju ne isplati se.

RE: placeni posjetitelji - Neosynthesist - 11-10-2009 12:13 PM

Yep, to je primarno za nas black haTere. Najbolji plaćeni traffic koji ima određen značajan postotak konverzije je od PPC oglašavanja.

RE: placeni posjetitelji - Davor Bomestar - 11-10-2009 12:59 PM

Najbolji je relativan pojam Biggrin Ako gledamo cisto iz CTR perspektive onda da. A ako gledamo najbolji dobiveno u odnosu ulozeno i PPV(CPV) te banneri (CPM) mogu biti veoma dobri (ovisno o slucaju cak i bolji od ppc) ako se radi kvalitetno.

(11-10-2009 12:13 PM)Neosynthesist Wrote:  Yep, to je primarno za nas black haTere. Najbolji plaćeni traffic koji ima određen značajan postotak konverzije je od PPC oglašavanja.

RE: Placeni posjetitelji - rendulicivan - 11-10-2009 04:32 PM

ja u adultu koristim trafficholder.com i za 1.5$ dobijem 1k traffica sa TGP siteova i ima produkciju 60% nekad i vise sto znaci da recimo na 1000 posjetitljea ja dobijem 600 klikova ali u praksi to nije bas tako vec je na 10 000 600 klikova =) jer automatski ljudi zatvaraju stranice bla bla i to se nikako ne isplati...

RE: Placeni posjetitelji - Davidian - 07-11-2009 10:25 PM

Metod je dosta dobar za Alexa kotiranje iliti ranking ali je konverzija nikakva. Mada postoje i servisi koji nude saobraćaj sa izvršavanjem odredjene akcije kao što je sign up za CPA ponude samo što je takav traffic nešto skuplji.

RE: Placeni posjetitelji - Marko1007 - 11-11-2009 09:56 PM

Možda bi mogli da podelimo posetioce na više i manje vredne.

1. "Vredni" (vrede nam) su oni koji su aktivni, zainteresovani i vratiće se ponovo.

2. "Manje vredni" posetioci su aktivni, zainteresovani, spremni za saradnju, i pomažu u širenju ideje o vašem sajtu.

Osim ako vam broj poseta ne znači za nešto poput rangiranja u nekoj listi ili promociji vašeg sajta kao npr. "imam 100000000 posetioca, dođite da vidite ono šta su svi oni došli da vide" ne vidim razlog zašto bi mi trebalo više tih neaktivnih, manje vrednih poseta?

Recimo da imate 80000 poseta. I? Možda u najboljem slučaju možete reći da ste stručnjak za marketing i baviti se "social media consulting" biznisom...

Ali za većinu sajtova su važniji vredni posetioci, barem ja tako mislim npr. važnije je imati 1000 onih koji će širiti dobru reč o vašem sajtu, i time drastično povećati količinu novca koji zarađujete, bilo da prodajete nešto ili imate gogle adsens, nego 10.000 onih koji će samo doći i izaći, bez interesa za vas, niti vaš sajt... Iako nikada nećemo moći da izbacimo ni jedne ni druge, već samo da se trudimo da povećamo broj jednih ili drugih.
Pogrešio sam Lol

2. "Manje vredni" posetioci su NE-aktivni, NE-zainteresovani, NE-spremni za saradnju, i NE pomažu u širenju ideje o vašem sajtu.

Izvinjavam se, kucao sam na brzinu...

RE: Placeni posjetitelji - M00nlander - 12-11-2009 06:36 PM

Ubacio bi se pa dodao da uz malo znanja napraviš VisitorBOT IP switcher koji automatski posjećuje tvoju stranicu - zadržava se u prosijeku dok se učita i ona "reload"

->junk traffic

najbolji promet je na stranicama -> budite tik pored prometa -> više posjeta -> veće konverzije

mojih dva centa

RE: Placeni posjetitelji - Hellas - 13-11-2009 12:52 AM

(12-11-2009 06:36 PM)M00nlander Wrote:  Ubacio bi se pa dodao da uz malo znanja napraviš VisitorBOT IP switcher koji automatski posjećuje tvoju stranicu - zadržava se u prosijeku dok se učita i ona "reload"

->junk traffic

najbolji promet je na stranicama -> budite tik pored prometa -> više posjeta -> veće konverzije

mojih dva centa

Ma prokontaju te cim pokusas prodat uslugu.

RE: Placeni posjetitelji - M00nlander - 14-11-2009 03:42 PM

(13-11-2009 12:52 AM)Hellas Wrote:  
(12-11-2009 06:36 PM)M00nlander Wrote:  Ubacio bi se pa dodao da uz malo znanja napraviš VisitorBOT IP switcher koji automatski posjećuje tvoju stranicu - zadržava se u prosijeku dok se učita i ona "reload"

->junk traffic

mojih dva centa

Ma prokontaju te cim pokusas prodat uslugu.

Krivo si me shvatio - mislim da to oni tako rade

RE: Placeni posjetitelji - masterbih - 26-11-2010 12:28 AM

Vecina ih prodaje takozvane fake (Lazne) posjete, tako da ih treba zaobilaziti u sirokom luku..
Ako nekome trebaju pravi posjetioci, neka mi se javi..

RE: Placeni posjetitelji - hombre - 26-11-2010 06:28 PM

slazem se da se definitivno ne isplati osim ako se ne ide na povecanje pageranka

RE: Placeni posjetitelji - Jokja - 13-12-2010 12:52 PM

Cekajte, pa kako to moze da poveca rang sajta? Ja sam gledao vise takvih programa i nije mi uopste jasno odakle oni salju posetioce? Recimo ako zakupim traj vid kampanje na 5 dana, oni postave link moga sajta tamo na nekim sajtovima, nakon 5dana uklone link, da li to ima neki uticaj na rang sajta? Meni to vise deluje kao spam, sad ono ako je ovo neko probao neka javi svoje misljenje...

RE: Placeni posjetitelji - adsenseamater - 13-12-2010 04:21 PM

To mi je zvucalo primamvljivo pa sam i uplatio 50$ za 250.000 posjetilaca na FullTraffic-u

Dosada su isporučili 50k posjetilaca ( Bounce rate 95+% , 73 Pageviews , Avg time on site : 00:00:01, 1 Ads Clicks , 0 Salles...),za sada mi izgleda kao totalni promašaj...

Nadam se do kraja bar jednoj prodaji (Artikal košta 10$) ... Winking HystericalHystericalHysterical

Oni posjetioc skupljaju pomoću pop-up prozora na raznim stranicama...

Koliko se dalo primjetiti posjete uticu na Alexa rang , a na ostalo nisam sig Winking

Jedino je korisno sto je dbomaestar rekao za smanjenje CTR-a Winking

A evo i odakle dolaze posjetitelji , tako da vam ne bih preporučijo ovaj način dovođenja posijeta Winking

[Image: posjetioci.jpg]

RE: Placeni posjetitelji - Black Dragon - 13-12-2010 04:43 PM

Ocekivao si da ces da zaradis nesto od tog traffica ? Bored

RE: Placeni posjetitelji - Robert Bartuš - 13-12-2010 07:20 PM

Takve posete donesu više štete nego koristi...

RE: Placeni posjetitelji - anarchox - 27-12-2010 04:07 PM

nemam iskustva sa dovodjenjem placenih posjetitelja,
i koliko vidim posjete su vrlo niske kvalitete...
ali, ipak, da vas pitam koje je vase misljenje,
o kombinaciji blog+placena posjeta+ (survey) upload?
vidim na ovoj i na drugim slicnim temama i neke nize cifre,
npr 1-2$ za 1000 posjetitelja, a taj se novac moze povratiti
kroz 3-4 downloada...
dakle, ako samo 0,3% od tih 1k ljudi downloaduje nesto,
meni ce se isplatiti, ali naravno, nije mi samo cilj da pokrijem trosak,
vec me zanima vase misljenje o tome, te iskustva...
mislim da je to previse lijepo da bi bilo istinito, prije ce biti
da se nece naci ni ovih 0,3% zainteresovanih...
nadalje, koje stranice nude najjeftinije cijene za posjetitelje, opcenito?

pozz

RE: Placeni posjetitelji - adsenseamater - 27-12-2010 07:00 PM

@Ancharox od 10000 ljudi dobićeš 0 downloada na Sharecash-u (testirano) bez obizira koliko sadržaj atraktivan bio Smile

Evo i stranice gdje mozes kupiti posjetitelje :

http://www.visitorboost.com/
http://www.buyawebsitetraffic.com/
http://trafficbanks.com/
http://www.buytargetedtraffic.com/
http://www.vadbox.com/
http://www.fulltraffic.net/